שתף קטע נבחר

בהלול: האצ"ל וההגנה נאבקו למדינה - למה לפלסטינים אסור?

חבר הכנסת מהעבודה, שאמר בשבוע החולף כי הדוקר מחברון אינו מחבל, השתתף בשבתרבות בעכו, ואמר: "אהוד ברק אמר 'אם הייתי פלסטיני הייתי מחבל'. ציפי לבני אמרה, 'לא כל מי שנלחם בחיילים כנגד הכיבוש הוא טרוריסט'. למה התנפלתם על זוהיר ולא התנפלתם עליהם?"

 

 

 

ח"כ זוהיר בהלול, שאמר בשבוע החולף כי הדוקר מחברון אינו מחבל, הנחה היום (שבת) אירוע שבתרבות בעכו והתייחס פעם נוספת להגדרות של טרור. "האצ"ל, הלח"י, ההגנה - כל הארגונים היהודיים יצאו לרחובות אל מול המנדט הבריטי, והחיילים של המנדט הבריטי, כדי לחולל את מדינתכם שהפכה להיות מדינה מדהימה. למה לפלסטינים אסור?".

 

בהלול ישב על הבמה מול ח"כ אבי דיכטר מהליכוד. לדברי חבר הכנסת מהעבודה, "אהוד ברק אמר 'אם הייתי פלסטיני הייתי מחבל'. ציפי לבני אמרה, עוד לפני שחברנו למפלגה אחת, לא כל מי שנלחם בחיילים כנגד הכיבוש הוא טרוריסט. למה התנפלתם על זוהיר ולא התנפלתם עליהם?".

 

חברי הכנסת דיכטר ובהלול, היום (צילום: יואל פלדמן) (צילום: יואל פלדמן)
חברי הכנסת דיכטר ובהלול, היום(צילום: יואל פלדמן)

 

חבר הכנסת הוסיף ואמר כי הוא עושה הפרדה בין חיילים לאזרחים: "אמרתי שמי שפוגע באנשים חפים מפשע, מי שנכנס לבית שיש בו ילדים ונשים ישנים וקוטל את חייהם, החיילים מבחינתם הם הסמן של הכיבוש. מה יעשה פלסטיני שכבר 49 שנה נאנק תחת עול הכיבוש, מקפח את חייו, מחפש את חירותו ועצמאותו ולא מקבל. החיילים מבחינתו הם הסמן של הכיבוש.

 

דיכטר אמר כי הופתע לשמוע את בהלול משתמש במושג "מדינתכם", ובהלול ענה: "זו מדינת היהודים ולא מדינת הערבים".

 

חבר הכנסת מהליכוד אמר עוד לבהלול כי "הרי לא היית מעז לומר דבר כזה בפרלמנט המצרי, האמריקני או הצרפתי. גם לא בירדן או ברמאללה. הגישה לפיה פיגוע, שבו חייל שנשחט בתחנה מרכזית בעפולה עת חיכה לאוטובוס אינו טרור, היא גישה מסוכנת שבה נציג רשמי של כנסת ישראל נותן לגיטימציה לטרור נגד אזרחים ישראלים לובשי מדים. מי שמתכנן רצח או פגיעה באזרח כמו גם בחייל, הוא טרוריסט".

 

בהמשך, כשדיבר דיכטר על הצעת חוק יסוד הלאום שהוא מוביל, ענה לו בהלול: "אז מה אתה בא אליי בטענות כשאני אומר זו מדינתכם? זו מדינתכם! אתה מקצין את ההגדרות של המדינה. במקום מדינה יהודית דמוקרטית, אתה אומר מדינת הלאום היהודי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואל פלדמן
ח"כ זוהיר בהלול
צילום: יואל פלדמן
מומלצים