שתף קטע נבחר

דיווח: מצרים ביקשה מחמאס מידע על "הישראלים הנעדרים בעזה"

העיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד" מפרסם כי בכירים במנגנון המודיעין המצרי ביקשו מבכירי חמאס לחשוף מידע בנוגע ל"גורלם של החיילים הישראלים הנעדרים". ככל הנראה הכוונה היא לגופותיהם של אורון שאול והדר גולדין, ולאזרחים אברה מנגיסטו ותושב הפזורה הבדואית ששמו לא הותר לפרסום

העיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד", היוצא לאור בלונדון, דיווח הבוקר (יום א') מפי גורמים מצריים כי בכירים במנגנון המודיעין המצרי ביקשו לאחרונה ממשלחת חמאס לחשוף מידע בנוגע ל"ישראלים שעקבותיהם נעלמו במהלך מבצע 'צוק איתן' בעזה ב-2014".

 

אורון שאול והדר גולדין ()
אורון שאול והדר גולדין

אותם גורמים טענו כי הצד המצרי דיבר על גורלם של "החיילים הישראלים הנעדרים". הכוונה היא ככל הנראה לגופותיהם של אורון שאול ז"ל והדר גולדין ז"ל, ולאזרחים אברה מנגיסטו ותושב הפזורה הבדואית ששמו לא הותר לפרסום.

 

הפנייה המצרית נעשתה לאחר שמשלחת חמאס, שכללה את בכירי הארגון - מוסא אבו מרזוק, מחמוד א-זהאר, חליל אל-חיה, עימאד אל-עילמי וניזאר עוואד - ביקשה לגלות מה עלה בגורלם של ארבעת מחברי הארגון שנחטפו לפני כמה חודשים בתוך שטח מצרים,

אחרי שעברו במעבר רפיח בדרכם לחו"ל לצורך טיפול, על פי ההצהרות הרשמיות של חמאס.

 

גורמים פלסטיניים ומצריים שצוטטו בעיתון טענו כי הבקשה המצרית היא במסגרת סל הדרישות או הסוגיות שהצדדים מנהלים סוג של משא ומתן לגביהן במסגרת "עסקה" לשיפור היחסים הרעועים בין הצדדים, פתיחת מעבר רפיח והפסקת ה"מלחמה המצרית הרשמית נגד תנועת חמאס". לאחרונה התנהלו שני סבבי שיחות בקהיר בין הצדדים.

 

בנוסף, נטען כי למצרים יש רצון להחזיר לעצמה את תפקיד המתווך המוסכם בין ישראל לבין חמאס כפי שהיה בעבר. בחמאס מבהירים לאחרונה תחת כל עץ רענן כי לא מתקיים שום משא ומתן בנוגע לחילופי שבויים עם ישראל. ביום שישי האחרון פרסם הארגון במסגרת הודעה טלוויזיונית של דובר הזרוע הצבאית, אבו עוביידה, תמונות ארכיון של הדר גולדין, אורון שאול, אברה מנגיסטו ואדם נוסף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים