שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  לא רק אישה וסבתא: נעשה צדק לרות המואבייה

  "אשתו של בועז, סבתו של דוד המלך" - זה מה שהיה כתוב על השלט של רחוב רות בירושלים. בזכות פנייה של תושבת העיר הכיתוב ישונה, ועכשיו יצויין גם שרות הייתה גיבורת המגילה

   

  בקרוב ישונה הכיתוב ל"גיבורת המגילה". רחוב רות (תילום: תמר ווייס ) (תילום: תמר ווייס )
  בקרוב ישונה הכיתוב ל"גיבורת המגילה". רחוב רות(תילום: תמר ווייס )

  תמר וייס מירושלים לא אהבה את העובדה שהשלט ברחוב רות העלים את פועלה של רות המואביה והסתפק בכיתוב: "רות אשתו של בועז, סבתו של דוד המלך". פוסט שהעלתה לפייסבוק הוביל לשינוי הכיתוב.

   

  וייס פנתה למזכ"לית סיעת ירושלמים בעיריית ירושלים, רני חזון וייס, והציעה לה לפנות לוועדת השמות בעירייה בבקשה לשנות את השילוט. הוועדה קיבלה את הבקשה ובעקבות זאת ישונה הנוסח ל"גיבורת מגילת רות, אם סבו של דוד המלך".

   

  "לצערי, בירושלים נכון לשנת 2014, רק 72 רחובות נקראים על שמות נשים לעומת 1,035 רחובות הקרויים על שמות גברים, וזאת בעוד נשים מהוות מחצית האוכלוסייה", אמרה חזון-וייס. "ואם זה לא מספיק, הכיתובים שמופיעים בשלטי רחובות עם שמות נשים מתייחסים לגברים בחייהן כך היה גם עם רחוב רות".

   

  חזון-וייס הבהירה כי "סיעת ירושלמים פועלת לשוויון ונראות של נשים במרחב הציבורי ופועלת הן להגדלת כמות הרחובות עם שמות נשים והן לשינוי הסטטוס של הנשים כך שתצוין העשייה שלהן ביחס לעצמן ולא רק ביחס לגברים בחייהן. כך פעלנו במקרה של רות. השינוי בסטטוס של רחוב רות הוא הישג פמיניסטי חשוב במרחב הציבורי הירושלמי ואני מקווה זו רק ההתחלה".

   

  מעיריית ירושלים נמסר: "לאורך השנים ניתנו אלפי שמות לרחובות בירושלים, ובחלקם נפלו טעויות בתחביר ובסגנון. בעקבות פניית תושבת ובסיועו של סגן ראש העיר, תמיר ניר, שינינו את הנוסח הישן לשם הנותן את הכבוד הראוי לרות בזכות עצמה. נשמח לקבל הצעות נוספות מהציבור לתיקונים בתיאור שמות הרחובות ולאשרם בוועדת השמות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תילום: תמר ווייס
  השלט הישן. בקרוב הכיתוב ישונה
  תילום: תמר ווייס
  מומלצים