שתף קטע נבחר

הכונס של ענבל אור דורש תכשיטים שמכרה

עו"ד איתן ארז דורש להורות ליהלומן שקנה מיזמית הנדל"ן תכשיטים תמורת 63 אלף דולר בזמן הקפאת ההליכים, להשיב אותם לידיו באופן מיידי. מדובר, בין היתר, בשעון רולקס, שעון שאנל, ושני צמידים משובצי יהלומים

כונס הנכסים של ענבל אור, עו"ד איתן ארז, דורש מבית המשפט המחוזי בתל-אביב להורות ליהלומן שקנה מיזמית הנדל"ן תכשיטים תמורת 63 אלף דולר בזמן הקפאת ההליכים להשיב לידיו באופן מיידי את התכשיטים. בין היתר, כוללים אלה שעון רולקס, שעון שאנל, שני צמידים משובצי יהלומים, טבעת יהלום וזוג עגילים משובץ יהלומים.

 

משרד רואי החשבון של ענבל אור משיב אש 

מזרחי-טפחות מבקש לממש את נכסי ענבל אור

צו זמני אוסר על אור 'לפלוש' לדירה בגבעתיים

האם ענבל אור 'פלשה' לדירה של אור סיטי? 

 

לפי עו"ד ארז, אור מכרה את התכשיטים במהלך החודש שעבר, בזמן שקבוצת החברות שבשליטתה הייתה תחת הקפאת הליכים ונאסר עליה, על ידי בית המשפט, לעשות כל שימוש בנכסיה ובנכסי החברות שבשליטתה.

 

ממידע שהגיע לכונס הזמני, באותה עת, לפני כשבועיים, העבירה אור ליהלומן דן לוי תכשיטים שהיו ברשותה בשווי של מאות אלפי שקלים. עו"ד ארז פנה לבא כוחו של לוי, עו"ד דוד שטרנפלד, שאף ערך את הסכם המכירה בין היהלומן לאור, וזה פירט בפני הכונס מה כללה המכירה.

 

קנה את התכשיטים ב-63 אלף ד', מוכן להשיבם ב-70 אלף

לפי ההסכם שנערך בין הצדדים, ב-29 במרץ מכרה אור ללוי שעון רולקס, שעון שאנל, שני צמידים משובצי יהלומים, טבעת יהלום וזוג עגילים משובץ יהלומים בתמורה ל-63 אלף דולר. עו"ד שטרנפלד עדכן את הכונס כי בכוונת לוי למכור את התכשיטים שבידיו, אולם הוא אינו מתנגד להשיב את התכשיטים לכונס תמורת 70 אלף דולר, סכום העולה על התמורה ששולמה לו עבור התכשיטים.

 

"מכירת התכשיטים על ידי ענבל אור למר לוי", כותב הכונס לבית המשפט, "נעשתה בניגוד מוחלט לצו הקפאת ההליכים שניתן במרץ לקבוצת החברות אור סיטי נדל"ן, צו אשר הוחל במפורש על נכסיה האישיים של אור, משזו נעשתה ללא ידיעת הכונס הזמני וממילא שלא באישור בית המשפט".

 

עוד מציין עו"ד ארז, כי בשלב זה לא ידוע לו שוויים האמיתי של התכשיטים "אך סביר להניח שבשל הצורך המיידי של אור בכסף מזומן, היא מכרה את התכשיטים במחיר נמוך ביותר שאינו משקף את שוויים האמיתי".

 

כך למשל, מתאר הכונס כי את שעון הרולקס שמכרה אור ללוי תמורת 71,600 שקלים רכשה אור מיבואן רולקס בישראל תמורת 160 אלף שקל. "דהיינו", כך הוא כותב לבית המשפט, "ענבל אור שילמה בגין התכשיט לאחר הנחה ובצירוף מע"מ 157 אלף שקל, ומכרה אותו למר לוי לאחר שנה וחצי בסכום של 71,600 שקלים בלבד, דהיינו בפחות מחצי מחיר, בהנחה של 55 אחוזים".

 

"נכון להיום", נכתב עוד, "המצב הוא שלא התכשיטים ולא הכסף המזומן הגיעו לידי קופת הכונס הזמני וברור שמצב דברים זה אינו יכול לעמוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס ליפקין
ענבל אור
צילום: אלכס ליפקין
מומלצים