שתף קטע נבחר

נאס"א: הירח לא יהפוך לירוק ב-20 באפריל

הרעיון המפוברק של ירח ירוק התפשט ברשת דרך טוויטר ופייסבוק בימים האחרונים. אבל מדובר כמובן בשמועות בלבד והירח לא ישנה צבע לרגל "יום המריחואנה"

השמועה הדימיונית - שמשגעת את הרשת: 20 באפריל יהיה יום מיוחד בשמיים שלנו עם התרחשות נדירה ומוזרה. בשל אינטראקציה עם סבירות כמעט בלתי אפשרית עם אורנוס, הירח יזהר בגוון ירקרק. זה נשמע מרהיב למדי - וזה גם לחלוטין לא נכון. אפילו בנאס"א הזדרזו להכחיש את השמועות שהציפו את הרשתות החברתיות.

 

האתר Snopes, שמוקדש להפרכת שמועות שונות ומשונות, החליט להתקיל את התיאוריה שרצה לאחרונה ברשת, שלפיה הירח יהפוך לירוק, ממש כך. האתר הצליח לעלות על עקבותיה של השמועה עד לפוסט פייסבוק מ-25 במרס, שכבר נמחק, ובו תמונה של הירח שעברה ליטוש ירקרק לצד הכיתוב: "שריינו את המועד - 29 במאי, 2016. ירח ירוק ראשון מאז 1847".

 

הציוץ שרץ ברשת (צילום: Peter Devine)
הציוץ שרץ ברשת(צילום: Peter Devine)

 

הרעיון של ירח ירוק התפשט ברשת דרך טוויטר ופייסבוק. מאז הפוסט המקורי התאריך כבר הפך ל-20 באפריל, שידוע גם בתור יום המריחואנה הבינלאומי (והבלתי רשמי) בעקבות מונח הסלנג "420". כמה ציוצים על הירח הירוק הצפוי גם ציינו כי זוהי הפעם הראשונה זה בדיוק 420 שנה שהתופעה הזו תתרחש בשמיים.

 

תיאור מפורט ומדוקדק של אורנוס שמתקרב לירח היה חלק מהפוסט המקורי בפייסבוק, ונתן לו בדיוק את הקמצוץ המדעי הדרוש כדי לגרום לו להיראות אמין לאלו שבאמת קיוו שהדבר נכון. אורנוס הוא מעין קרחון עצום עם גוון כחול-ירוק הודות לגז מתאן שבאטמוספרה שלו, אך לצערנו, הוא לא יגרום לירח שלנו להיראות ירוק.

 

זו לא שמועת החלל המשונה הראשונה שמציפה את הרשת ומלהיבה את הגולשים.

 בשנה שעברה אף הרגישו בנאס"א שיש צורך אמיתי ודחוף להרגיע אנשים שיום הדין לא ממשמש ובא ואסטרואיד ענק לא הולך להתרסק אל כדור הארץ בספטמבר 2015 - בעקבות שמועת רשת ש"מנבאת" בדיוק את זה. אמנם לתיאורית הירח הירוק אין את אותן השלכות הרסניות של השמועה הקודמת, אבל היא עדיין בהחלט נופלת בקטגוריית "אל תאמינו לכל דבר שאתם קוראים באינטרנט".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Peter Devine
ירח ירוק? לא נכון
צילום: Peter Devine
מומלצים