שתף קטע נבחר

צפו: הריסת בניין של תמ"א 38 ליד הבורסה

רחוב אבא הלל הסואן בר"ג היה היום מועד עלייה לרגל לקבלני ביצוע, שהרסו בניין משנות ה-60 של המאה הקודמת, לטובת פרויקט התחדשות עירונית שיכלול 28 דירות במחיר התחלתי של 1.95 מיליון שקל. צפו בהריסות

עוד פרויקט התחדשות עירונית יוצא לדרך, והפעם ממש בצמוד לבורסה ברמת גן ובסמיכות לרכבת הקלה שצפויה להיבנות באזור. מדובר בפרויקט תמ"א 38/2 (מסלול הריסה ובנייה מחדש) ברחוב אבא הלל 45, במסגרתו בניין ישן משנות ה-60 של המאה הקודמת, הכולל 3 קומות ו-9 דירות, ייהרס לטובת בניין חדש עם 9 קומות ו-28 דירות. צפו בסרטון ההריסה:

 

 

מדובר בהליך הריסה מורכב, שכן הבניין שוכן על ציר תנועה מרכזי ובלב שכונת מגורים בנויה ומאוכלסת ברמת גן. ההריסה התבצעה ללא פינוי דיירי הבתים הסמוכים וללא חסימת רחוב אבא הלל וחסימה חלקית בלבד של רחוב איתמר. היא התאפשרה לאחר שחברת Urban נדל"ן קיבלה באחרונה היתר בנייה לפרויקט.

 

"כל עיר תחויב בתוכנית להתחדשות עירונית"

 

לדברי דוד זהבי, מנכ"ל ובעלי החברה, עבודות הרכבת הקלה אינן קשורות באופן ישיר להריסת הבניין. עם זאת, הודה כי עבודות אלה מגבירות את עומסי התנועה באזור, לצד הפרויקט הנוכחי. לדבריו, "אף שמדובר באחד האזורים הנחשבים והיקרים בעיר - בקרבת נתיבי איילון, פארק הירקון, מכללת שנקר ומתחם הבורסה, הבניין היה מוזנח ביותר".

 

9 המשפחות שהתגוררו בבניין יקבלו דירות 4 חדרים בשטח של 90 מ"ר עם חניה ומרפסת שמש, ששווין עומד על כ-2.4 מיליון שקל. עד כה התגוררו בדירות 3.5 חדרים בשטח של 90-70 מ"ר ששווין עמד על כ-1.5 מיליון שקל. בינתיים כבר נמכרו 11 דירות ובסך הכל נותרו למכירה 8 דירות אחרונות.

 

צפו בתמונות - לפני, במהלך ההריסה וההדמיה שאחרי: (הדמיה: אורבן נדלן) (הדמיה: אורבן נדלן)
(הדמיה: אורבן נדלן)

 

"כבר לפני 7 שנים שילמתי יותר על הדירה"

הפרויקט כולל דירות 3.5-4 חדרים בשטח שנע בין 76-104 מ"ר (בהן שתי דירות פנטהאוז ושתי דירות גן), ועל תכנונו הופקד אדריכל דני מועלם. דירת 3.5 חדרים בשטח של 80 מ"ר עם מרפסת בשטח של 8 מ"ר נמכרה ב-1.95 מיליון שקל; ואילו דירת 4 חדרים בשטח של 100 מ"ר עם מרפסת בשטח של 8 מ"ר נמכרה ב-2.4 מיליון שקל.

 

שחר טביב, דייר בקומה הראשונה בבניין, סיפר ל-ynet: "עברתי לבניין לפני כ-7 שנים, אני במקור מבאר שבע. למרות שלא מזמן מוניתי לשמש מנכ"ל קניון הנגב בבאר שבע, אני עדין ממשיך לגור בשכונה ומחכה להיכנס לדירה החדשה עם האישה והבנות עת תושלם הבנייה". לדבריו, "מבחינת המחיר ששילמתי על הנכס, אני יכול לומר שכבר לפני 7 שנים הוא גילם פוטנציאל ששיקף את הצפי לביצוע התמ"א, לאור העובדה שבשכונה כולה בניינים ישנים רבים נהרסים לטובת בניינים חדשים".

 

טביב מציין כי שילם 20% יותר ממחיר השוק, "אך התמורה שאקבל תהיה שווה כמעט כפול מהמחיר ששילמתי לאור השדרוג - הן מבחינת תוספת השטחים והן מבחינת הבניין החדיש. מהרגע שנכנסתי, יזמתי את קידום הפרויקט יחד עם ועדי הבית וזה לא היה פשוט בכלל. יש שכנים שמחוברים למקום והמחשבה על הריסה דירתם הייתה בעיניהם בלתי אפשרית. למרות זאת, התמורה הנאה הכריעה ולפני כשנתיים הייתה התקדמות משמעותית שבסופה התקשרנו עם החברה לביצוע הפרויקט".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים