שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  התיכוניסטים מאיימים: אין טסטים? אין לימודים
  יו"ר מועצת התלמידים הארצית הודיע כי מיד לאחר החזרה מחופשת הפסח יושבתו ליום אחד הלימודים בבתי הספר העל-יסודיים. הסיבה: שביתת בוחני הנהיגה ואיום ארגון המורים למנוע יציאה לטיולים. "לנוער נמסר לשתוק, לא נהיה שק חבטות"

  אין טסטים? גם לא יהיו לימודים. יו"ר מועצת התלמידים הארצית אליאב בטיטו הודיע היום (ב') כי מיד לאחר חופשת הפסח יושבתו הלימודים ליום אחד בכל בתי הספר העל-יסודיים (כיתות י'-י"ב). ההחלטה להשבית את הלימודים התקבלה במחאה על החלטת ארגון המורים לאסור יציאת תלמידים מכותלי בית הספר לאחר החג, וכן במחאה על השבתת מבחני הנהיגה מצד ועד בוחני הנהיגה.

   

  כבר חודש: בוחני הנהיגה ממשיכים לשבות    (צילום: אבי חי חגי דקל)

  כבר חודש: בוחני הנהיגה ממשיכים לשבות    (צילום: אבי חי חגי דקל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לאחרונה הכריז ארגון המורים על סכסוך עבודה מול משרד החינוך, בטענה שבמשך תקופה ארוכה משרד החינוך מתעלם מדרישות יו"ר הארגון רן ארז. בין היתר, הם דורשים לשפר את תנאי העסקתם של מורי של"ח וליישם רפורמות בבתי הספר השש-שנתיים. אחד הצעדים הראשונים שנקט ארז עם כניסתו לתוקף של סכסוך העבודה הוא להודיע כי מיד לאחר חופש פסח תיאסר יציאת תלמידים מבתי הספר, בין היתר לטיולים.

   (צילום: קובי קואנקס) (צילום: קובי קואנקס)
  (צילום: קובי קואנקס)
   

  לפני כשבועיים הודיע ארז כי הוא משבית את הלימודים בתיכונים למשך שלוש שעות, אלא שדיון שהתקיים ברגע האחרון בין מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן, ארז וגורמים נוספים הביא לכך שארז חזר בו מהחלטתו. לדבריו, הוא עשה זאת במטרה לאפשר למשרד החינוך לטפל בנושא. ארז הבהיר כי אם דרישותיו ממשרד החינוך ייענו - העיצומים יבוטלו, אך אם לא תהיה התקדמות כפי שהוא מצפה, העיצומים עלולים להגיע להשבתה.

   

  בנוסף לכך, זה כחודש ועד בוחני הנהיגה משבית את מבחני הנהיגה המעשיים כמחאה על החלטתו של שר התחבורה ישראל כץ להפריט את מערך מבחני הנהיגה המעשיים. גם שביתה זו, שתימשך גם מחר, הובילה את התיכוניסטים לאיים בהשבתת הלימודים ליום אחד.

   

  בשל כל אלה הודיע היום יו"ר מועצת התלמידים בטיטו כי ביום ראשון מיד לאחר החזרה מהחופשה, אחד במאי, יושבתו ליום אחד הלימודים בבתי הספר העל-יסודיים. "המחאה היא תוצר ישיר של מדיניות כושלת שנוקטים ארגון המורים וועד בוחני הנהיגה אשר מקיימים את מחאותיהם, חשובות ככל שיהיו, על גבם של תלמידי ישראל", אמר בטיטו. "לא נסבול מצב שבו תלמידי ישראל משמשים שק החבטות במאבקי הכוח של ארגוני עובדים שונים במשק במסגרת עיצומים המופעלים נגד מדיניות משרדי הממשלה. לנוער נמאס לשתוק - אנחנו קוראים לשינוי המדיניות הפגומה שלפיה מתנהלים סכסוכי העבודה במשק הישראלי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עדן סניור
  יו"ר מועצת התלמידים אליאב בטיטו
  צילום: עדן סניור
  מומלצים