שתף קטע נבחר

נתניהו: "יודעים שיש ניסיונות להתסיס בהר הבית"

ראש הממשלה נפגש לקראת חג הפסח עם ראשי רשויות במרכז השלטון המקומי. "יש גורמים קיצוניים שמפיצים שקרים לגבי מדיניותנו בהר הבית, כדי לגרום למהומות ולהתסיס את השטח. אנחנו פועלים נגד גורמי ההסתה"

 

 

נתניהו וביבס באירוע של מרכז השלטון המקומי, היום (צילום: חורחה נובימינסקי) (צילום: חורחה נובימינסקי)
נתניהו וביבס באירוע של מרכז השלטון המקומי, היום(צילום: חורחה נובימינסקי)

 

עימותים בהר הבית בתקופת החגים בשנה שעברה (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
עימותים בהר הבית בתקופת החגים בשנה שעברה(צילום: חטיבת דובר המשטרה)
 

"אין שום שינוי במדיניות שלנו ביחס לסטטוס-קוו בהר הבית, אל תאמינו לשקרים, גם כאלה שלצערי מופצים על ידי כמה חברי כנסת". כך אמר היום (ה') ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס הרמת כוסית לכבוד חג הפסח, שנערך במרכז השלטון המקומי בנוכחות ראשי רשויות.

 

נתניהו אמר כי יש מי שמנסה להתסיס את השטח. "אנחנו נדרשים לאורך רוח. אנחנו יודעים שיש ניסיונות, גם עכשיו, לשנות את מגמת הירידה במספר הפיגועים. יש ניסיונות לנסות לחדש את ההתססה ואת האלימות, בייחוד סביב חג הפסח והר הבית, כפי שחווינו קודם לכן בחגי תשרי. לקראת חג הפסח יש כל מיני גורמים קיצוניים שמפיצים שקרים לגבי מדיניותנו בהר הבית, כדי לגרום למהומות ולהתסיס את השטח. אנחנו פועלים נגד המסיתים הללו ונגד גורמי ההסתה. אנחנו נעבה כוחות במקומות החיכוך ונפעיל אמצעי הגנה נוספים. אנחנו גם מעבירים מסרים לירדן, לרשות הפלסטינית ולכלל העולם הערבי".

 

ראש הממשלה קרא לראשי הרשויות, יהודים וערבים כאחד, לפעול מול הציבור שלהם כדי להרגיע את השטח: "לא לתת למיעוט קיצוני לשנות את מהלך הדברים. אנחנו מחויבים לשמירה על השלום, לשמירה על הביטחון ונעשה מה שצריך כדי להבטיח את ביטחון אזרחי ישראל".

 

באירוע נכחו יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, ושר הפנים אריה דרעי שהתייחס לחשדות כלפיו: "אין זה סוד שאני עובר ימים לא קלים. אני ואנשי המשרד עובדים כרגיל. אמרתי מהרגע הראשון שאהיה מוכן לענות על כל שאלה. אין לי ספק שגורמי אכיפת החוק פועלים ביושר ונאמנות. אמתין לסיום החקירה בשקט בסבלנות".

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חורחה נובימינסקי
נתניהו וביבס, היום
צילום: חורחה נובימינסקי
מומלצים