שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שיירת מחאה באשכול: לפתוח את מעבר ארז
  עשרות כלי רכב נסעו באיטיות בכביש 232 המוביל אל מעבר כרם שלום ועיכבו את התנועה. זאת במחאה על שמשאיות רבות עושות שם את דרכן ומסכנות אותם - כיוון שמעבר ארז סגור: "בכל רגע עלול להתרחש אסון"

   

   

  שיירת מחאה באשכול: לפתוח את מעבר ארז

  שיירת מחאה באשכול: לפתוח את מעבר ארז

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מחאה בכביש 232 הבוקר (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  מחאה בכביש 232 הבוקר (צילום: רועי עידן)

  עומסי תנועה כבדים מסכנים את תושבי הדרום כיוון שמעבר ארז סגור - כך טענו הבוקר (ד') עשרות תושבים ממועצת אשכול שיצאו בשיירת מחאה לאורך כביש 232. הם דורשים לפתוח את מעבר ארז כדי להסיט את תנועת המשאיות שכיום עושות את דרכן רק למעבר כרם שלום - ולפיכך יוצרות עומס בלתי נסבל על הכבישים בסביבתם.

   

  עשרות כלי רכב יצאו בנסיעה איטית בשיירה לאורך הכביש המוביל אל מעבר כרם שלום ועיכבו את התנועה. כתוצאה מכך נרשמו עומסי תנועה כבדים באזור. כוחות משטרה ליוו את הנהגים המוחים.

   

  בראש השיירה נסעו ראש מועצת אשכול גדי ירקוני וראש מועצת מרחבים שי חג'ג'. השניים פנו לאחרונה לשר הביטחון משה יעלון בבקשה דחופה לתקצב את פתיחת מעבר ארז להעברת סחורות לרצועת עזה ולהסיט אליו חלק ממאות המשאיות המובילות כיום סחורה לרצועה דרך מעבר כרם שלום. לטענתם, עומסי התנועה הכבדים מסכנים חיים בכבישי האזור.

   

  טל גבע, תושב עין הבשור: "הכביש רעוע ומסוכן מאוד, למרות התיקונים שביצעו. המצב רע מאוד, צפוף מאוד ובכל רגע עלול להתרחש אסון. ישנה תנועה של משאיות ורכבי צבא לצד כלי רכב חקלאיים - כל אלו מתכון לפיצוץ. האכיפה המשטרתית לא ממש עוזרת, וגם אם תתוגבר זה לא יעזור". גבע אמר כי התושבים דורשים להרחיב את הכביש ולפתוח את המעברים לעזה, "רק כך תופחת כמות המשאיות בצורה משמעותית".

   

  חג'ג' אמר: "בכוונת השר לפעול ולהביא לפתרון בעיית המשאיות המובילות סחורה לרצועה בכבישים, הוא מחויב כלפינו". אך במכתב ששיגר יחד עם ירקוני לראש הממשלה אתמול, כתב: "המצב הנוכחי שבו כל המשאיות הכבדות המובילות סחורה לרצועת עזה מתנקזות כולן לכביש 232 - בין צומת סעד לצומת מגן - מהווה מפגע בטיחותי חמור ומעמיד את התושבים בסכנת חיים ממשית, כפי שכבר קרה.

   

  "כידוע לך, מאז הסתיים מבצע צוק איתן אנו מרכזים את מרב מאמצינו לשיקום ההתיישבות ולחיזוק החוסן הקהילתי. אנו מוצאים חובה לשתף אותך כי התנועה העמוסה והמסוכנת בכבישים פוגעת בחוסן התושבים ומערערעת אותו. תושבי האזור שבעים ממלחמות ומאיומים המסכנים את חייהם ומסרבים שיעמידו אותם במלחמה נוספת גם על הכביש בחסות המדינה".

   

  ממשרד הביטחון נמסר בתגובה כי "מעבר כרם שלום משמש כמעבר העיקרי להכנסת סיוע הומניטרי לרצועת עזה. משרד הביטחון נוקט צעדים שונים להפחתת עומס המשאיות בשעות השיא. משרד הביטחון פועל בנושא יחד עם כלל הגורמים, ותומך בפתרון המובל על ידי משרד התחבורה להרחבת הכביש".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים