שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הוסר המכשול האחרון להעסקת היירו
  פרסום ראשון: משרד האוצר ומשרד הספורט מצאו פתרון למימון העסקתו של פרננדו היירו. מינויו הרשמי ליועץ מקצועי לכדורגל הישראלי קרוב

  מינויו של פרננדו היירו לתפקיד היועץ המקצועי בוועדה המשותפת של משרד הספורט וההתאחדות לכדורגל, שנחשף בלעדית ב"ידיעות אחרונות", קרוב לצאת לפועל אחרי שהוסר המכשול הביורוקרטי האחרון שהוביל לסחבת בשבועות האחרונים.

   

  בשיחה שקיימה החשבת הכללית במשרד האוצר, מיכל עבאדי, עם מנכ"ל משרד הספורט יוסי שרעבי, נמצא הפתרון למימון הגעת היירו והצוות שלו, בעלות של בין 250 ל-300 אלף דולר. בכך ניתן למעשה האור הירוק מצדו של משרד האוצר לעסקה.

   

  משרד האוצר נתן אור ירוק. פרננדו היירו ()
  משרד האוצר נתן אור ירוק. פרננדו היירו

   

  על פי ההסכם, מי שיהיה הגורם המקצועי המפקח הוא משרד הספורט, שגם יממן את הגעתו של היירו, בעוד על ההתאחדות תהיה אחריות כגורם מקצועי. בשל כך, יו"ר ההתאחדות עופר עיני יהיה חייב להביא לאישור את המינוי ב-20 בחודש בישיבת הנהלת ההתאחדות. אגב, ייתכן כי באותה ישיבה גם יובא לאישור מינוי המאמן הלאומי החדש, מאחר שוועדת האיתור תתכנס יום קודם וזימנה אליה את חמשת המועמדים.

   

  מעבר לאישור מינויו של היירו בהתאחדות,

  נותר שלב פורמלי נוסף שלא אמור להוות בעיה, אישור מינויו בוועדה פנימית של משרד הספורט, שכבר אישרה זאת עקרונית.

   

  הסיכום של היירו עם משרד הספורט קובע כי הספרדי יקבל סכום מסוים עבור כל שלב בעבודתו. על פי התכנון הוא יעבוד במשך ארבעה חודשים על הטמעת מודל העבודה הספרדי בכדורגל הישראלי, ולאחר מכן ימשיך ללוות את הפרויקט.

   

  יביא את מינויו של היירו לאישור (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  יביא את מינויו של היירו לאישור(צילום: עוז מועלם)

   

  התוכנית שלו תחולק לעשרה שלבים ותתפרש על פני תקופה ארוכה יותר, כשמידת מעורבותו תהיה במינונים שונים. תחילה הליווי שלו יהיה צמוד ודומיננטי יותר ובהמשך הוא יפקח מרחוק. הכוונה היא להקים נבחרות לאומיות בכל שנתון החל מגילאי 12 וחצי, כשכל המאמנים מהגילאים הצעירים ועד הבוגרים יהיו ישראלים ויעבדו יום עבודה מלא. היירו ישתף בנוסף פעולה עם המנהל הטכני החדש של הנבחרות הצעירות, ניר לוין, שיחל את תפקידו ביוני.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים