שתף קטע נבחר

בית שמש: תקפו פקחיות שרשמו דו"ח חניה ליד ביתם

שני אחים תושבי בית שמש זעמו על שהעירייה צבעה מדרכה אפורה ליד ביתם בכחול לבן והחלה לגבות תשלום על חניה. הפקחיות שהגיעו לרשום דו"חות הותקפו ואוימו. בית המשפט הרחיק אותם מהעיר עד סוף החודש. צפו בתקרית

 

 

 

המשטרה עצרה שני תושבים מבית שמש, לאחר שתקפו פקחיות חניה של העירייה ואיימו עליהן. בית משפט השלום בירושלים שחרר היום (ה') את השניים, האחים יקיר ואפרים אלביליה, למעצר בית מחוץ לעיר. הרקע לתקיפה: זעמם של השניים על העירייה, שצבעה את המדרכות האפורות ליד ביתם בכחול לבן והחלה לגבות תשלום על החניה.

  

בתיעוד שהגיע ל-ynet נצפה אחד התושבים מתנפל על הפקחית, דוחף אותה וצועק עליה, בזמן שפקחית אחרת תוהה מתי יגיעו שוטרים למקום. בסרטון אחר נראה אחד החשודים משליך את הטלפון הנייד של הפקחית, לאחר שניסתה לתעד בו את שהתרחש. "אנחנו בסך הכול עושות את עבודתנו", אמרו. 

 

 (צילום:) (צילום:)
(צילום:)

 

בחקירת המשטרה התברר כי השניים קיבלו לאחרונה דו"חות חניה מדי יום בגין אי תשלום על חניה סמוך לביתם, מאחר שלא היה להם תו חניה. רק חלק מהתקיפות תועדו בטלפונים הניידים של הפקחיות, ואלו לא הצליחו לצלם חלקים ניכרים מהאירוע. על פי החשד, כשאחת מהן רשמה ליקיר דו"ח הוא זעם עליה, דחף אותה, חטף את הטלפון של הפקחית הנוספת שצילמה אותו משתולל, ואף הכה אותה. לאחר שהזעיקה הפקחית את המשטרה, הוא חשף בפניה את איבר מינו ואיים שישרוף את רכבה. אחיו אפרים חשוד כי דחף את הפקחית פעמיים ואיים עליה.הפקחיות נחבלו בגפיהן ובפניהן.

 

עורכת דינם של השניים, עינת אלמלם, אמרה בבית המשפט: "מדובר בשני צעירים נורמטיביים, אחד מהם אב לילדה, עובד בחברה מסודרת". היא הוסיפה כי "לחשוד השני אין עבר פלילי, הוא נשוי ואב לשלושה ילדים קטנים גם כן". לדבריה, האירוע לא החל אתמול. "העירייה החליטה להפוך את המקום החניה שבו הם חונים מתחת לבית למקום חניה בתשלום אבל עד להסדרת תו חניה מול העירייה הם קיבלו לא מעט דו"חות יום אחרי יום מאותה פקחית". לדבריה, "אתמול יקיר הגיע עם רכב של זוגתו אחרי שהביא אותה מבית החולים, שם בילה איתה כל הלילה, ואז ראה את הפקחית רושמת דו"ח. הוא ניסה למחוק את הדו"ח כשלקח את המכשיר שבו נעזרה, ואז החלו ביניהם דין ודברים, שעלו לטונים גבוהים. החשוד השני הצטרף לאחר מכן, אבל שניהם טוענים שלא נקטו אלימות".

 

ואולם, השופטת ג'ויה סקפה-שפירא כתבה בהחלטתה כי "מעשיהם מקיימים מסוכנות. אף אם הם לא היו שבעי רצון מהתנהלות העירייה בכל הנוגע לסידורי החניה ואף קיבלו דו"חות,, לא היה כל מקום לפרוק זעמם על הפקחיות. מדובר באירוע חמור וככל שהמשיבים יורשעו בגינו מובן כי על הענישה להיות הולמת". עם זאת ציינה כי על אף מסוכנות זו, ניתן לנהל את החקירה בתנאי שחרור הולמים הכוללים הרחקה. לפיכך הורחקו מהעיר עד סוף החודש. 

 

ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול שוחח עם עובדות הפיקוח העירוני שהותקפו, עודד אותן וגינה בחריפות את המקרה: "לא ייתכן מצב שבו עובדי ועובדות העירייה העושים מלאכתם נאמנה יאוימו על ידי פורעי חוק. אני מגנה כל גילוי אלימות בכלל ובפרט אירוע את התקיפה החמור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:
התקיפה שתועדה בסרטון
צילום:
מומלצים