שתף קטע נבחר

פרסום ראשון: המשטרה חוקרת את פרשת ענבל אור

צרות בצרורות: ל-ynet נודע כי מלבד ההסתבכות הכלכלית של ענבל אור, ייתכן כי בקרוב היא תזומן לחדרי החקירות להשיב לשאלות השוטרים. במחוז ת"א של המשטרה החלו בבדיקת הטענות נגד אור. ענבל אור בתגובה: "טרם זומנתי לכל חקירה בנושא - פעלתי ללא דופי ובצורה חוקית"

המשטרה החלה לחקור את פרשת ענבל אור . ל-ynet נודע כי לאחרונה החלו במחוז תל-אביב של המשטרה באיסוף מסמכים ובגביית עדויות של אנשים שהיו בקשר עסקי עם ענבל אור ועם החברה שבבעלותה. בין היתר, בודקת המשטרה את הטענות שהושמעו, ולפיהן אור מכרה את אותן הדירות פעמיים. החקירה מנוהלת במפלג ההונאה של מחוז תל-אביב, לשם גם הגיעו מספר תלונות. החוקרים הוציאו צווים בבית המשפט.

 

ביהמ"ש האריך הקפאת ההליכים לענבל אור

אור: "כשמסמנים מטרה - כל האמצעים כשרים"

דו"ח הנאמן: "יש לפרק את קבוצת ענבל אור"

 

במשטרה מבצעים את הבדיקה במקביל לחקירת רשות המסים שמתמקדת בהעלמות מסים. על פי המידע שהגיע ל-ynet, החוקרים מנסים לבסס חשד לעבירות מרמה על ידי אור ואנשיה. בין היתר, הגיעו למשטרה גורמים שביצעו עסקים עם החברה ומסרו מידע על התנהלותה הבעייתית לכאורה של אור.

 

מענבל אור נמסר בתגובה לפרסום אודות החקירה: "לא ידוע על כל פתיחת חקירה מלבד הפרסומים בתקשורת, וטרם זומנתי לכל חקירה בנושא. במשך כל שנות פעילותי, פעלתי ללא דופי ובצורה חוקית".

 

ביהמ"ש האריך את צו הקפאת ההליכים נגד אור

אתמול, לאחר המכתב האישי ששלחה ענבל אור בתום דיון על הבקשה להקפאת הליכים נגד החברות שבבעלותה, האריך שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב, איתן אורנשטיין, את צו הקפאת ההליכים לחברות עד להחלטה אחרת. "עיינתי", כתב השופט בהחלטתו, "ומתבקשת עמדת הנאמן שתוגש תוך 24 שעות". ההחלטה כוללת הן הקפאת הליכים לחברות והן לענבל אור עצמה.

 

אור עצמה קראה שלא לפרק את החברות. "זה אסון", אמרה, "אני מבטיחה שכל אגורה לא תילקח מאף לקוח שלי". פרקליטה אמר כי "יכול להיות שאור היא לא מנהלת דגולה, אבל בשיווק יש לה הצטיינות יתרה".

ענבל אור בבית המשפט המחוזי בתל-אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ענבל אור בבית המשפט המחוזי בתל-אביב(צילום: מוטי קמחי)

בימים האחרונים הגיש לבית המשפט הנאמן להקפאת ההליכים, עו"ד ארז, דו"ח חריף ובסופו המסקנה כי אין מקום להבריא את החברות ויש לפרקן. הנאמן מציע להעביר את המשך הפרויקטים לדיירים או בעלי הקרקע בסיוע מפרק זמני.

 

בדו"ח שהגיש הנאמן מצוין כי הוא ציין כי אין תוחלת להקפאת הליכים משום שלא הוצגה בפניו כל הצעת הסדר מטעם החברות ואין על מה לכנס אסיפות נוספים. עוד צוין כי ככל שהצעתה של אור היא לשלם את חובות החברות מתוך נכסי החברות, הרי שאין בכך משום הסדר. "אין כל תרומת בעלים", כך נטען, "ובעלת השליטה לא מביאה 'כסף מהבית'. אפילו את הסכום של 1.5 מיליון שקל שהתחייבה להזרים לתקופת הניהול, היא לא הפקידה אלא הופקדו 111 אלף שקלים בלבד".

 

לשיטת הנאמן, רק במסגרת של פירוק החברות ניתן יהיה לבצע חקירות ומהלכים של ביטול הענקות, הרמות מסך והליכים דומים. ארז המליץ באופן חד משמעי לבטל את הקפאת ההליכים ולהעביר את כל החברות למסלול של פירוק זמני תוך מינויו למפרק זמני. כמו כן הוא המליץ לתת צו כינוס נכסים זמני נגד ענבל אור ולמנות אותו ככונס נכסים זמני לנכסיה.

 

על דו"ח זה הגיבה אור בטענה כי מדובר ב"דו"ח שטחי של סיסמאות", "דמגוגי" ו"כוזב" וכי במקום לפרק את החברות יש להמשיך את תקופת הקפאת ההליכים. "כאשר מסמנים מטרה מראש כפי שעשה הנאמן, כל האמצעים כשרים לרבות חצאי אמיתות שגרועות משקר", נכתב בתגובתה לבית המשפט.

 

עוד נכתב כי "הדו"ח של הנאמן נועד בראש ובראשונה לתקשורת, עם סיפורים שהתקשורת אוהבת, שאין בינם לבין העובדות כל קשר. סיפורים על גרוש, תכשיטים, אי מתן תרומה לחולה סרטן, הם עסיסיים, והראיה שמאז הגיע הדו"ח לתקשורת הסיפורים הללו הם כותרות בכל אמצעי תקשורת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום מוטי קמחי
ענבל אור בבית המשפט
צילום מוטי קמחי
מומלצים