שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הציתו בית מאויש, היכו קורבן תמים, ירו. אישום נגד חוליית הטרור היהודי
  הפרקליטות מייחסת לחברי החוליה - בהם שני נערים וחייל מנחליאל - שורת מעשים חמורים שנועדו לנקום, להטיל אימה על פלסטינים ו"להעביר מסר" לשלטונות בישראל. למרות הצתת הבית המאויש, הסנגור מדגיש: "אין ניסיון רצח"

    

  עורכי הדין של הנאשמים, היום    (צילום: אלי סגל)

  עורכי הדין של הנאשמים, היום    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   


  קרובי הנאשמים בבית המשפט, היום (צילום: אלי סגל) (צילום: אלי סגל)
  קרובי הנאשמים בבית המשפט, היום(צילום: אלי סגל)
   

  כפסע מ"פרשת דומא" השנייה. בבית המשפט המחוזי בלוד הוגשו הבוקר (ב') כתבי אישום נגד חברי חוליית הטרור היהודי מבנימין, שביצעה על פי החשד פשעי שנאה נגד פלסטינים. האישומים כוללים עבירות אלימות, נשק ועוד שכוונו נגד פלסטינים ורכושם בשומרון. באישום נכללות עבירות דומות שבוצעו בשנים 2013-2009. בין הנאשמים שני קטינים וחייל מהיישוב נחליאל שבמערב הרי בנימין, ששמותיהם אסורים בפרסום.

   

  שמות הנאשמים שמותרים לפרסום: פנחס שנדורפי, בן 22 מנחליאל, מיכאל קפלן, בן 20 מבית שמש, איתמר בן אהרון, בן 20 מירושלים ושניאור דנה, בן 28 ממעלה אפרים. באישומים מפורטים מעשים כמו זריקת בקבוק תבערה לבית משפחה בידיעה שהוא מאויש, אולם אין בין סעיפי האישום ניסיון לרצח. בשבוע שעבר נחשפה ההתארגנות, בהודעת שב"כ ומשטרת מחוז ש"י. לטענת השב"כ, זמן קצר לאחר מעצר החשודים הם הודו במעשים המיוחסים להם, ואף שחזרו כמה אירועים.

   

  ההורים ברחו מהבית עם התינוק

  אחד האישומים מתאר ליל פורענות שרק במזל לא נגמר נפגעים בנפש. בזמן חקירת החשודים בהצתת הבית בדומא ביולי 2014 - שבו נרצחו בני משפחת דוואבשה - הנערים מנחליאל ביקשו "להעביר מסר" לגורמי הממשל בישראל, ולפיו מעצר החשודים בפרשת דומא לא יביא לסיכול פיגועי "תג מחיר". לפיכך הם ביקשו לפגוע בערבים, וב-22 בדצבר 2015 הצטיידו בשני רימוני גז צה"לים, ספריי צבע וכפפות. בהמשך, הגיעו לגבעה הסמוכה לנחליאל, המתינו שם עד רדת החשיכה, ותכננו את אופן ביצוע הפיגוע.

   

  הכתובת על בית בכפר ביתילו ()
  הכתובת על בית בכפר ביתילו

  בסביבות 01:30, מתואר באישום, ולאחר שניקו את הרימונים מטביעת אצבע, השאירו את הטלפונים הניידים שלהם במקום, כיסו את פניהם ועטו כפפות, החלו הנאשמים לצעוד עד לפאתי הכפר ביתילו והגיעו לבית משפחה, שבו ישנו באותה העת בני זוג ובנם התינוק בן ה-9 חודשים. אחד הנערים ריסס על קיר הבית את הכתובת: "נקמה ד"ש עצורי ציון". הנאשמים ניפצו חלון סמוך, השליכו את הרימונים לתוך הבית ונמלטו בריצה. כל זאת, טוענת הפרקליטות, ביודעם כי הבית מאויש. בעקבות השלכת הרימונים, החל להתפזר בבית גז מדמיע ובני הבית החלו לדמוע ולחוש חנק. בני הזוג נשאו את התינוק ונמלטו אל מחוץ לבית.

   

  הארכת מעצר של אחד החשודים בטרור

  הארכת מעצר של אחד החשודים בטרור

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "צריך פיגוע יותר רציני"

  לפי אישום נוסף, במהלך נובמבר 2015, על רקע גל פיגועי הטרור נגד יהודים, הנערים החליטו על נקמה - הצתת מבנה שבו שוהים פלסטינים. בליל 20 בנובמבר הגיעו לבית משפחה בכפר מזרעה אל קבליה. אותה עת ישנו בבית בני המשפחה, והנאשמים היו מודעים לכך. אחד הקטינים ריסס על אחד מקירות הבית את הכתובת "יהודים להתעורר מוות לערבים". בהמשך הדליקו הנאשמים את פיסות הבד אשר בבקבוקים, השליכו אבנים על חלק מחלונות הבית וניפצו אותם ואז השליכו את בקבוקי התבערה. אחד הבקבוקים התנפץ ונפל מחוץ לבית כשהוא בוער, והשני פגע בשולחן פלסטיק בכניסה למבואה וגרם לחריכתו. הנערים ברחו.

   

  במקרה אחר, הנאשמים הקטינים, החייל ושנדורפי מואשמים כי בתגובה לפיגוע הטרור שבו נרצחו בני הזוג איתם ונעמה הנקין ז"ל תכננו פיגוע תגמול. הם יידו הנאשמים אבנים על כלי רכב פלסטיניםי בכביש הסמוך לכפר דיר איבזיע, וכן ניפצו את שמשות רכב חונה באזור וניקבו את צמיגיו. לאחר מכן סיכמו הנערים והחייל מנחליאל כי כתגובה לרצח הזוג הנקין עליהם לבצע פיגוע נוסף, "יותר רציני", ולפיכך קשרו קשר להצית רכב בכפר ביתילו וכך עשו. זו לא הייתה הפעם הראשונה שעשו זאת, לפי אישום אחר.

  אוקטובר 2015: הצתת רכב בכפר ביתילו ()
  אוקטובר 2015: הצתת רכב בכפר ביתילו

  אישום נוסף מתאר כיצד במהלך נסיעה, הנערים, החייל, קפלן ובן אהרון סיכמו כי אם ייתקלו במהלך הנסיעה בערבי, יכו אותו. לפיכך הצטיידו במקלות עץ ונסעו לכיוון הכפר הפלסטיני ראס כרכר. בסמוך לכפר הבחינו הנאשמים בגבר מבוגר שעסק באותה עת בעבודה חקלאית. אחד הנערים עצר את הרכב בסמוך לו ושאר הנאשמים יצאו מהרכב כשהם רעולי פנים, ריססו בפני הפלסטיני גז מדמיע והיכו אותו באמצעות המקלות. באישום נפרד מואשם שנדורפי בתקיפת פלסטיני ביחד עם אחרים, בסמוך לנחליאל.

   

  במקרה אחר מואשם הנאשם החייל בניקוב גלגלי כלי רכב שנשאו לוחית רישוי פלסטינים בסמוך למעיין עין מבוע. עוד מואשם החייל כי מסר את נשקו האישי, מסוג M-16 לנאשמים הקטינים על מנת שיירו בו, וכן במהלך חג פורים 2016 ירו החייל ואחד הנאשמים הקטינים בנשק כ-60 כדורים. כמו כן מואשמים החייל ושנדורפי כי יידו אבנים לעבר מכוניות פלסטיניות שנסעו על ציר 60. בנוסף מואשמים הנאשמים הקטינים בהפרת צווי הגבלה ופיקוח שלפי התנאים המנויים בהם נאסר עליהם, בין היתר, ליצור קשר האחד עם השני.

   

  לשלושה מהנאשמים מיוחסת חברות בהתאגדות בלתי מותרת, חבלה בכוונה מחמירה, יידוי אבנים על רכבים, הצתה, נשיאת נשק, היזק בזדון ממניע גזעני השחתת מקרקעין ועוד.

   

  הסנגור: לא להסתמך על הודאות

  עורכי הדין רעות אבירי ודן כהן מפרקליטות מחוז מרכז מסרו: "כתב האישום מייחס לשבעה נאשמים אירועים חמורים של זריקת בקבוקי תבעירה וזריקת רימוני גז לבתים מאוישים, הצתת רכבים וכן כמה אירועים של תקיפת פלסטינים".

   

  עורך הדין חי הבר, המייצג את הנאשמים, אמר היום כי "הדבר החשוב ביותר שלא קיים זה אותה עבירה של נסיון רצח, שניסו לייחס לחשודים בחקירה ולא נמצאו לה שום ראיות. התיק הזה יעבור מתיק פשיעה חמורה בהרכב של שלושה שופטים להרכב של שופט יחיד".

   

  לדברי עו"ד הבר, "לגבי המצב שבו היו נתונים החשודים בחקירה - הדרך להגיע לתוצאה בחקירות תוך קיפוח זכויות צריך להיפסק במדינת ישראל. יש להסתמך על ראיות ולא הודאות נאשמים". סנגור נוסף, עו"ד אהרון רוזה, אמר: "נקרא את חומר הראיות ונבחן את התיק, אם כולו בנוי על הודאות נבחן אם הן אמיתיות. נבדוק לעומק את הדברים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים