שתף קטע נבחר

צ'ק וכרטיס טיסה: השי לחג בוועדים הגדולים

עובדי מפעלי ים המלח ממשיכים להוביל את רשימת מקבלי המתנות לחג עם צ'ק בגובה 2,800 שקל; עובדי טבע יקבלו מתנה בשווי 1,500 שקל - וגם צפויים לטוס לטיול משפחות באיטליה; ועובדי אחד מוועדי רפאל יבקרו באתונה. רשימת המתנות והיעדים הפופולריים לנופש של הועדים הגדולים בחג הפסח

ועדי העובדים וההנהלות ישקיעו לקראת פסח הקרוב יותר מ-3.5 מיליארד שקלים על רכישת שי לחג ל-2.3 מיליון עובדים - סכום הגבוה בכ-10% לעומת החג הקודם, כך עולה מנתונים שאספה חברת ועדים, המרכזת את המידע על הפעילות הכלכלית-חברתית של ועדי העובדים בישראל.

 

אז מי בראש רשימת המתנות ואילו יעדים הכי פופולריים בקרב הוועדים הגדולים לנופש במהלך החג? צפו בסקירה בהנחיית אלכסנדרה לוקש באולפן ynet:

 

 
את רשימת מקבלי השי לחג ממשיכים להוביל חברי הוועדים הגדולים, שלא רק המתנות שלהם שוות יותר - אלא גם יוצאים לנופש בחו"ל בזמן החג בסבסוד חלקי של הוועדים. לפי נתוני ועדים, 60% ממקומות העבודה המאורגנים יהיה סגורים במהלך חופשת הפסח והעובדים ייצאו לחופשה מאורגנת. מתוכם מעל 350 אלף איש לחופשות בחו"ל - עליה של 15% לעומת אשתקד. לנופשים בארץ ייצאו 220 אלף איש דרך העבודה - ירידה של 10% לעומת אשתקד.
 
היעדים הפופולריים לחופשות עובדים בחו"ל הם ארה"ב - בהם ניו יורק, לאס וגאס ולוס אנג'לס, וכן איי יוון, ברצלונה וברלין. טורקיה לעומת זאת עדיין מחוץ למפת התיירות. בארץ היעדים המבוקשים הם אילת וים המלח. בתוך כך, עובדי עיריית באר שבע ייצאו לבייג'ינג, לאומן ולאילת, עובדי ועד מקצ"ט (מקצועות טכניים) בחברת רפאל יטוסו לאתונה, עובדי מספנות ישראל לגיאורגיה, עובדי תדיראן לברצלונה וברלין ועובדי טבע יצאו בתחילת מאי לטיולי משפחות בדרום איטליה ולבורגס. עובדי מפעל הפיס יסעו לאילת ולים המלח, ועובדי אוסם יערכו טיול משפחות בנגב. גם לעובדי סלקום מצפה הפתעה אחרי החג עם נופש באחד מיעדי אירופה.

 

בתחתית רשימת מקבלי המתנות - עובדי הקבלן

מבחינת מקבלי המתנות לחג - את הרשימה ממשיכים להוביל עובדי מפעלי ים המלח, שיקבלו השנה צ'ק בגובה של 2,800 שקל. אחריהם ברשימה עובדי טבע עם מתנה בשווי 1,500 שקל, ובמקום השלישי עובדי אדמה מכתשים ואי די אי טכנולוגיות עם 1400 שקל. במקום הרביעי עם שי בגובה של 1,200 שקל נמצאים עובדי בנק ישראל, רשות שדות התעופה, חברת חשמל, מספנות ישראל, רותם אמפרט, אלקטרה ואלת"א. את הרשימה סוגרים כתמיד עובדי הקבלן עם שי בגובה של 110 שקל.

 

הסקר שהקיף מעל 1,000 מקומות עבודה, העלה כי השי הממוצע לעובד יעמוד על 650-850 שקל, בעוד שהמנהלים הבכירים ייהנו משי בסכום של 5,000-7,000 שקל בממוצע. בחלוקה ענפית מובילים את הרשימה הוועדים הגדולים עם שי בגובה של יותר מ-1,200 שקל, אחריהם עובדי הבנקים עם 900 שקל, עובדי גופי ממשל עם 700 שקל ועובדי הרשויות המקומיות עם 600 שקל. בהיי-טק יסתפקו העובדים ב-400 שקל בלבד.

 

ומה יקבלו העובדים? יעקב אלוש יו"ר חברת ועדים מציין כי התרסקות מגה הביא צמצום בשוק תווי השי לחג ומתנות מוחשיות הפכו להרבה יותר פופולריות, בהן מוצרי חשמל לבית, גאדג'טים ומוצרי אלקטרוניקה, מוצרי פיקניק, מכשירי קפה ואפילו אופניים חשמליים. גם גיפט קארד של רשתות שיווק גדולות זכו לביקוש לאחר יציאת תווי הקנייה של רשתות המזון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים