שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עבודות שירות לאב שניסה למכור את בתו התינוקת
  תושב ירושלים הציע למכור את ילדתו תמורת מאה אלף שקל כדי לכסות חובות, אך המשטרה עלתה על עקבותיו ועצרה אותו. הוא נקנס גם ב-7,000 שקל. "אני רוצה את הילדה שלי בחזרה", אמר לאחר גזר הדין

   

   

  האב המורשע: "ילד צריך לגור עם הוריו"    (צילום: דניאל אליאור)

  האב המורשע: "ילד צריך לגור עם הוריו"    (צילום: דניאל אליאור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בית משפט השלום בירושלים גזר היום (ה') שישה חודשי עבודות שירות על האב מירושלים שהורשע בניסיון למכור את בתו התינוקת. הפרקליטות ביקשה להטיל עליו מאסר בפועל, בעוד סנגוריו, עורכי הדין דוד ברהום וריטה טהורי מהסנגוריה הציבורית, ביקשו להסתפק בעבודות שירות. הוא ישלם גם קנס של 7,000 שקל. "למדתי את הלקח שלי, אני רוצה שיחזירו לי את התינוקת", אמר האב לאחר גזר הדין.

   

  "אני שמח שהשופטת הפעילה שיקול דעת והבינה שמדובר בהונאה בלבד ולא ההר שהמשטרה עשתה מזה", אמר האב. "ארצה את עבודות השירות, ואני מקווה לחזור לחיים נורמליים עם האישה והילדה שאני מאוד אוהב".

   

  האב בעת הארכת מעצרו (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
  האב בעת הארכת מעצרו(צילום: אלי מנדלבאום)

   

  התינוקת נמצאת כיום בשירותי הרווחה והאב אומר שכעת הוא ידרוש לקבל אותה חזרה. "אני רוצה שיחזירו לי את הילדה במיידי". האב הפנה אצבע מאשימה כלפי המשטרה: "כל ההרים והגבעות שמכרתי את הילדה בשביל מאה אלף שקל לא נכונים. באו אליי השוטרים כשעצרו אותי והרביצו לי מכות. פיטרו אותי מהעבודה ונהרסו לי החיים. אני רוצה לחזור לחיים רגילים".

   

  ארוסתו ואם הילדה הוסיפה: "אנחנו מאוד רוצים את הילדה בחזרה. אנחנו אוהבים את הילדה והיא החיים שלנו. אנחנו עומדים להתחתן ובעזרת השם יהיה בסדר".

   

  סנגורו של האב, עו"ד דוד ברהום, אמר כי הנאשם ומשפחתו יידרשו כעת לשקם את חייהם לאחר שהאב הואשם האשמה חמורה, שהתגמדה לכדי קבלת דבר במרמה של 5,000 שקל: "בית המשפט קיבל למעשה ביום את מרבית טענותיו כפי שטענו מלכתחילה. החוקרים ראו צל הרים כהרים, כתב האישום הוגש והמשפחה נהרסה. הייתה כאן פעילות אקטיבית מצד המשטרה שעודד אותו למכור את התינוקת. אני מאמין שמכאן הנאשם ומשפחתו ישנו את חייהם ויתחילו בדרך חדשה ומקווה שהרשויות יחזירו את התינוקת במהרה".

   

  ההודעה ששלח האב ל"קונה" התינוקת ()
  ההודעה ששלח האב ל"קונה" התינוקת

   

  האב, תושב ירושלים בן 33, הורשע בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. לכתב האישום נוספה פרשה נפרדת של אישום על תקיפה באיומים שעליה נגזרו על האב ארבעה חודשי עבודות שירות כך שלמעשה על ניסיון מכירת הבת נגזרו עליו חודשיים בלבד של עבודות שירות.

   

  על פי כתב האישום, הוא ביקש למכור את בתו התינוקת תמורת 100 אלף שקלים. מכר רחוק של האב שמע על התוכנית וביקש לסכל אותה כדי להגן על התינוקת. הוא יצר קשר עם האב ואמר לו שהוא מכיר זוג אשר רוצה לקנות את התינוקת, ומיד לאחר מכן הוא פנה למשטרה ודיווח על כך.

   

  עו"ד דוד ברהום. "דרוש שיקום" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  עו"ד דוד ברהום. "דרוש שיקום"(צילום: גיל יוחנן)

   

  ב-17 בדצמבר 2015 נפגשו השניים בירושלים, והמכר הביא עמו לפגישה סוכן משטרתי סמוי, שאותו הציג בתור

   האב הפוטנציאלי. הסוכן אמר לאב כי הוא ואשתו הם זוג מקהילת הבוכרים המתגוררים בארה"ב, ולבקשתו חתם האב על מסמך המאשר כי הוא מוכר את התינוקת. בהמשך שלח האב לסוכן הסמוי תמונה של התינוקת בוואטסאפ והשניים סיכמו להיפגש בשנית.

   

  יומיים לאחר מכן שלח האב לסוכן הודעת טקסט ושאל אם העסקה "סגורה", שכן ישנו זוג דרוזים מפסגת זאב אשר מוכן לשלם סכום גבוה יותר עבור הילדה. הסוכן אישר לאב שהעסקה אכן תצא לפועל והשניים קבעו להיפגש. ב-23 בדצמבר הם נפגשו ושם נמסרה התינוקת לסוכן, והיא אף קיבלה את ברכת הדרך. הסוכן העביר לאב מקדמה של 5,000 שקל והוא נעצר.

   

  האב הודה במעשה ואף הודה בתיק נוסף שעמד נגדו, ובו הואשם בהטרדה טלפונית.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים