שתף קטע נבחר

אמהּ של תאיר ראדה עונה לפרקליטות: "אמשיך להילחם נגד עריצות בית המשפט"

פרקליט המדינה שי ניצן טען שהסדרה "צל של אמת", העוסקת בחקירת הרצח והמשפט, מהווה סכנה לדמוקרטיה. אילנה ראדה אומרת בתגובה: "לא ייתכן שהפרקליטות תעשה מה שהיא רוצה - והאזרח ישתוק ויקבל סטירת לחי"

 

 

אילנה ראדה, אמה של תאיר ראדה ז"ל, מגיבה לדברים החריפים של פרקליט המדינה שי ניצן, ואומרת כי "סדרות כמו 'צל של אמת' הן לא סכנה לדמוקרטיה אלא להפך. הן יוצאות נגד מי שרוצה לפגוע בחופש הביטוי וחופש העשייה". ראדה הגיבה לדברים שאמר ניצן הבוקר (יום ב') בכנס לשכת עורכי הדין באילת.

 

ניצן טען שהסדרה, שתיעדה את הליכי החקירה והמשפט סביב רצח ראדה, והעלתה סימני שאלה על ההרשעה של רומן זדורוב, "מהווה סכנה ממשית לדמוקרטיה. משפטים פליליים אינם תוכנית ריאליטי". פרקליט המדינה הוסיף כי "הסדרה הזאת לא חידשה דבר, אלא התעסקה בחומרים ארכיוניים. זו לא תוכנית שבה הציבור מתבקש לסמס אם הנאשם זכאי או לא, תופעה זו גדלה. האם אנו רוצים לחיות במדינה שגורלו של אדם יוכרע בתחקירים?".

 

בתגובה אמרה האם אילנה ראדה: "לא ייתכן שזו תהיה רק הזכות של המשטרה והפרקליטות, שיעשו מה שהם רוצים, והאזרח יישב וישתוק ויקבל סטירות לחי. לדמוקרטיה יש שני צדדים. צריך לקבל את זה שלא תמיד האזרח מסכים עם בית המשפט ומקבל את גרסתו. לא תמיד המילה האחרונה, האמיתית והצודקת היא של בית המשפט, לצערי, וזה לא רק במקרה שלנו, אלא במקרים רבים אחרים. אנחנו רואים את זה השכם והערב".

רומן זדורוב ותאיר ראדה (צילום: גיל יוחנן, אפי שריר) (צילום: גיל יוחנן, אפי שריר)
רומן זדורוב ותאיר ראדה(צילום: גיל יוחנן, אפי שריר)

אילנה ראדה (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
אילנה ראדה(צילום: אפי שריר)

ראדה הוסיפה: "אנחנו רואים תוכניות טלוויזיה עם ביקורת מאוד חריפה על התנהלות של פרקליטים ובית משפט, התנהלות של שופטים, ושל משטרה. אנחנו כבר לא שותקים וזו לא רק אני. עומדים מאחוריי רבים וטובים. בתי המשפט לא יסתמו יותר פיות ולא ירכבו על הדמוקרטיה. גם אם לא ימצא חן בעיניהם, אני אמשיך ואלחם עבור אותה דמוקרטיה שעליה הם מדברים,

נגד שלטון העריצות של בית המשפט".

 

מוקדם יותר הגיבו לדברי ניצן גם ארי פינס, יותם גנדלמן ומיקה תימור, יוצרי הסדרה "צל של אמת" המשודרת בערוץ 8. "אבוי לאזרחים החיים במדינה שבה העברת ביקורת נתפסת כסכנה לדמוקרטיה", מסרו השלושה. "אנו חוששים לחיות במקום שבו להעביר ביקורת מנומקת מהווה סכנה לדמוקרטיה.

 

"מי שחושב שחופש הביטוי הוא סכנה לדמוקרטיה ייתכן שהבעיה נעוצה בו. הסדרה מספקת זוויות שונות לפרשה שלחלקן הציבור כלל לא היה מודע, ויותר מסוכן לומר שאסור שהציבור יידע על כך. 'צל של אמת' היא סדרה דוקומנטרית ותוצאה של תחקיר מעמיק ויסודי שארך כשלוש שנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
אילנה ראדה
צילום: אפי שריר
מומלצים