שתף קטע נבחר

17 שנות מאסר לסב שאנס תשעה מנכדיו

בית המשפט גזר את דינו של הנאשם, בן 70, שהורשע במסגרת עסקת טיעון. השופטת: "ניכר בנאשם כי אין בו שמץ של הבנה או קורטוב של רחמים למצבם של נכדיו המתלוננים"

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ג') 17 שנות מאסר על סב, בן 70, שאנס וביצע עבירות מין בתשעה מנכדיו ונכדותיו תוך איומים על חייהם. "בעקבות ההתעללות נגרמו להם נזקים נפשיים עמוקים", נכתב בהכרעת הדין.

 

הסב ביצע מעשים מגונים, מעשי סדום ואנס את נכדיו ונכדותיו. במרבית מהמקרים החלה הפגיעה במתלוננים כבר בעשור הראשון לחייהם, בהיותם ילדים. בחלקן ביצע הסב את זממו תוך איומים על חייהם. כך למשל סיפר אחד הנכדים: "הוא היה אומר: אנחנו לא עושים כלום, אם תספר למישהו, אדאג שלא תוכל לספר יותר שום דבר לאף אחד".

 

המעשים בוצעו בעת שהנכדים היו מבקרים אותו בביתו, לעתים אף מיוזמתו, ונחשפו רק לאחר שנים, כאשר אחת מנכדותיו חשפה בפני אמה את מעשיו. אביה של הנכדה – בנו של הנאשם – בחר להגן עליו וניתק עמה את הקשר.

 

השופטת שרה דותן, שהאזינה לדברי הנאשם, אמרה: "ניכר בנאשם כי אין בו שמץ של הבנה או קורטוב של רחמים למצבם של נכדיו המתלוננים, שלא נזכרו כלל בדבריו, אף לא במילה אחת. הוא נשא דברים בשבח עצמו, ומתוכן דבריו עולה בבירור שדעתו נתונה אך ורק לעצמו. הוא גם ניסה לעורר בבית המשפט רגשות אשם, כאילו גזר דינו הוא גם גזר דינה של רעייתו".

 

בספטמבר אשתקד הורשע הסב בהסדר טיעון, שבו נקבע כי אם ישלם פיצויים לכל נכדיו בשווי 140 אלף שקל – תבקש הפרקליטות מאסר של 17 שנים בלבד. ואכן, היום נגזר דינו בהתאם להסדר הטיעון. השופטת דותן התייחסה לגזר הדין, וציינה כי אלמלא הגבילה עצמה הפרקליטות לעתור לעונש של 17 שנות מאסר בפועל, היה צפוי הנאשם לעונש חמור בהרבה.

 

לצדו של הנאשם עמדו במשפט אשתו, שניים מבניו, ושניים מקורבנותיו שהעידו לטובתו. במהלך עדןותה אמרה אשתו: "הלוואי שהייתי יודעת ולא היו קורים הדברים האלו".

 

עו"ד שמואל פלישמן שמייצג את הנאשם אמר: "לא הייתה שום התחשבות בגילו של הנאשם. הוא בן 71 ללא עבר פלילי, נורמטיבי, שירת במילואים, עבד כמאבטח בבית ספר. בהתחשב בעובדות, גזר הדין עלול לגרום לקיצור חייו, גם בהתחשב בעבירות הקשות שביצע. המשפחה החליטה כי תערער לבית משפט העליון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים