שתף קטע נבחר

בדיקה: בחינה בינ"ל ברפואה הודלפה לסטודנטים בישראל

אוניברסיטאות בישראל בודקות אם מבחן שמתקיים הבוקר לסטודנטים שלומדים בתוכנית ארבע-שנתית בלימודי רפואה הודלף על-ידי סטודנטים ישראלים שנבחנו בשבת בקפריסין. אוניברסיטת בר-אילן: "המידע נבדק, אך הבחינה תתקיים כמתוכנן"

חשד להדלפת בחינה: באוניברסיטאות בר אילן ותל אביב בודקים תלונה, שלפיה המבחן הבינלאומי GRE בלימודי רפואה שאמור להתקיים הבוקר (ב') הודלף על-ידי סטודנטים ישראלים שנבחנו באותה בחינה ביום שבת בקפריסין.

 

מדובר במבחן שעוברים בישראל סטודנטים שלומדים בתוכנית ארבע-שנתית בלימודי רפואה, או סטודנטים אמריקנים שלומדים בישראל. על פי תלונה של סטודנט שהגיעה למוסדות, חלק מהשאלות הבחינה הודלפו בקבוצת פייסבוק שמונה כ-3,000 חברים, על-ידי סטודנטים ישראלים שעשו את הבחינה ביום שבת בקפריסין.

 

מדובר במבחן יחסי (דומה לפסיכומטרי) שמתקיים שלוש פעמים בשנה: בספטמבר, באוקטובר ובמאי. מדובר במבחן בינלאומית שמתקיים בכל העולם ביום שבת, אך בישראל הוא מתקיים ביום שני.

 

במייל שנשלח על ידי סטודנט למוסדות בישראל הוא כתב, בין היתר, כי עמוד וחצי עם נושאים שהופיעו בבחינה או שאלות ספציפיות התפרסם בקבוצת פייסבוק. בנוסף, צורפו שלושה דפים שמתארים נוסחאות שאמורות לסייע בבחינה. הוא ציין כי גם אם השאלות לא נכתבו במסמך מילה במילה, מדובר במידע משמעותי ועצום שמקבל הנבחן יומיים לפני הבחינה.

 

בין היתר נכתב במסמך שהופץ בפייסבוק: "המבחן היה לי קשה יותר מהמועדים הקודמים שפתרתי. באמת אורך השאלות עלה וגם הופיעו שאלות שלא נתקלתי בהן שחלק גדול מהן זה הבנת הנקרא. אני כותב לכם רשימה של נושאים שהיו ושאלות שאני זוכר, ונושאים שאני לא זוכר ששאלו עליהם". בהמשך הכותב מתאר את הנושאים שהיו בבחינה, כולל דוגמאות לסעיפים, ומוסיף המלצות באילו נושאים כדאי להתמקד יותר במהלך הלמידה.

 

פרופסור רן טור, דיקן הפקולטה לרפואה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן בגליל, מסר: "מדובר במבחן שמכינה חברה מארה"ב והוא מתקיים במקומות שונים בעולם ובהם גם ישראל. המבחן נועד, בין היתר, למיון מועמדים ללימודים לתארים מתקדמים בארה"ב. מידע על כך שהמבחן שהתקיים בקפריסין הודלף והגיע לנבחנים בישראל הגיע אלינו ואנחנו בודקים את המידע. הואיל ואין מדובר במבחן ישראלי, איננו מוסמכים לבטל אותו. הבחינה תתקיים מחר כמתוכנן ואנחנו התייעץ עם עמיתנו בפקולטות האחרות ונמתין גם להנחיות מהחברה בארה"ב כיצד לנהוג".

 

מאוניברסיטת תל אביב נמסר: "האוניברסיטה תבחן את הנושא ותפעל בהתאם".


פורסם לראשונה 17/04/2016 23:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים