שתף קטע נבחר

ענבל אור: "נעלמו מיליונים. רימו אותי, לא ידעתי כלום"

3 ימים לאחר שנחקרה בחשד להונאת לקוחות, עולה ענבל אור להתקפה וטוענת: "גורמים מעלו במיליונים בחברות שברשותי, אך לא ידעתי דבר". עורך דינה: יש בידיה הוכחות למעשים פליליים שעשויים לנקות את שמה

 

 

העלילה מסתבכת: שבוע לאחר שנחשף כי המשטרה חוקרת חשדות לפלילים בפעילות חברות הנדל"ן שבבעלותה, ושלושה ימים לאחר שנחקרה באזהרה במפלג ההונאה של מחוז תל אביב, מודה ענבל אור לראשונה כי "נעלמו מיליונים מהחברות שברשותי בגלל מעילות", אך טוענת: "לא ידעתי".

 

בסוף השבוע שיגרה אור באמצעות פרקליטה, עורך הדין עדי כרמלי, מכתב למשטרה ובו ביקשה להגיע ולמסור עדות על עבירות פליליות לכאורה שבוצעו בחברה שבבעלותה על ידי אחרים. לדברי עורך דינה יש בידי אור הוכחות העשויות לנקות את שמה.

 

זמן קצר לאחר שהתפרסמו החשדות נגד ענבל אור להעלמות מס במיליוני שקלים במסגרת החקירה של רשות המסים - ובמקביל להליך פירוק החברות שהתנהל בבית המשפט המחוזי בתל אביב - החלו במפלג ההונאה של מחוז תל אביב בחקירה סמויה נגד אור ועובדיה הבכירים. בעקבות תלונות של לקוחותיה שהגיעו למשטרה עלה חשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה ורישום כוזב במסמכי תאגיד. במהלך חקירתה במשטרה הכחישה אור שהיא הונתה את לקוחותיה ואמרה כי הכול נעשה בפיקוח של רואי חשבון ועורכי דין.

 

 (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
(צילום: שאול גולן)
 

 

בסוף השבוע החליטה אור לשנות אסטרטגיה. היא שכרה את שירותיו של עורך הדין עדי כרמלי, ובאמצעותו שיגרה מכתב למשטרה שבו ביקשה להגיע לחקירה בדחיפות כדי למסור עדות על מעשים לא כשרים שבוצעו בחברתה. אור טוענת כי לאחר שנחקרה הגיע לידיה מידע על מעשים פליליים שבוצעו בחברתה שלא בידיעתה, כשהיא רומזת על עובדים. בסביבתה של אור טוענים שהיא אספה מסמכים ועדויות על אותם מעשים פליליים וכי היא מתכוונת למסור אותם למשטרה, אם תזומן לעשות כן.

 

עורך הדין כרמלי מסר בשמה של אור: "ברשות הגברת אור מידע שהגיע אליה לאחר חקירתה המעיד על מעילה במיליוני שקלים שבוצעה בקבוצת החברות שבבעלותה ובחשבונותיה הפרטיים. מרשתי סבורה כי יש במידע האמור כדי לנקות את שמה מהחשדות שיוחסו לה".

עו"ד עדי כרמלי ()
עו"ד עדי כרמלי

לידי החוקרים הגיעו בשבוע האחרון עדויות על דירות שנמכרו כמה פעמים ללקוחות שונים, ומראש היה ברור שחלק מהרוכשים לא יוכלו לקבל אותן, חרף העובדה ששילמו "דמי רצינות" בסך 100 אלף שקלים. בבית המשפט ובמשטרה כינו את השיטה הונאה בשיטת "פירמידה", וזאת בחשד שהחברה של אור פיתחה שיטה שכל תכליתה הייתה לגבות את אותם דמי הצטרפות בסך 100 אלף שקלים לצורך מימון פעולות החברה.

 

בידי החוקרים נמצאות עדויות לפרויקטים "רעיוניים" שבהם נמכרו עשרות דירות יותר מהכמות בפועל בשיטת "מגדלים באוויר". כעת מנסים במשטרה למפות את הפרויקטים שבהם הופעלה אותה תוכנית. בנוסף, לידי החוקרים הגיעו עדויות על אנשים שנקשרו עם אור בחוזה על יוזמת נדל"ן, אך בפועל הם לא קיבלו דבר תמורת הכסף שמסרו. אחד מהם הוא איש עסקים מוכר, אשר חתם על עסקת מכר עם אור ואף העביר לה שני מיליון שקלים תמורת רכישת הקרקע לפרויקט - אך בפועל הקרקע לא נרכשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים