שתף קטע נבחר

הפנטגון בזבז 6.1 מיליון ד' על הרבעת עזים

זאת לא בדיחה: בעוד ארה"ב מנסה לקצץ בהוצאות האדירות באפגניסטן, משרד ההגנה שפך מיליונים על פרויקט לזיווג עזים קשמיריות במדינה

מחוקקים בארה"ב שמנסים לקצץ בהוצאות הכבדות שבהן כרוכים מאמצי השיקום של אפגניסטן, זועמים על הפנטגון אחרי שנחשף כי הוא הוביל פרויקט בשווי מיליוני דולרים שמטרתו הייתה לזווג עזים קשמיריות במדינה מוכת המלחמה.

 

ועדה של פוליטיקאים נדהמה ביום שישי האחרון כשג'ון סופקו, המפקח על ענייני שיקום אפגניסטן, חשף את היוזמה של משרד ההגנה האמריקני לייבא עזים מאיטליה ומטג'יקיסטן כדי לזווג אותן בחווה מבודדת וכך להגביר את תוצרת בד הקשמיר הצהוב והלבן של אפגניסטן, בניסיון לתרום לכלכלתה. הפרויקט כשל אחרי שחלק מהעזים בחווה נדבקו במחלה מדבקת זיהומית שיש בכוחה להרוג עדרים שלמים, והחווה עצמה הייתה קטנה מדי כדי לספק מקום מרעה מתאים לכל העזים.

עז קשמירית. "זאת בדיחה של ג'ון אוליבר?" (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
עז קשמירית. "זאת בדיחה של ג'ון אוליבר?"(צילום: shutterstock)

חברת הקונגרס ג'קי ספייר אמרה בעקבות הגילוי כי הסיפור הזה יכול להיות בקלות בדיחה של הקומיקאי הבריטי ג'ון אוליבר. "כמה חבל שהרבה עזים נדבקו כבר במחלה, שיכולה הייתה למחוק את כל העדר", אמרה. "רק שתיים מהעזים האיטלקיות היוקרתיות האלה עדיין יכולות לשמש בפרויקט הזה".

 

ספייר הוסיפה בציניות: "ייצור חולצות צמר חמימות אינו המפתח לשיקום כלכלת אפגניסטן ואינו מומחיות של הפנטגון".

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

עלות פרויקט העזים עמדה על 6.1 מיליון דולר, וספוקו הציג אותו שוב ושוב כדוגמה לבזבוז כסף של ארה"ב באפגניסטן ולמדיניות הלא סדורה של ארה"ב לגבי הפיתוח

הכלכלי של אפגניסטן.

 

ארה"ב השקיעה כטריליון דולר בלחימה ובשיקום באפגניסטן מאז שחייליה נכנסו אליה ב-2001. כ-2,200 חיילים אמריקנים נהרגו במלחמה באפגניסטן – הארוכה בתולדות ארה"ב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
עז קשמיר. "ממתי הפנטגון מבין בזה?"
צילום: shutterstock
מומלצים