שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   חדש בפיננסים: מחשבון השוואה לעמלות הבנקים

   מחשבון השוואות המאפשר הוזלה בעמלות הבנקים, התראה על חיסכון ישן ובלתי פעיל, סרטון הסבר מצוייר על דו"ח הפנסיה וספר חדש על הביטוח הסיעודי - חדש על המדף הפיננסי

   התראה על חשבונות ישנים

   מערכת Zebaroor, המספקת לחוסך תמונת מצב מאוחדת של כל חסכונותיו וכן מאפשרת קבלת התראות שונות על שינויים, משיקה שירות חדש המתריע על חשבונות פנסיוניים ישנים ובלתי פעילים.

    

   השירות מתאפשר על ידי קבלת התראה ממערכת Zebaroor ובאמצעותה הפקת מכתב התראה לסוכן הפנסיוני כדי שיבחן אפשרות על מנת לאחדה עם תכניות קיימות. באמצעות זאת יכול משק הבית לחסוך בתשלומים של דמי ניהול וכיסויים ביטוחיים שעלותם על פני שנות החיסכון יכולה להגיע במקרים רבים לעשרות אלפי שקלים.

    

   המערכת מבוססת על מאגר המידע של המסלקה הפנסיונית.

    

   מעבדה לסטארט-אפים בתחום הפינטק

   בנק ברקליס השיק בימים האחרונים את Rise ישראל. מיזם המספק מתחם פיזי לחברות חדשניות בתחום הפינטק והסייבר, ומציע אקו-סיסטם של עבודה בשיתוף פעולה, מרחב לאירועים ברמה בינלאומית וחדרי ישיבות.

    

   האתר החדש, הנמצא ברחוב אחד העם (לשעבר מבנה הבורסה לניירות ערך), משמש גם כמשכן לתוכנית האקסלרטור הראשונה של ברקליס בישראל, תכנית לחברות הזנק בתחום הפינטק והסייבר, בת 13 שבועות, המופעלת בשותפות עם Techstars.

    

   Rise הינה רשת גלובלית של מתחמים פיזיים וקהילה וירטואלית המיועדת לסלול את הדרך לעיצוב הטכנולוגיה הפיננסית (פינטק) של העתיד.

    

   הוזלה בעמלות הבנקים

   סטארט אפ ישראלי חדשני שהושק לאחרונה, מאפשר להוריד את עמלות הבנקים באמצעות פלטפורמה חברתית.

    

   הטכנולוגיה של חברת פיזבק, מאפשר לציבור להעלות את נתוני תעודות הזהות הדיגיטליות, אותם מספקים הבנקים ללקוח על פי הוראה חדשה של בנק ישראל, ולהבין מהם תעריפי העמלות הנמוכים ביותר שניתן לקבל, וזאת בהתבסס על נתוני תעודות הזהות הבנקאיים של לקוחות אחרים.

    

   השירות של פיזבק ניתן לציבור בחינם, ולדברי מקימי המיזם, מאפשר לכל משפחה לחסוך עד אלפי שקלים בשנה.

     

   כנס לשכת סוכני הביטוח 

   כ-1,800 סוכני ביטוח, חברי כנסת, בכירי ענף הביטוח, שוק ההון ורגולציה צפויים להשתתף בכנס ביטוח חיים ופנסיוני ה-37 של לשכת סוכני ביטוח שיפתח מחר (ב') באילת. הכנס יכלול הרצאות מקצועיות ופאנלים בהשתתפות נציגי הרגולציה והכנסת.

    

   בין המשתתפים בכנס: יו"ר מגדל, יוחנן דנינו; המפקחת על הביטוח דורית סלינגר; יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ דוד ביטן; יו"ר איילון, יונל כהן; מנכ"ל הלמן אלדובי, רמי דרור; המפקח לשעבר, עודד שריג; נשיא לשכת עורכי הדין, עו"ד אפי נווה; נשיא להב, עו"ד רועי כהן; נשיא לשכת יועצי המס, ירון גינדי; וחברי הכנסת מיקי זוהר, ניסן סלומנסקי, אלי כהן ויואב בן צור.

    

   אריה אברמוביץ, נשיא לשכת סוכני הביטוח: "בכנס באילת נתחיל ליישם את פרויקט סוכן הביטוח 2030 . אנו נכריז על הקמת ועדה ציבורית בנושא מניעת סיכונים ונשיק קורס ייעודי לסוכנים שיעסקו במהפך מעמד הסוכן, לצד מתן כלים מעשיים לסוכן לניהול יעיל של העסק שלו".

    

   המרת באט תאילנדי לחוזרים מחו"ל

   חברת TravelersBox שפיתחה מכונות הפקדה הממוקמות בשדות תעופה ברחבי העולם, ומאפשרות לתיירים להמיר את המטבעות והשטרות שנותרו להם, ישירות לחשבונות דיגיטליים שונים – PayPal, Pre Paid Visa, iTunes, Skype, מרחיבה את שירותיה לחוזרים מחו"ל ותאפשר גם הפקדת באט תאילנדי בנתב"ג.

    

   הערכת החברה היא, כי חצי מיליון ישראלים נוסעים לתאילנד בכל שנה, כ-10% מכלל היוצאים מהארץ. ב- TravelersBox מעריכים כי לפחות 25% מהחוזרים מתאילנד יעשו שימוש במכונות ההפקדה ויפקידו סך ממוצע של כ-1,000 באט, שהם כ-110 שקל. בחישוב שנתי מדובר על סכום המוערך בכ-14 מיליון שקל.

    

   ספר חדש על הביטוח הסיעודי

   בימים אלו הושק ספר חדש "החצר האחורית של הביטוח", העוסק בביטוחים הסיעודיים בישראל.

    

   "בעקבות המשבר הגדול של הביטוח הסיעודי הקבוצתי צפויים מאות אלפי מבוטחים לשלם על כך ביוקר. כמי שמעורב בכל נבכי נשמתו בנושא כאוב זה, וכמי שהוא ממתנגדי הביטוחים הקולקטיבים בסיעוד, אני מנסה בספרי לעורר את מודעות כלל הציבור ולמצוא עבורם פתרונות מוזלים ויצירתיים", מסביר דב ברומר , כותב הספר ומומחה בביטוח סיעודי. ברומר מוסיף "הספר גם מאפשר, בין היתר, לחלוק מניסיוני הרב עם סוכני הביטוח והציבור. נאבקתי שנים רבות בסוגיה זו, אך כמעט ללא הועיל. אולי ספר שמרכז את הנושא החמור הזה יעלה אותו לסדר היום ויביא לפתרונות יעילים".

    

   סרטון הסבר על דו"ח הפנסיה

   בימים אלה מקבלים החוסכים בתוכניות הפנסיוניות השונות את הדוחות השנתיים.

    

   מרבית הציבור כלל אינו פותח את המכתבים, וחלק גדול מאלו שכן עושים זאת, לא מבינים מה כתוב בהם, מה באמת צריך לבדוק ועל מה לשים דגש.

    

   בית ההשקעות הלמן-אלדובי הפיק סרטון מצוייר המסביר בפשטות מה לעשות עם המכתבים הללו.

    

    

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים