שתף קטע נבחר

ליכודניקים למען שר הביטחון: "לא מסכימים לניסיון להלך אימים על יעלון"

חברי מרכז ופעילי שטח בולטים בליכוד יוצאים להגנת שר הביטחון. "ציור מטרה ושימוש במילה 'מחוסל' על פני מי שהקדיש את רוב חייו לביטחון - ראוי לכל גנאי". "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי שב"כ בודק את ההסתה נגד יעלון

אחרי המתקפה של פעילי ליכוד נגד שר הביטחון משה יעלון בעקבות עמדתו בסוגיית החייל היורה מחברון, החלה בליכוד התארגנות נגדית שקוראת לתמוך ביעלון. חברי מרכז ליכוד ופעילי שטח בולטים החלו להחתים מכתב תמיכה ביעלון. במקביל, הבוקר מדווח "ידיעות אחרונות" כי שב"כ בודק את ההסתה נגד יעלון.

 

"מצאנו לנכון לפנות אליך בעקבות שורת ההתבטאויות המתלהמות כלפיך לאחרונה מצד חברים מסוימים בתנועתנו", נכתב במכתב. "כחברים בתנועה דמוקרטית, אנו מאמינים בזכותם של חברי התנועה לנהל שיח וסיג על אודות התבטאויותיהם של נבחריה, ואף למתוח על נציגי התנועה ביקורת. עם זאת, איננו מסכימים לניסיון להלך אימים על שר מכהן מטעם התנועה בשל העובדה שהתבטאויותיו אינן נושאות בעיני גורמים מסוימים".

התמונה שהופצה נגד יעלון ()
התמונה שהופצה נגד יעלון
 

מחברי המכתב הוסיפו כי "בחירתם של חלק מאותם גורמים, שלא מן הנמנע שהמטרות היחידות שירו עליהן (אם בכלל) היו מטרות קרטון, לצייר מטרה, אגב שימוש במילה 'מחוסל', על פניו של מי שהקדיש את רוב חייו לביטחון ישראל, ראוי לכל גנאי.

 

"אנו סמוכים ובטוחים כי אתה פועל ביושר ובאמונה להמשך היותו של צה"ל צבא מקצועי ומוסרי. מתוך אמונתנו כי מימוש זכותו של העם היהודי לשלוט במולדתו מחייב שמירה על טוהר הנשק, אנו מקווים כי תמשיך לפעול לביצור ביטחון המדינה ותושביה, תוך הקפדה על שלטון החוק, ברוח עקרון 'עליונות המשפט' שטבע מייסד התנועה מנחם בגין".

 

 

על המכתב החלו לחתום כמה עשרות פעילים והוא נשלח ברשתות החברתיות ובקבוצות הוואטסאפ של הליכוד, בחלק מהן במקביל לדברים של פעילים אחרים שממשיכים לבקר בחריפות את יעלון ולהשתמש במילים קשות.

 

חלק מאותם פעילים טענו כי אין להם כוונה להתנצל בפני יעלון וכי הוא זה שצריך להתנצל בפניהם, ובנוסף הם תקפו בחריפות דברים שאמר לפיהם "ראשי כנופיות לא יקבעו את הוראות הפתיחה באש". "מדוע שר הביטחון קובע שמי שתומך בחייל משתייך לכנופיה?", כתב אחד מחברי הליכוד. "אני לא כנופיה, ונחלצתי להגנת החייל בעקבות התקיפה המיידית ומשולחת הרסן של בוגי ושאר פוליטיקאים".

 

שי חג'ג', ראש המועצה האזורית מרחבים, חבר מרכז הליכוד וחבר מזכירות הליכוד, הגיב לדברי ההסתה נגד יעלון: "גילויי הביקורת וביטויי השנאה בציבור ובכלל זה במחנה הליכוד אינם פוגעים רק ברוח הליכוד, אלא מסכנים את הלכידות ומערערים את הבסיס שעליו חיים כאן כולנו, ימין ושמאל, דתיים ושאינם דתיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שר הביטחון משה יעלון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים