שתף קטע נבחר

כבל לצד הרצוג: "חברות - ערך עליון"

לאחר חקירת יו"ר האופוזיציה במשטרה בחשד לקבלת תרומה אסורה, אמרה שלי יחימוביץ' כי החקירה מחמירה את המצב. בראיון לאולפן ynet אומר ח"כ איתן כבל: "מציע לכולנו לקחת אוויר"

 

לא נוטש את היו"ר: ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) הביע הבוקר (ב') תמיכה ביו"ר מפלגתו יצחק הרצוג לאחר חקירתו במשרדי להב 433 אתמול בחשד לעבירות של קבלת תרומה אסורה, אי דיווח על קבלת תרומה ומסירת תצהיר כוזב בהקשר לבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה לפני כשלוש שנים.

 

בראיון לאולפן ynet אמר כבל כי הוא עומד לגמרי לצד הרצוג, אך הבהיר שהאמת היא בראש ובראשונה. "הכי חשוב זה שהאמת תצא לאור, אינני בא להגן על אף אחד גם אם מדובר בחברי יצחק הרצוג. הרצון הכן שלי הוא קודם כל להגן על האמת שהיא תצא מה יותר מהר אבל עד אז, כל עוד לא הוכח אחרת. באותה נשימה שבה אני נאבק ונלחם שהצדק ייראה וייעשה, אני גם עומד לצידו של יצחק הרצוג כי ברגעים כאלה חברות היא ערך עליון אפילו יותר מתמיד".

 

רוצה שיגיעו לחקר האמת, אך תומך בחברו. כבל והרצוג (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
רוצה שיגיעו לחקר האמת, אך תומך בחברו. כבל והרצוג(צילום: גיל יוחנן)

 

כבל נשאל גם אם הוא חושב שחבריו לסיעה מחזיקים בעמדה זהה לו לאור העובדה שח"כ שלי יחימוביץ' הגדירה את חקירתו של הרצוג כ"מחמירת מצב". "אני יכול לומר שרוב חבריי לסיעה ולשדרת הפעילים עומדים לצידו של יצחק הרצוג, כמובן כל עוד הדברים נראים כפי שהם נראים ואין משהו שעלול חס וחלילה להתפתח למקום שהרצוג יצטרך לקבל החלטות, או אנחנו".

 

לגבי האפשרות שמישהו מתוך המפלגה אחראי להתפתחות החקירה נגד הרצוג אמר כבל בראיון: "העניין של מי דחף או מי אמר הוא לא הסיפור. הסיפור הוא שצריך וראוי שהרצוג יסיים את התהליך הזה נקי ונוכל להמשיך לעשות את עבודתנו כמו שצריך. אם זה בא מבפנים או לא, זה לא רלוונטי".

 

ומה יקרה אם יגיע רגע שבו הרצוג יצטרך להתפטר מתפקידו. "הוא יודע להסתכל למציאות בעיניים והוא לא יחכה לא לי, לא לשלי ולא לאראל מרגלית. אם חס וחלילה נגיע למצב שהוא יידרש לעשות מעשה, אני מציע לכולנו לקחת אוויר ולהירגע. לערוף את ראשי מנהיגינו אנחנו מצטיינים בזה, אז בואו ננסה רגע קצת לשנות ממנהגנו, להיות חברים, להאמין בחשיבות של הצדק אבל גם באותה נשימה להיות חברים".

 

לאחר חקירתו אתמול בבוקר הגיע הרצוג לערב הרמת כוסית בבית ההסתדרות והתייחס לחקירה. "בכל פעם שעולה סוגיה של בחירות כלליות צפות תלונות שונות ומשונות. טוב שהדברים נבדקים כפי שנבדקו בעבר על יושבי ראש אופוזיציה בעבר. תהיו רגועים, גם אני רגוע ואם מישהו לא רגוע, כדאי שיירגע. תפקידו של מנהיג הוא להתמודד עם תופעות שכאלו, להתגבר ולהמשיך ולנצח", אמר הרצוג באירוע.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
כבל והרצוג
צילום: גיל יוחנן
מומלצים