שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כוכב הלכת ה-9 קיים? "נמצאה הוכחה חדשה"

  המדענים שהעלו את האפשרות שקיים כוכב לכת נוסף במערכת השמש אמרו כי הם מצאו אובייקט קטן נוסף, ושהוא נמצא במיקום המדויק שהמודל שהם הרכיבו ניבא

  האם כוכב הלכת התשיעי קיים? ייתכן מאוד כי במערכת השמש שלנו יש יותר משמונה כוכבי לכת, וזה ממש לא קשור לאפשרות שאולי פלוטו יוכרז מחדש ככוכב לכת מן המניין. המדענים שחשפו לפני כחודשיים את האפשרות לכוכב הלכת הנוסף הצהירו כעת כי יש בידיהם אף יותר ראיות ממשיות לקיומו.

   

  המדענים שטוענים כי יש כוכב תשיעי - בראיון בחודש ינואר

  המדענים שטוענים כי יש כוכב תשיעי - בראיון בחודש ינואר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בינואר האחרון הציעו החוקרים מייקל בראון וקונסטנטין בטייגין כי ישנה אפשרות לכך שכוכב לכת תשיעי חג לו בקצה מערכת השמש. הם יצרו מודל מתמטי שמראה כוכב לכת מרוחק, בערך בגודלו של נפטון, שייתכן כי משפיע על מסלולם של שישה אובייקטים קטנים יותר בחגורת קויפר.

   

  "זה כמעט כמו שש מחוגים שונים שמונחים על שעון וזזים במקצבים שונים, ובדיוק כשאתה מסתכל למעלה, הן כולן באותו המקום", אמר בראון בהודעה רשמית ב-20 בינואר. "בעיקרון, זה לא אמור לקרות באופן אקראי. אז חשבנו שבטח יש משהו אחר שמעצב את המסלולים האלה".

   

   (צילום: pac) (צילום: pac)
  (צילום: pac)
   

   

  כעת אומרים בראון ובטייגין כי הם מצאו אובייקט קטן נוסף, וכי הוא נמצא במיקום המדויק שהמודל שהם הרכיבו ניבא. עובדה זו מחזקת את הראיות לכך ש"כוכב הלכת 9" אכן קיים.

   

  אסטרונומים כבר הצליחו לחתוך את אזור החיפוש אחר כוכב לכת בחצי, ובינתיים נמשך

   המרוץ בעיקש למצוא את כוכב הלכת ולהתבונן עליו באופן ישיר. אם כוכב הלכת באמת קיים, וכל המאפיינים המשוערים שלו כל פי בראון ובטייגין מתקיימים, לא יהיו כל ויכוח לגבי אם יש או אין לסווג אותו ככוכב לכת אמיתי.

   

  הטענות לקיומו של כוכב הלכת תשע מזכירים תקופה מהמאה ה-19 כאשר אסטרונומים חזו ואז גילו את נפטון, על-ידי לימודה של סטיה קטנה ביותר במסלולו של אורנוס. הם הניחו שלפי כוח המשיכה של אורנוס, ישנם גופים שלא ניתן לראות באופן ישיר - קיימים ונמשכים אליו - והם צדקו. "במובן מסוים אנחנו מקווים להחיות מעט את ההיסטוריה", אמר בטייגין לפני חודשיים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים