שתף קטע נבחר

מלחמת שכונות בת"א: פלורנטין או מונטיפיורי

חי בפלורנטין, חולם על מונטיפיורי? תלוי אם אתם זוג צעיר שרוצה לבלות, או משפחה בתחילת דרכה. אז איפה יותר משתלם לגור בעיר ללא הפסקה - בשכונת פלורנטין הצעירה והמבוקשת או בשכונת מונטיפיורי הנגישה והמתחדשת? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet בשיתוף מדלן

מתלבטים באיזו שכונה משתלם לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם החלטנו לחזור לתל-אביב: איזו שכונה משתלמת יותר - פלורנטין או מונטיפיורי? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet בשיתוף אתר מדלן.

 

 

אז מהם מחירי הדירות בשכונת פלורנטין ובשכונת מונטיפיורי? דירת 3 חדרים מיד שנייה בשכונת פלורנטין עולה 2.050 מיליון שקלים. בשכונת מונטיפיורי עולה דירת 3 חדרים מיד שנייה 2.070 מיליון שקלים. המדד החברתי-כלכלי (נקרא גם מדד סוציו-אקונומי הבודק את רמות ההשכלה וההכנסה של האוכלוסייה) בתל-אביב הוא 8 מתוך 10. אחוז האקדמאים בפלורנטין הוא 25%, בעוד שאחוז האקדמאים במונטיפיורי הוא 50%.

שכונת פלורנטין (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
שכונת פלורנטין(צילום: ירון ברנר)

שכונת מונטיפיורי (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
שכונת מונטיפיורי(צילום: ירון ברנר)

בשכונת פלורנטין פועלים 3 מוסדות לימוד - בית ספר יסודי-תיכון שמשלב אוכלוסיות מגוונות, בית ספר לטבע, סביבה וחברה ובית ספר נוסף שנבנה בימים אלה במזרח השכונה. גם בשכונת מונטיפיורי פועלים 3 מוסדות לימוד - בית ספר לאוכלוסייה חרדית, בית ספר לאמנויות ובית ספר יסודי נוסף. ומה לגבי המרחק מצירים מרכזיים? שכונת פלורנטין מרוחקת כ-5 דקות נסיעה ממחלף קיבוץ גלויות שמוביל לנתיבי איילון ובמרחק של 20 דקות הליכה לתחנת רכבת ההגנה. שכונת מונטיפיורי מרוחקת כ-3 דקות בלבד ממחלף השלום שמוביל לנתיבי איילון ובמרחק הליכה של 7 דקות מתחנת רכבת השלום.

 

ההסבר של רוה איתן ממדלן: שכונת פלורנטין נחשבת לאחד ממוקדי הבילוי האטרקטיביים בעיר. בעשורים האחרונים היא עוברת תהליך של חילוף בין ילידי השכונה לצעירים מחוץ לעיר שעוברים אליה. באחרונה החלה העירייה להתאים את התשתיות לתושבים החדשים. שכונת מונטיפיורי, הממוקמת בחלק המזרחי של העיר, משלבת עסקים ומגורים והומה בשעות היום, אך בערב נחשבת שקטה ומרוחקת מהיצע הבילויים.

 

אז איזו שכונה משתלמת יותר למגורים? צפו בסרטון וטקבקו לנו - האם אתם מסכימים עם ההכרעה?

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:  אבי חי וחגי דקל
הילה ציאון ואלכסנדרה לוקש
צילום: אבי חי וחגי דקל
רוה איתן, סמנכ"ל מחקר באתר מדלן
מומלצים