שתף קטע נבחר

"לא יהיה מנוס מלחקור את יצחק הרצוג"

חודשים של חקירה סמויה צפויים להפוך לחקירה פלילית רשמית בימים הקרובים. מנהל מטה הבחירות לשעבר, שמעון בטאט, כבר נחקר באזהרה והכחיש את החשדות נגדו

לקראת חקירה של יו"ר האופוזיציה. לאור הממצאים שעלו מחקירת פרשת יצחק (בוז'י) הרצוג, סבורים החוקרים כי "לא יהיה מנוס מזימונו לחקירה". מהלך כזה מצריך את אישור היועץ המשפטי לממשלה, וישיבה בעניין צפויה להתקיים עוד השבוע. בישיבה צפויים להשתתף גם ראש אגף החקירות ופרקליט המדינה, ושם ככל הנראה יוחלט על פתיחה בחקירה פלילית נגד ח"כ הרצוג, יו"ר המחנה הציוני.

 

המשטרה ורשויות החוק אמנם טוענות כי הן החלו בבדיקה לאחרונה, אך מתברר כי מתחת לפני השטח כבר כמה חודשים מתנהלת חקירה סמויה, באישור היועמ"ש ובכירי המשטרה. החקירה נוגעת לחשדות לעבירות על חוק מימון מפלגות שבוצעו לכאורה במטהו של הרצוג במהלך הפריימריז נגד שלי יחימוביץ' ב-2013.

 

על פי החשד שהגיע למשטרה, ארגון העוסק בייבוא עובדים סיעודיים העביר עשרות אלפי שקלים כתרומה לא חוקית למטהו של הרצוג. על פי המידע שבידי המשטרה, שכבר החל להיבדק, מאחורי הגוף ישנם כמה עורכי דין שדאגו להסוות את הכסף שהועבר. לאחר שנאספו החומרים החלו החוקרים בזימון אנשים הסובבים את להרצוג. אחד מהם הוא שמעון בטאט, שנחקר כמה שעות באזהרה והכחיש כל קשר לעבירה של מימון מפלגות. 

הרצוג. צפוי להיחקר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הרצוג. צפוי להיחקר(צילום: מוטי קמחי)

מסביבת הרצוג נמסר כי הוא שוהה כרגע בביקור מדיני בברלין, וכי מאז שהודלפה קיומה של הבדיקה הוא הודיע שבכוונתו להגיע ולשתף פעולה עם הרשויות המוסמכות. באיגרת מידע שהעביר לפעילי המחנה הציוני כתב הרצוג: "לאחר הפרסום בדבר הבדיקה ביקשתי לשים קץ לחרושת השמועות, למצות את החקירה בנושא בהקדם ולאפשר לי להגיע ולתת תשובות לכל השאלות כדי להניח את הסאגה הזו מאחורינו".

 

"במשך כל שנות פעילותי הציבורית פעלתי ביושר וניקיון כפיים", הוסיף הרצוג. "כך הובלתי את המפלגה לסף כיבוש השלטון לפני שנה וכך אמשיך להוביל אותה עד שנכבוש את השלטון. אני יודע שבדרך להשגת היעד צצות לעיתים עלילות זדון ושקר, וחובתי כמנהיג המחנה הציוני היא להתמודד, להוביל ולנצח. כך עשיתי בעבר, וכך יהיה גם הפעם".


פורסם לראשונה 11/04/2016 22:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יו"ר האופוזיציה הרצוג
צילום: מוטי קמחי
מומלצים