שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חדל אש: תרגיל כיבוי היסטורי לישראל, קפריסין ויוון
  כחלק מלקחי אסון הכרמל, שבו נספו 44 בני אדם, מתרגלות שלוש המדינות השכנות שיתוף פעולה במקרה של שריפה בשטח אחת מהן. נציב שירותי הכיבוי: "אם תפרוץ בארץ שריפה גדולה נוכל לקבל סיוע בתוך 8 שעות"

   

  התרגיל המשותף לכיבוי אש בקפריסין    (צילום: כבאות והצלה)

  התרגיל המשותף לכיבוי אש בקפריסין    (צילום: כבאות והצלה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  מתרגלים יחד בקפריסין (צילום: כבאות והצלה) (צילום: כבאות והצלה)
  מתרגלים יחד בקפריסין(צילום: כבאות והצלה)

  לראשונה בהיסטוריה: ישראל, קפריסין ויוון מקיימות השבוע יחד תרגיל כיבוי והצלה. התרגיל מתקיים בקפריסין לנוכח לקחי אסון הכרמל ב-2010, והוא נועד לבחון שיתוף פעולה בין שלוש המדינות במקרה של שריפה בשטח אחת מהן.

   

  בשירותי הכבאות וההצלה ציינו כי התרגיל מסמל נקודת מפנה בשיפור היכולות לאחר אסון הכרמל. רק 48 שעות אחרי פרוץ השריפה, שבה נספו 44 בני אדם וקרוב ל-25 אלף דונמים עלו באש, תואם סיוע בינלאומי.

  הצוותים משתפים פעולה (צילום: כבאות והצלה) (צילום: כבאות והצלה)
  הצוותים משתפים פעולה(צילום: כבאות והצלה)

   (צילום: כבאות והצלה) (צילום: כבאות והצלה)
  (צילום: כבאות והצלה)

  במשלחת הישראלית בפיקודו של סגן נציב כבאות והצלה, טפסר בכיר שמעון בן נר, משתתפים 26 לוחמי אש, שישה טייסים ושלושה מטוסי כיבוי. "אנחנו מעריכים שכוחות כיבוי מישראל יכולים להמריא מהארץ בתוך ארבע שעות לכל מדינה בעולם", אמר ל-ynet נציב כבאות והצלה, רב-טפסר שחר איילון. "אנחנו מעריכים שנוכל לקבל סיוע ממדינות מאגן הים התיכון בתוך שש עד שמונה שעות".

   

  איילון אמר עוד כי "הנחיצות של תיאום ותרגום עם כוחות בינלאומיים נולד בשריפה בכרמל. לישראל הגיעו אז כוחות מתוגברים מיוון וקפריסין, הם סייעו בכיבוי של השריפה והיה ברור שבעתיד יש צורך בתיאום של סיוע בינלאומי ולהתאמן עליו".

   

  על השינוי שעבר על מערך הכבאות מאז האסון ב-2010 אמר איילון כי "כמעט הכפלנו את הכוחות. התעצמות הכוח אפשרה גם מתן סיוע בינלאומי למדינות אחרות. נתנו סיוע ליוון ופעלנו גם בנפאל בעקבות רעידה האדמה שהתרחשה שם".

   (צילום: כבאות והצלה) (צילום: כבאות והצלה)
  (צילום: כבאות והצלה)

   (צילום: כבאות והצלה) (צילום: כבאות והצלה)
  (צילום: כבאות והצלה)

   (צילום: כבאות והצלה) (צילום: כבאות והצלה)
  (צילום: כבאות והצלה)

  מתווה התרגיל, שהחל אתמול (יום ג'), מדמה שריפה שיוצאת משליטה. ביום השני לאירוע, שמדומה היום, קוראת קפריסין לסיוע בינלאומי שאותו היא מקבלת מישראל ויוון. לכל רכב כיבוי קפריסאי הצטרפו שני

  כבאים ישראלים ועמם גם שלושת מטוסי הכיבוי שמבצעים טיסות יעף ומפזרים חומר לכיבוי השריפה.

   

  ח"כ נאוה בוקר (הליכוד), אלמנתו של תת-ניצב ליאור בוקר שנספה בשריפה, יצאה אף היא לקפריסין לנוכח תפקידה כיו"ר ועדת המשנה לכבאות והצלה של הכנסת. "התרגיל שנערך השבוע מסמל עבורי נקודת מפנה ומשקף את המאמצים הרבים להקמת מערך כיבוי אש ברמה בינלאומית", אמרה ח"כ בוקר. כיום, עם 14 מטוסים, ישראל בהחלט יכולה להיחשב כמומחית בתחום. מדובר בהישג חסר תקדים המעיד על עוצמתה של ישראל".

   

  בהקשר הפוליטי-מדיני אמרה ח"כ בוקר כי "על איזה בידוד מדיני מדברים? כשמדברים על קידום ההסברה הישראלית, מדברים על הנכונות הישראלית המתמדת לסייע למדינות ולשתף עמן פעולה. התרגיל הנוכחי הוא רק סנונית שמבשרת על בואם של תרגילים רבים נוספים, שיסייעו לקדם את מעמדה של ישראל באזור ולחזק אותו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים