שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שחזור רצח אבו חדיר: "זה בשביל משפחת פוגל"
  יממה לאחר הרשעת יוסף בן דוד ברצח הנער, פורסם תיעוד מצמרר של השחזור: "תפסנו לו את הפה והכנסנו אותו לאוטו. זרקתי אותו פה. תפסתי את הלום ואמרתי 'זה בשביל משפחת פוגל, זה בשביל שלהבת פס'. שפכתי בקבוק דלק. בשנייה אחת כולו בער"

   

  שחזור רצח מוחמד אבו חדיר    (באדיבות: חדשות ערוץ 10)

  שחזור רצח מוחמד אבו חדיר    (באדיבות: חדשות ערוץ 10)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "זה בשביל משפחת פוגל, זה בשביל שלהבת פס". יממה לאחר הרשעתו של יוסף בן דוד (30) ברצח של מוחמד אבו חדיר התפרסם הערב (יום ד') בערוץ 10 תיעוד שחזור הרצח - שבשיאו מראה בן דוד כיצד היכה בלום את הנער בן ה-16 משועפט ושפך עליו בקבוק דלק.

   

  "לא ראינו נער. הוא היה גבוה, הוא הלך עם קפוצ'ון", טען בתחילת השחזור וסיפר כיצד חטף הוא ושני הנערים שהורשעו אף הם ברצח את אבו חדיר. "שאלו אותו איך מגיעים לתל אביב ואז הוא אמר - 'אני ערבי, אני לא מבין'. תפסנו לו את הפה בשביל שלא ידבר, הכניסו אותו לאוטו והדלת לא נסגרה. הרגל שלו לא נתנה לסגור את הדלת. הוא צעק".

   

  מוחמד אבו חדיר. יוסף בן דוד (צילום: אוהד צויגנברג "ידיעות אחרונות") (צילום: אוהד צויגנברג
  מוחמד אבו חדיר. יוסף בן דוד(צילום: אוהד צויגנברג "ידיעות אחרונות")
   

  בן דוד סיפר כי אחד המעורבים היה בפניקה: "הוא אמר לי - 'אני חונק אותו'. אז אמרתי 'אולי נזרוק אותו, נשים אותו בצד וניפטר מזה". לדבריו, בכל אותו הזמן אחד המעורבים האחרים המשיך לחנוק את אבו חדיר. כשהתבקש להדגים כיצד זה נעשה, ענה: "אני לא רוצה להדגים על יהודי".

   

  בהמשך שחזר בן דוד: "לקחתי אותו מתוך האוטו וזרקתי פה. זה היה תחת לחץ מאוד גדול. תפסתי את הלום ואמרתי - 'זה בשביל משפחת פוגל, זה בשביל שלהבת פס'. אחר כך ביקשתי שיביאו את הבקבוק של הדלק". הוא סיפר כי לאחר שאחד המעורבים שפך דלק על ראשו של הנער, "אני שפכתי פה על הכול. בקבוק אחד, אחד ליטר. הדלקתי מצית, לא חשבתי על כלום. בשנייה אחת כולו בער".

   

  "בממטרות כל אחד שטף ידיים"

  בן דוד סיפר כי עוד לפני שחטפו ורצחו את אבו חדיר, הוא ושותפיו לפשע הכו בני משפחה ערבית: "החלטנו שאנחנו הולכים על אישה, לתקוף וללכת. היא לא תביא יותר מחבלים לעולם. היא הלכה עם עגלה עם שני ילדים, אחד מצד ימין לבש חולצה לבנה, והשני מצד שמאל לבש חולצה צהובה. ואז... תפס ילד אחד בלבן ככה, בצורה של חניקה כזאת ולילד השני הוא נתן בעיטה. זאת אומרת, נטרל אותו בשנייה אחת. ואז היא באה אליו לתקוף אותו והתחילה לצרוח". אך אחד משותפיו נבהל מתגובתה "אז הוא נתן לה אגרוף בפנים, כזה אגרוף שהעיף אותה שלושה מטר בערך והיא צרחה וצרחה אז הוא נכנס לאוטו ונסענו מהמקום".

   

  לאחר מכן החליטו השלושה "פשוט לקחת מישהו. הדלקנו רדיו בערבית, שלא בדיוק יזהו אותנו לימדו אותנו שעושים קידוש השם ולא חילול השם. זה דבר שעומד לנגדי תמיד. אז פעם ראשונה בחיים שהורדנו כיפות בשביל שלא יהיה, חס ושלום חילול השם".

   

  רק לאחר מכן זיהו את אבו חדיר והחליטו שהוא יהווה מטרה לרצח. "אמרתי להם, 'כן, כן, כן הוא. מצוין מצוין'".

   

  לאחר שהציתו את הנער, לדבריו "אני הוצאתי את הכפכפים של הערבי. שמתי אותם אחד על השני. בממטרות כל אחד שטף ידיים, כל אחד התרענן". 

   

  "תגמור אותו"

  בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע אתמול את בן דוד ברצח הנער. ההחלטה הגיעה שלושה חודשים לאחר שנמנע בית המשפט מלהכריע את דינו. חוות דעת פסיכיאטרית פרטית שקבעה כי הוא אינו אחראי למעשיו, אף שפסיכיאטר מחוזי קבע את ההיפך. 

   

  רצח מוחמד אבו חדיר אירע ביולי 2014, והצית את גל הטרור בירושלים. בן דוד ושני הנערים חטפו את הנער ורצחו אותו לאחר הלווייתם של שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו, נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח ז"ל. יום לפני כן הם אף ניסו לחטוף את הילד מוסא זלום בן השבע, עת הלך יחד עם אמו ושני אחיו בבית חנינא. השלושה נסעו בין שער שכם, ואדי ג'וז ובית חנינה, עד שלבסוף הגיעו לשועפט. הם הסתובבו בשכונה במשך 20 דקות והתווכחו ביניהם את מי לחטוף. אחד מהם אמר: "בואו נחטוף צעיר. אישה צועקת יותר מגבר". 

   

  סמוך ל-3:45 הבחינו באבו חדיר. שניים מהם ירדו מהמכונית ופנו אליו במטרה לוודא כי הוא ערבי. אבו חדיר חשד בהם, לכן התקשר לדודו וניסה להתרחק, ולכן הכו הנאשמים אותו והכניסו אותו למכונית חרף התנגדותו. במהלך המאבק בעט הקורבן בראשו של אחד הנאשמים, שבתגובה הטיח בקורבן שהוא ישלם על הבעיטה, ואחר צעק לעברו: "תגמור אותו". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים