שתף קטע נבחר

דרישה מאור: למסור את הלנדרובר היוקרתי

המפרק הזמני של קבוצת ענבל אור מעביר את החברות ממשרדי היוקרה במגדל עזריאלי בת"א למשרד קטן - בשכירות של 7,000 שקל לחודש לעומת 80 אלף שקל כיום. כל העובדים יקבלו מכתבי פיטורים. עוד ביקש לאפשר לו לתפוס את רכב הלנדרובר היוקרתי של אור וכל רכב נוסף שיש בחזקתה

המפרק הזמני שמונה לפירוק החברות של קבוצת ענבל אור, עו"ד איתן ארז, מעביר את החברות ממשרדי היוקרה בעזריאלי למשרד קטן. בפנייה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב, מבקש המפרק להעסיק סמנכ"ל תפעול לקבוצה בשכר חודשי של 10,000 שקל למשך 3 חודשים, וכן לשכור משרד קטן בדמי שכירות חודשיים של עד 7,000 שקל. במקביל, שוב מתחלף הייצוג המשפטי של ענבל אור.

 

עובד של ענבל אור לרוכש: לא מאמין שתראו כסף

הרוכשים של ענבל אור לא יראו את כספם?

 

"החברות שוכרות משרדים מפוארים המשתרעים על כ-527 מ"ר בדמי שכירות של כ-120 שקל למ"ר במרכז עזריאלי בתל-אביב, בעלות של כ-80 אלף שקל לחודש כולל דמי ניהול", כותב המפרק לבית המשפט, "זאת לצורך קיצוץ מיידי של ההוצאות שיושתו על קופת הפירוק. כמו כן, הוא מציין כי ישלח עוד היום מכתבי פיטורין לכל עובדי החברות.

 

לטענת עו"ד ארז, ממועד תחילת הקפאת ההליכים התקבלו במשרדו עשרות פניות מרוכשים לקבלת מסמכים ממשרדי החברה, והוא מעריך כי הנתונים הללו חייבים להיות זמינים לחודשים הקרובים.

 

בנוסף, מבקש המפרק הזמני להזמין שמאות בנוגע לשווי הציוד המצוי במשרדי החברה בעזריאלי, ולהתיר לו לפרסם הזמנה להציע הצעות למכירת הציוד. "במשרדי החברה במרכז עזריאלי", כותב עו"ד ארז לבית המשפט, "קיים ציוד משרדי רב ויוקרתי, לרבות ספות, שולחנות, ציוד מחשבים, תמונות, מקררי מיני בר, מסכי פלזמה וכו'. לצורך מכירת הציוד ופינוי המושכר, מבוקש אם כן להתיר למפרק הזמני לשכור את שירותיו של שמאי שיערוך שמאות בנוגע לשווי הציוד, וכן להתיר למפרק הזמני לפרסם הזמנה להציע הצעות".

 

עוד דווח לבית המשפט כי אור שוב החליפה ייצוג משפטי, וכי עו"ד ראובן בילט שייצג אותה עד כה, יחד עם עו"ד דן נובהארי, הודיע כי הוא איננו ממשיך עוד לייצג את החברות ואת בעלת השליטה.

ענבל אור. לטענת המפרק, טרם הפקידה את רכבה היוקרתי (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
ענבל אור. לטענת המפרק, טרם הפקידה את רכבה היוקרתי(צילום: שאול גולן)

 

"רכב הלנדרובר משועבד לבנק"

עו"ד ארז, המשמש גם ככונס הנכסים הזמני של ענבל אור, מלבד היותו המפרק הזמני של קבוצת החברות שבשליטתה, מבקש מבית המשפט לאשר לו לתפוס את רכב הלנדרובר היוקרתי שבבעלותה וכל כל רכב נוסף שיש בחזקתה.

 

הרכב, כפי שעלה במסמכים קודמים שהוגשו לבית המשפט, משעובד לבנק מזרחי טפחות. לפי הכונס, אור התבקשה להעביר עוד היום, בשעות הבוקר, לחזקתו של הכונס את המכונית היוקרתית וכן כל רכב שבבעלותה לאכסון במגרש כלי רכב. אולם, "עד למועד זה לא פעלה גברת אור על פי הוראות הכונס הזמני ולא הפקידה את רכבה במגרש".

 

עו"ד ארז מוסיף כי "בנסיבות אלו, ועל מנת למנוע הברחה של הרכב וכלי רכב נוספים שבבעלותה של אור (ככל שישנם)", יש לאפשר לו לתפוס את הרכב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים