שתף קטע נבחר

ליברמן: "נתניהו הוא שבשבת אולטימטיבית, הוא ויעלון - פרזנטורים של 'בצלם'"

יו"ר ישראל ביתנו תוקף באולפן ynet את ראש הממשלה על "הזגזוג" בנושא החייל שחשוד ברצח מחבל פלסטיני: "אני מתכוון להגיע לדיון בבית הדין הצבאי. אני קורא לכולם להגיע לדיון. מצפה מחברי מרכז הליכוד לדרוש את הדחת שר הביטחון לאלתר"

 

"ראש הממשלה נתניהו ראוי לתואר השבשבת האולטימטיבית, הוא ויעלון הם פרזנטורים של ארגון 'בצלם'": כך תוקף הבוקר (א') יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, את ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה יעלון על היעדר הגיבוי, לדבריו, לחייל שחשוד ברצח מחבל בחברון ביום חמישי.

 

אמש ריכך נתניהו את הטון כלפי החייל אחרי שביום חמישי פסק ראש הממשלה כי "מה שהתרחש בחברון אינו מייצג את ערכי צה"ל. צה"ל מצפה מחייליו לנהוג בקור רוח ובהתאם להוראות הפתיחה באש". אמש בעמוד הפייסבוק שלו הוא אמר דברים אחרים: "חיילי צה"ל בולמים בגופם התקפות טרור רצחניות על אזרחי ישראל והם ראויים לכל גיבוי".

 

בראיון הבוקר לאולפן ynet תקף ליברמן את נתניהו: "ראש הממשלה הוא באמת פה ראוי לתואר השבשבת, השבשבת האולטימטיבית. אני ראיתי את ההודעה הראשונה שלו, אחר כך הוא ראה את רוח הדברים - והתהפך", אמר ליברמן. "איך כרגע חייל יכול לצפות אפילו לחקירה הוגנת, למשפט הוגן, כשכל הגורמים המוסמכים בצבא כבר יודעים מה רוח המפקד? במקרה הזה אני חושב שקודם כול ראש הממשלה ושר הביטחון משמשים פרזנטורים של ארגון בצלם".

 

ליברמן המשיך במתקפה על ראש הממשלה. "אין לאיש עמוד שדרה. כל מה שהוא מנסה הוא לרצות את דעת הקהל. בכל רגע נתון הוא מנסה לנחש מה הכי טוב מבחינתו על מנת לקלוע לדעת הקהל ללא שום באמת תפיסה בסיסית. הוא חשב ככה אולי קצת לרצות את השמאל ואחר כך הבין שהלך יותר מדי. זה לא מעניין אותי, מה שמעניין שזה פגיעה חמורה באמת במוטיבציה ובמורל של חיילי צה"ל. כשראש הממשלה ושר הביטחון, כמו שציינתי לפני שהתחילה בכלל החקירה מתנפלים עליו, משתתפים בעליהום, משתתפים בלינץ' שנעשה כלפי החייל".

 

ליברמן סיפר גם כי ביקש להיפגש עם החייל הכלוא, אך בקשתו נדחתה. עם זאת, בכוונתו להגיע לדיון הבא בהארכת מעצרו והוא מסמן יעד נוסף: הדחתו של שר הביטחון. "אני קורא לכל אלו שתומכים בעמדת החייל, שתומכים במשפחתו, שהגיעו לאותו דיון בהארכת מעצר שלו, להגיע גם ביום שלישי בצהריים, ואני חושב שזה פשוט קריטי. אני גם מצפה מחברי הליכוד, קודם כול חברי מרכז הליכוד, שיחתמו על העצומה ולדרוש להדיח את שר הביטחון לאלתר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים