שתף קטע נבחר

היום: ההחלטה בעניין קיצור מאסרו של קצב

שבוע לאחר הדיון, שבו בכה הנשיא לשעבר שהורשע באונס, אמורה ועדת השחרורים למסור את החלטתה בנוגע לבקשת קצב לקצר את עונשו בשליש. ההערכה היא שהבקשה תידחה

ועדת השחרורים ליד שירות בתי הסוהר צפויה לקבל היום (א') החלטה בנוגע לבקשתו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב אם לנכות שליש ממאסרו, שעמד על שבע שנות מאסר בגין הרשעתו באונס, מעשים מגונים והטרדה מינית.  

 

ביום ראשון שעבר התכנסה ועדת השחרורים בכלא מעשיהו לדון בבקשתו של קצב לשחרור מוקדם. במשך עשר שעות שמעה הוועדה את טענות פרקליטיו ציון אמיר, יהושע רזניק ושני אילוז שהסבירו מדוע על הוועדה לקבל את הבקשה. במהלך הדיון קצב נשבר והחל לבכות.

 

עורכי דינו טענו בדיון כי הוא עומד בכל הקריטריונים לניכוי שליש מעונש מאסרו. נציגי הפרקליטות בדיון אמרו כי יש לדחות את הבקשה. עוד בדיון ביקשה הפרקליטות מהוועדה להוציא עיכוב ביצוע אם היא תחליט לקבל את הבקשה על מנת לאפשר לה להגיש ערעור.

 

גם אם הוועדה תחליט על שחרור מוקדם, הפרקליטות צפויה לערער לבית המשפט המחוזי. אם הבקשה תתקבל והפרקליטות תחליט שלא לערער, קצב בכל אופן לא ישוחרר באופן מיידי אלא ב-26 באפריל, מועד סיום ריצוי שני שליש ממאסרו.

מחכה להכרעה. משה קצב (צילום: גדי קבלו, "ידיעות אחרונות" ) (צילום: גדי קבלו,
מחכה להכרעה. משה קצב(צילום: גדי קבלו, "ידיעות אחרונות" )

עורכי הדין שני אילוז וציון אמיר (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
עורכי הדין שני אילוז וציון אמיר(צילום: עוז מועלם)

ההערכות הן שהוועדה תדחה את הבקשה והנושא יגיע לפתחו של בית המשפט לעניינים מנהליים בלוד. אפשרות נוספת היא שהוועדה תסכים לבקשת קצב, אך בתנאי שהוא יעבור קודם לשחרורו הליך טיפולי, תוכנית שיקומית וצעדים נוספים.

 

בקרב עורכי דינו של הנשיא לשעבר שוררת אופטימיות. "מבחינת הנתונים של קצב אין סיבה שהבקשה תידחה", אמרה עורכת הדין שני אילוז. "אנחנו מקווים שהוועדה תתייחס לקצב כמו לכל האסירים. אם היא תעשה זאת, הוא עומד בקריטריונים. הודאה וחרטה הם לא קריטריון בקבלת החלטת הוועדה".

 

אילוז מציינת גם כי "אין ספק שקצב לא מסוכן לציבור כמו שקובע החוק. אם שמו לא היה משה קצב, לא הייתה התנגדות לשחרורו. אם הוועדה תחליט לדחות את הבקשה נלמד אותה ונחליט אם לערער עליה".

 


פורסם לראשונה 02/04/2016 22:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים