שתף קטע נבחר

חשד לבגידה ותביעה: הזוג התגרש בגלל סמס

יום לאחר החתונה קיבלה אישה סמס עם לבבות מחבר לעבודה. לבעל הטרי זה הספיק, וכעבור זמן מה הם התגרשו. האישה החליטה לתבוע אותו

בית הדין הרבני בחיפה קיבל לאחרונה תביעה שהגישה אישה גרושה לקבל מבעלה לשעבר את סכום כתובתה וסכום נוסף, מאחר שהוא התגרש ממנה ללא סיבה מוצדקת. הבעל טען שאשתו בוגדת בו בשל סמס שהעלה אצלו חשד כי היא בוגדת, אבל הוא לא הצליח להוכיח זאת.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

יום אחרי החתונה של בני הזוג קיבלה האישה סמס מחבר לעבודה. הבעל, רופא כירורג, שראה את המסרון, חשד כי היא בוגדת בו, ולמרות הכחשותיה עזב את הבית. בהמשך הוא חזר לכמה חודשים והשניים הלכו לייעוץ זוגי, אולם בספטמבר 2014, רק 15 חודשים מיום נישואיהם – השניים התגרשו. בשל כך פנתה האישה לבית הדין בבקשה שיפסוק לטובתה את סכום הכתובה בסך 18 אלף שקל ופיצוי כספי נוסף.

 

לטענתה, בעלה לשעבר סתם חיפש תירוץ לעזוב. היא טענה שלא בגדה בו, ושהמסרון שקיבלה היה מחבר לעבודה שלא הגיע לחתונה ובירך אותה. היא הוסיפה שהעובדה שהמסרון כלל לבבות אינה חריגה, משום שהוא שולח כך לכולם. החבר מהעבודה אף העיד בדיון שנהג להתכתב עם האישה אך מעולם לא קיים איתה יחסים.

 

הגרוש הציג גרסה אחרת: לדבריו אמנם אין לו יכולת להוכיח את הבגידה, אולם ציין שבמסרון כתב לה החבר מהעבודה כי הוא אוהב אותה ומתגעגע אליה. הגרוש הוסיף שכשסיפר על כך למשפחתה של אשתו, היא הכתה אותו – ולא בפעם הראשונה.

 

הדיינים - הרב יצחק אושינסקי (אב"ד), הרב דוד גרוזמן והרב אברהם דב-זרביב - סברו כי הגרוש לא הוכיח שבין העד והאישה היה קשר אישי שאינו ראוי. הגרוש בסך הכול ראה מסרונים חשודים יום לאחר החתונה, ולמרות זאת נשאר לחיות עם האישה עוד שבעה חודשים ואף קיים איתה יחסים.

 

לפיכך, סברו הדיינים, עולה כי הגרוש עצמו לא האמין באמת שהאישה בגדה בו, או שהדבר לא ממש הטריד את מנוחתו.

 

הדיינים הסבירו שבדור של היום לא ניתן להסיק על בגידה ממסרונים עם לבבות או עם המילים "אני אוהב אותך", בייחוד כשמדובר במסרון שנשלח על ידי שותף לעבודה יום אחרי חתונה שלא השתתף בה.

 

לאור האמור, קבעו הדיינים כי אין עילה לשלול מהאישה את הכתובה בסך 18 אלף שקל, ופסקו לטובתה פיצויים נוספים של 18 אלף שקל, זאת בשל סכום הכתובה הנמוך, ובהתחשב במקצועו של הגרוש ובכך שפירק את הנישואים ללא סיבה הנראית לעין. "ולא נראה כי ראוי הוא שהאישה תצא עם סך פיצוי לא גבוה", כתבו הדיינים.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעת: עו"ד טל איטקין
  • ב"כ הנתבע לא צוין בפסק הדין
  • עו"ד נטלי זץ חורש עוסקת בדיני משפחה
  • הכותבת לא ייצגה בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים