שתף קטע נבחר

לפיד על המנהרה: "תושבי העוטף לא יכולים להרגיש שלווים"

יו"ר יש עתיד, חבר הכנסת יאיר לפיד, השתתף היום בכנס של "רדיו דרום" בשדרות. "צריכים להרחיק את המערכה הבאה ככל שאפשר דרך מערכת משולבת של מקלות וגזרים"

  

"אנחנו צריכים להרחיק את המערכה הבאה ככל שאפשר דרך מערכת משולבת של מקלות וגזרים. מצד אחד נמל בעזה, מתקני התפלה, אולי יכולת ייצור חשמל, ומצד שני הבהרה לחמאס שאם נגלה מנהרות - פעילות זה עלולה לעלות לו בשלטונו". יו"ר מפלגת יש עתיד, חבר הכנסת יאיר לפיד, השתתף היום ב כנס ביטחוני-חברתי של "רדיו דרום" בשדרות והתייחס לאיום המנהרות של חמאס.

 

"המטרה הסופית שלנו מול איום המנהרות והאיומים האחרים שחמאס מייצר, היא להחזיר את הרשות הפלסטינית לעזה יחד עם התיאום הביטחוני", הוסיף לפיד.

 

המדיניות הנוכחית של הממשלה לא מבטיחה את ביטחונם של תושבי עוטף עזה?

"הממשלה צריכה להגדיר מדיניות. המדינה לא צריכה להסתכל על הצבא ולחכות ממנו למדיניות, אלא להכתיב אותה לצבא. המדיניות אומרת מקלות וגזרים ועבודה בזירה הבינלאומית, בסופו של דבר זה מה שירחיק את המערכה הבאה ויבטיח את תושבי הדרום. כבר אחרי צוק איתן אמרתי שמה שאנחנו צריכים לעשות זה ללכת למהלך מדיני שיתניע את פירוז עזה מנשק תמורת שיקומה. אנחנו צריכים להגדיר את זה כמטרת העל של המדיניות הישראלית".

 

לשאלה האם תושבי עוטף עזה יכולים לחוש בטוחים בעקבות גילוי המנהרה, אומר לפיד: "אין אף גורם מקצועי, לא אוגדת עוטף עזה, לא שב"כ, לא אחרים, שאומר שזו בטוח המנהרה היחידה והאחרונה, אז אני לא חושב ששלווה מוחלטת זה מה שמותר לנו להרגיש, לא כמדינה, גם לא תושבי העוטף".

 

אתה ויו"ר האופוזיציה הרצוג מציבים את עצמכם כאלטרנטיבות, אבל שניכם מנסים להיות קצת יותר ביבי ממנו.

"אני לא יודע בדיוק מה זה אומר, 'יש עתיד' היא מפלגת מרכז, לוקח לאנשים זמן להתרגל לזה שהמציאות הפוליטית הישראלית היא כבר לא ימין-שמאל אלא ימין-מרכז ושמאל. המרכז אומר: אנחנו הסתכלנו על מה הפוליטיקה הישנה חוללה לחיינו, יש פה צבא נהדר, מדינה מצוינת, וכלכלה ערה, אבל יש פה פוליטיקה מסואבת שבסופו של דבר לא נותנת למדינה הזו להתקדם למקום הבא. את זה אנחנו באנו לשנות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים