שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נגעו ללב: מאות רוצים לשמש משפחת אומנה לאחים

  בעקבות הפרסום ב-ynet: סיפור שלושת הילדים, שאמם נפטרה ואביהם התקשה בגידולם, ריגש יותר מ-600 אזרחים שרוצים לשמש להם ולאחרים במצבם משפחת אומנה. אחת הפונים: "אקבל אותם באהבה, זה ימלא אותי"

   

  שלושת האחים. מאות ביקשו לסייע ()
  שלושת האחים. מאות ביקשו לסייע

  פתח של תקווה עבור שלושת האחים הקטנים שמחפשים בית: בעמותת "אור שלום", שעוסקת בחיפוש משפחת אומנה עבור שלושה אחים בני 6, 8 ו-10, סיפרו הבוקר (יום ה') כי מאז הפרסום ב-ynet בנוגע לשלושה, התקבלו במשרדי העמותה יותר מ-600 פניות של אזרחים שמבקשים לשמש משפחות אומנה לאחים או לילדים אחרים במצבם.

   

  שלושת האחים שוהים כבר כמה חודשים במרכז חירום של שירותי הרווחה, וממתינים למשפחת אומנה שתוכל לקלוט את שני הבנים והבת ביחד. אמם של השלושה נפטרה לפני כחמש שנים, ומאז מותה התמודד אביהם עם נטל גידולם אך התקשה בכך מאוד. לפני כמה חודשים הוא פנה לשירותי הרווחה על מנת להוציא את ילדיו מהבית ולמצוא עבורם מסגרת חלופית.

   

  גורמי המקצוע במשרד הרווחה ובעמותת "אור שלום" הביעו חשש שאם לא תימצא בהקדם משפחה מתאימה לשלושת האחים הם ייאלצו להפריד ביניהם. "הילדים זקוקים למשפחה חמה, אוהבת ובעלת יכולת הכלה", אמרו בעמותה והסבירו כי הקושי במציאת משפחת אומנה שתוכל לקלוט את שלושת האחים ביחד גדול יותר: "היינו רוצים להימנע ככל שניתן מלקרוע אותם זה מזה".

   

  כעת מקווים בעמותה כי מאות הפניות שהתקבלו יאפשרו למצוא במהרה משפחה מתאימה לקליטת האחים. "הייתי מעוניינת לקבל את שלושת הילדים אליי באהבה", כתבה אחת מהפונים שהסבירה כי "זה ימלא אותי המון ואני מאמינה שזה מקנה ערכים גבוהים מאוד לבנים שלי שגם כך כבר יודעים מהי נתינה ועזרה". פונה אחר כתב כי הוא "מעוניין לשמש כמשפחת אומנה באהבה גדולה".

   

  אם יחידנית כתבה בפנייה שהעבירה כי "הייתי שמחה על אף היותי חד-הורית לאמץ את הילדים המקסימים לחיק משפחתנו החמה והאוהבת. אני מוכנה בהחלט לשמוע על כל הנדרש כדי לקחת אותם אלינו ולא להפריד ביניהם".

   

  בפנייה נוספת נכתב: "הרבה זמן תהינו באפשרות לשמש משפחת אומנה מתוך שליחות אמיתית ומבלי לצפות לדבר. אנחנו נהיה שמחים מאוד לחלוק את האהבה, הנתינה והביחד המשפחתי שלנו עם ילדים נוספים. נשמח לבחון את האפשרות לשמש משפחת אומנה". אחת מהפניות הגיעה מלונדון. הפונים ביקשו להטיס את הילדים לחופשה בארה"ב שתכלול ביקור בדיסנילנד.

   

  לאה גולן, מנכ"לית "אור שלום", אמרה בעקבות כמות הפניות כי "מחמם מאוד את הלב לראות כיצד ברגעים של קושי ומצוקה עם ישראל מתגייס לעזרה וסיוע לזולת. משפחות אומנה רבות מספרות כי לצד הסיפוק האדיר בהכנסת ילד זר לבתיהן, הן בעצמן מרוויחות המון מהאומנה, ובראש ובראשונה הן מספרות על היות האומנה הדרך האולטימטיבית ללמד את ילדיהם

  הביולוגיים מהי נתינה, קבלת האחר וכדומה". גולן ביקשה להוסיף כי בימים אלה ממתינים ב"אור שלום" עוד ילדים שזקוקים למשפחות אומנה בטווח הגילים של חצי שנה ועד גיל 12.

   

  לפי נתוני משרד הרווחה, בישראל חיים כיום כעשרת אלפים ילדים שהוצאו מבתיהם, מתוכם כ-2,500 שוהים אצל משפחות אומנה וכ-7,500 בפנימיות. משפחות האומנה מתקשרות עם משרד הרווחה באמצעות כמה עמותות שפועלות בתחום.

   

  הפונים שישמשו כמשפחות אומנה יעברו ב"אור שלום" קורס להכשרת משפחות אומנה וגם ילדיהם יזכו לסדנת הכנה לקראת קליטת ילד חדש בבית. עובדת סוציאלית של העמותה תלווה את המשפחה לכל אורך הדרך, ותסייע בפתרון קשיים ודילמות בתהליך האומנה. עם קליטת הילד במשפחה חדשה, זכאי אחד ההורים לחופשת לידה לפי חוק.

   

  משפחות המעוניינות להיות משפחות אומנה מוזמנות לפנות לעמותת "אור שלום" בטלפון 03-5417000 או במייל Omna@Orr-Shalom.co.il.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים