שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מטיילים נקלעו למצוקה בנחל פרס; מסוק הוזעק

  שבוע לפני פסח יצאו ישראלים רבים לאתרי הטבע. אך כמה טיולים הסתיימו בהתערבות אנשי יחידות החילוץ. לנחל פרס שבנגב הוזעק מסוק, כדי לחלץ מטיילת בת 78. מטיילים אחרים פונו לבית החולים סורוקה. כוחות חילוץ הוזעקו גם לנחל זיק ולזוויתן

   

  חילוץ מטיילים במהלך השבת    (צילום: יחידת חילוץ גולן, ד״ר אודי הר שמש יחידת חילוץ ערבה, יחידת חילוץ ערבה)

  חילוץ מטיילים במהלך השבת    (צילום: יחידת חילוץ גולן, ד״ר אודי הר שמש יחידת חילוץ ערבה, יחידת חילוץ ערבה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מזג האוויר האביבי הוציא מאות אלפי ישראלים לשמורות הטבע, הגנים הלאומיים, יערות קק"ל ועוד - אך כמה טיולים הסתיימו בחילוצים. אחר-הצהריים (שבת) הוזעקו מתנדבי יחידת חילוץ ערבה של משטרת המחוז הדרומי כדי לחלץ קבוצה של 70 מטיילים, בהם גם ילדים וקשישים, שנקלעו למצוקה במהלך טיול בנחל פרס בנגב. חמישה מטיילים קיבלו טיפול בשטח, ארבעה אחרים פונו באמבולנסים לבית החולים סורוקה ואילו מטיילת אחת פונתה במסוק לבית החולים.

  החילוץ בנגב (צילום: יחידת חילוץ ערבה) (צילום: יחידת חילוץ ערבה)
  החילוץ בנגב(צילום: יחידת חילוץ ערבה)

   (צילום: ליאור שפרן,יחידת חילוץ הר הנגב) (צילום: ליאור שפרן,יחידת חילוץ הר הנגב)
  (צילום: ליאור שפרן,יחידת חילוץ הר הנגב)

  מפקד יחידת חילוץ ערבה, אלעד סקר, סיפר: "מדובר באירוע מורכב. הייתה קבוצה גדולה מקיבוץ בדרום שיצרו קשר. היה עומס חום מאוד גדול ו-12 מחברי הקבוצה נזקקו לסיוע". 30 מאנשי יחידת החילוץ הוזעקו למקום כדי לחלצם. "במהלך הפינוי חשו עוד חברי קבוצה ברע. את אחת המטיילות הוצאנו באלונקה. מטיילת נוספת, אישה בת 78, פונתה במסוק של חיל האוויר. הבאנו מים לכולם". סקר הוסיף: "יש להתאים את אורך המסלול ודרגת הקושי לקבוצה עצמה. ויש להצטייד במספיק מים".

   

  וזה לא היה החילוץ היחיד בדרום. מתנדבי יחידת החילוץ הר הנגב של משטרת ישראל המחוז הדרומי הוזעקו לחלץ מטייל כבן 50 בירידה מעין זיק. לאחר הערכת מצב רפואית הובהר כי קיים חשש לפגיעה בגפיים ולכן הוחלט להזניק מסוק. המטייל פונה גם הוא לבית החולים סורוקה.

   

  גם יחידת חילוץ גולן הופעלה שוב השבת, וחילצה מנחל זויתן מטיילת ששברה את רגלה. האישה, כבת 50, הוצאה מהנחל במסע אלונקות מפרך של אנשי יחידת המתנדבים.

   

  צעדות ופארקים

  קרוב ל-4,000 איש השתתפו - ברגל ובאוויר - בצעדת חוף הכרמל בין החופים דור ונחשולים לחוף הבונים. בשלב מסוים אף התמלאו מגרשי החנייה לבאים והמארגנים ביקשו שלא לבוא יותר למקום. במקביל, נערכה באצבע הגליל צעדת הגליל ה-2. כ-1,000 בני-אדם צעדו ממבסיס מצפה עדי לכפר גלעדי, לציון 100 שנה לעלייתו על הקרקע של הקיבוץ שהקימו אנשי השומר. 

   (צילום: דוברות המועצה האזורית חוף הכרמל) (צילום: דוברות המועצה האזורית חוף הכרמל)
  (צילום: דוברות המועצה האזורית חוף הכרמל)

    

  נהנים בנהר הירדן    ( צילום: אינדי פארק)

  נהנים בנהר הירדן    ( צילום: אינדי פארק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  באתרי קק"ל בגליל העליון נרשמה כמות רבה של מטיילים וביערות הכרמל נמסר על תפוסה מלאה. גם לחופי הכינרת הגיעו אלפי נופשים. באיגוד ערים כינרת מציינים כי עונת הרחצה תיפתח מוקדם מהמתוכנן בשל החג, וכבר בשבוע הבא ייפעלו תחנות ההצלה בחופי האיגוד.

   (צילום: אינדי פארק) (צילום: אינדי פארק)
  (צילום: אינדי פארק)

   (צילום: מיכה סילקו, קק"ל) (צילום: מיכה סילקו, קק
  (צילום: מיכה סילקו, קק"ל)
   

  ברמת הגולן מדווחים על תפוסות מלאות בשבת ולקראת החג. הגשם שירד השבוע ריענן את השטחים הפתוחים והאריך את עונת הפריחה, גם עד החג ואחריו - כך אמר רכז התיירות בקיבוץ מרום הגולן, שפי מור. "אנחנו ערוכים לקליטת עשרות אלפי משפחות באתרי התיירות בגולן".

    

  גם בתחילת השבוע ימשיך להיות אביבי וחמים. מחר יהיה נאה וללא שינוי ניכר בטמפרטורות, ויוסיף להיות חם מעט מהרגיל לעונה, וכך גם ביום שני. בשלישי תחול התחממות נוספת ומזג האוויר ימשיך להיות חם מהרגיל לעונה.


  פורסם לראשונה 16/04/2016 16:23

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יחידת חילוץ ערבה
  החילוץ בנחל פרס
  צילום: יחידת חילוץ ערבה
  צילום: דוברות המועצה האזורית חוף הכרמל
  הצעדה בחוף הכרמל
  צילום: דוברות המועצה האזורית חוף הכרמל
  מומלצים