שתף קטע נבחר

באטמן וסופרמן: גיבורים נופלים

כשאולפני וורנר הכריזו על הסרט "באטמן נגד סופרמן", רבים הרימו גבה וניסו להבין - למה שני הגיבורים האהובים צריכים להתכסח? אבל במלחמת האולפנים של הוליווד - הכל כשר. בינתיים, הסרט נקטל בביקורות, מנצח בגדול בקופות וגם מביא לנו את היקום האינטרנטי שינחם בפרודיות ופרשנויות למיניהן

מהרגע שנודע כי את דיאנה פרינס, הלא היא וונדר וומן, תגלם גל גדות - מדינת ישראל התגייסה באופן גורף לטובת המאמי הלאומית החדשה שמייצגת אותנו בהוליווד. אבל יש אבל. הסרט החדש של שני גיבורי העל האהובים אמנם מחזיר את ההשקעה, אך לא מצליח לכבוש את ליבם של הצופים הנלהבים. בשביל לכפר על העוול שנעשה על המסכים - הרשת מתמלאת, למזלנו, בגירסאות שלה לגיבורי העל שכשלו.  

 

 

ויש עוד: הרשת נגד באטמן וסופרמן

בניגוד למבקרים ששחטו את הסרט - הקהל נהר לבתי הקולנוע ורק בחמשת הימים הראשונים להקרנתו - מילא את כיסיהם של אולפני וורנר והמעורבים בסרט בסכום צנוע של 424 מיליון דולר. לאחר מכן, כל אותם מאוכזבים אצו רצו לרשת ודירגו את הסרט נמוך. כמה נמוך? המבקרים נתנו ציון ממוצע של 29 אחוזים באתר הביקורות Rotten Tomatoes - אותו ציון שניתן, למשל, לסרט "טיפשים בלי הפסקה 2" המביך והמצער. מה שעוד קרה הוא עלייתם של עשרות סרטונים, חיקויים, פרשנויות ופרודיות במרחב האינטרנטי. הנה חלק: 

 

מרוב שבן אפלק לא היה מרוצה מהסרט, מישהו החליט לערוך את הקטעים הנבחרים ולהוסיף להם קצת חן: את בן אפלק. אז קבלו את אפלק נגד אפלק. לפחות פה הוא גם מחייך מדי פעם.

 

בואו נחזור לרגע לשאלת השאלות: באיזה עולם עם טיפת היגיון, באטמן יכול להלחם בסופרמן בלי להפוך לפירה תוך חצי דקה? בזכות הסבר "מדעי" די משכנע, לברוס וויין בעל הקול והארנק העמוקים יש את היכולת להשיג את כל מה שצריך בשביל משימה מהסוג הזה. או במילים אחרות - קפיטליזם שולט.

 

אם כבר קרב בין באטמן לסופרמן שהיינו רוצים שיתחולל ממש בסלון הבית. קבלו את אלו שבאמת שוברים את הרשת, הגיבורים האמיתיים: חתולים. מיליוני צופים נלהבים והביקורות מהללות: "אוווווו" וגם "כה חמוד".

  

שמרנו את הטוב לסוף. המבקרים וחובבי הז'אנר מסכימים על כך פה אחד - הסיבה הטובה לראות את באטמן נגד סופרמן היא וונדר וומן שאמנם מגיחה לביקור, אבל זה חתיכת ביקור. נסיכת האמזונות שבאה להציל את האנושות, מצילה גם את הסרט ואנחנו מחייכים כל הדרך לסרט ההמשך שבכיכובה. הנה מה שצפוי לנו ביוני 2017:

 

 

עורכת אחראית: יעל לינזן

כתיבה ועריכה: רפאלה גויכמן

מגישה: שירי הדר

אפטריסט: אסף קוזין

גרפיקאית: ספיר קלדרון

מאפרת: חן שפירא-לוי

 

לסרטונים המלאים: 

למה אתה עצוב בן אפלק?

טריילר כן של באטמן

טריילר כן של סופרמן

הסצנה שנחתכה מהסרט

גיבורי העל האמיתיים שלנו

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מסך
הביקורות נגד באטמן וסופרמן
צילום מסך
מומלצים