שתף קטע נבחר

מהומה בכנסת: "איימן עודה, יאסין מחכה לך בגיהינום"

עימות חריף במליאה, על רקע הדיון בחוק ההשעיה וסערת החייל שירה במחבל ויובא מחר להארכת מעצר. ח"כ דיכטר אמר בערבית לעודה: "אללה בחאסב יא איימן"

 

מהומה במליאה על רקע חוק ההשעיה וסערת הירי במחבל בחברון. ח"כ אבי דיכטר תקף בחריפות חסרת תקדים את יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה ואמר לו בערבית: "הגיהינום מחכה לך". העימות בין ח"כ דיכטר מהליכוד לבין ח"כ עודה התרחש בעקבות דברי עודה בחודש שעבר לפיהם "בממשלה ובכנסת יש רוצחי ערבים".

 

עודה ננזף על כך מוועדת האתיקה, והיום (ב') השיב לו דיכטר מעל דוכן הנואמים ועורר מהומת אלוהים. העימותים נמשכו במהלך הדיון על חוק ההשעיה ורבים מהדוברים התייחסו לירי במחבל ששכב על הקרקע בחברון. היום נחקר שוב החייל במצ"ח, לקראת הדיון מחר בהארכת מעצרו. הוא הסכים לשחזר את התקרית. 

 

"האשמת אותי שרצחתי את שייח יאסין ורנטיסי, ואתה הרי יודע ששניים אלה היו רבי מחבלים, שדמם של אלפי ישראלים - הרוגים ופצועים - נשפך בגין הנחיותיהם לרצוח ישראלים", אמר דיכטר לעודה. "אבל אתה נצמד לשקרים שלך. אתה יודע שחיסולם היה 'מכאפחת ארהאב פי סביל אללה - סיכול טרור בדרך האל.

 

"איך לא רעדו לך השפתיים כשהאשמת אותי וחברי כנסת אחרים ברצח של רבי מרצחים כמו יאסין ורנטיסי, אללה לא ירחמהם", המשיך דיכטר בפנייתו ליו"ר הרשימה המשותפת. "הרי באזור מגוריך, חיפה והצפון, היו פיגועי טרור של חמאס והג'יהאד האיסלאמי, פיגועים שבהם נהרגו גם ערבים, לצד יהודים ודרוזים. מה בדיוק אמרה לשונך לאחר הפיגועים הנוראיים האלה? כלום!". 

דיכטר במליאה (צילום: ערוץ הכנסת) (צילום: ערוץ הכנסת)
דיכטר במליאה(צילום: ערוץ הכנסת)

נאם בערבית. ח"כ מסעוד גנאים (צילום: ערוץ הכנסת) (צילום: ערוץ הכנסת)
נאם בערבית. ח"כ מסעוד גנאים(צילום: ערוץ הכנסת)

 

דיכטר המשיך להשתמש בערבית ודבריו הרתיחו את חברי הכנסת מרשימתו של עודה: "אללה בחאסב יא איימן, הוא מחכה לך למעלה. וכשתגיע לשערי הגיהינום, יקבלו את פניך שייח יאסין ורנטיסי מחמאס ושקאקי מהג'יהאד האיסלאמי, וימהרו למנות אותך לראש ועד הבית שלהם, ללא הצבעה. עברת את מבחן הקבלה שלהם. כל מדינות ערב הכריזו שחיזבאללה הוא ארגון טרור, אבל אצלך הרוצחים האלה שמשתתפים ברצח חצי מיליון ערבים בסוריה, נחשבים צדיקים".

 

הח"כ מהליכוד, לשעבר ראש השב"כ, טען כי "אמירות קיצוניות, שקריות ומתלהמות שכאלה, מתאימות לשם, למעלה איימן, לא לכאן", וסיים באזהרה. "הפעם ח'ונת לסאנכ, ועלא ח'יאנת אלליסאן, אלת'מן גאלי. הפעם לשונך בגדה בך איימן, ועל לשון בוגדנית משלמים ביוקר".

 

עודה מסר בתגובה: "נראה שדיכטר נמצא תחת לחץ עצום וכנראה קצת נואש להגיע לכותרות ולכן בוחר בהסתה זולה ונמוכה. נמשיך לקדם פוליטיקה של שותפות, שרואה את טובת כלל האזרחים, מול אותה פוליטיקת שנאה ורוע של הממשלה הנוכחית".


פורסם לראשונה 28/03/2016 18:24

 

איתמר אייכנר ויואב זיתון השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות הכנסת
ח"כ איימן עודה
צילום: דוברות הכנסת
מומלצים