שתף קטע נבחר

18 שנות מאסר לגבר שפגע ב-48 ילדות ברשת

עונש חריג הוטל על ישי גברילוב (34) מנתניה, שיצר קשר בצ'אטים עם עשרות בנות 15-10 ושכנע אותן לצפות בפורנו פדופילי, להתפשט מול מצלמה ולגעת בעצמן. התובעת: "דרוש שינוי בתפיסת עבריינות המין בעידן הטכנולוגי"

הותר לפרסום: לפני כשבוע גזר בית משפט המחוזי בלוד 18 שנות מאסר על ישי גברילוב (34) מנתניה, שהורשע בביצוע עבירות מין בעשרות ילדות ונערות בנות באמצעות האינטרנט. אף שמעולם לא פגש פנים אל פנים אף אחת מ-48 הקורבנות שלו, הוא הורשע ב-49 סעיפי אישום ובהם אינוס, מעשי סדום, מעשים מגונים, הטרדה מינית, פרסום והצגת תועבה, סחיטה באיומים ועוד. בנוסף נגזרה עליו שנת מאסר על תנאי ופיצוי למתלוננות בסך כולל של 430 אלף שקל.

 

עוד בחדשות:

 

התובעת בתיק, עו"ד עינת לב-ארי מפרקליטות מחוז מרכז, אמרה בתגובה לגזר הדין ש"העונש מעיד על שינוי נדרש בתפיסת עבריינות המין בעידן הטכנולוגי".

 

על פי כתב האישום המתוקן, שהוגש במסגרת הסדר טיעון שבו הודה הנאשם, בין השנים 2015-2012, במאות הזדמנויות ובתדירות יום-יומית, פנה גברילוב לבנות 10-15 בצ'אטים. הוא הציג עצמו בפניהן כקטין או קטינה בני גילן המבקשים לקיים קשר מיני ברשת. בין השאר הוא הציג להן סרטים פורנוגרפיים הכוללים קטינים וקטינות, וטען שמדובר בו עצמו.

 

הקורבנות האמינו וביצעו את הנחיותיו - כולל להתפשט מול מצלמת רשת ולבצע בעצמן מעשים מיניים. כשחלקן סירבו הוא איים עליהן שיפיץ תמונות אינטימיות שלהן ששמר על מחשבו. עם חלק מהן הוא ניסה לתאם מפגש.

 

השופטים מנחם פינקלשטיין, ליאורה ברודי ורמי אמיר כתבו בגזר הדין כי "מדובר בכתב אישום יוצא דופן בהיקפו ובחומרתו. אי אפשר שלא להזדעזע למקרא המעשים המפורטים בו כאשר מדובר בקורבנות עבירה כה רבות ורכות בשנים".

 

עורכת הדין עינת לב-ארי מפרקליטות מחוז מרכז אמרה לאחר מכן: "מדובר בתיק נדיר בחומרתו ובהיקפו, בכמות נפגעות העבירה הקטינות ובאופי המעשים המיוחסים לנאשם. יש לתת את הדין ואת הדעת לסכנות הקיימות ברשת האינטרנט, המאפשרות לעבריינים לחדור לפרטיות המוגנת של קטינים ובדרכי פיתוי וערמה לפגוע בהם לצורך סיפוק אישי".

 

הפרשה החלה בפנייתו של אב לילדה בת 12, שהבחין בהתנהלות חשודה במכשיר הנייד שלה, ופנייתו הובילה לפתיחת חקירה רחבה אשר גילתה עשרות נפגעות, מרביתן מתחת לגיל 14.

הפרשה נחקרה ביחידת הסייבר הארצית בלהב 433 בסיוע מחלקת הנוער בחטיבת החקירות של המשטרה ומשרד הרווחה.

 

עו"ד לב-ארי סיפרה שחוקרים ביצעו עבודת נמלים בחקירה של המחשבים של גברילוב, בניסיון לאתר כמה שיותר קטינות מהר ככל הניתן: "ואז המלאכה הקשה הייתה לאתר את אותן קטינות, לגשת מדי ערב לבתים של ילדות מדן ועד אילת, לדפוק בדלת, להציג תמונה להורה ולשאול האם זו בתו, ואם ההורה אומר כן אז לומר לו שיש חשד שהיא נפגעה מינית ברשת.

 

"ביקשנו שהחקירות ייעשו במסגרת מרכזי הגנה כדי לאפשר למשפחות מעטפת. זה לבוא ולדפוק בדלתם של הורים שלא יודעים בכלל שילדתם התנסתה אי פעם בפעילות מינית כלשהי. משפחות שלעיתים מאוד שמרניות וקשות יום. כל הפעילות נעשתה בזהירות רבה כדי שהילדות הלו לא יפגעו בעצמן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
"תיק נדיר בחומרתו ובהיקפו". אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים