שתף קטע נבחר

באר יעקב: גברים הופרדו מנשים ב"קרקס" לילדים

הורים שהגיעו עם ילדיהם לאירוע לילדים נדרשו לשבת בנפרד - גברים ונשים. לטענתם, בפרסום של האירוע לא הוזכרה ההפרדה. המועצה: "באר יעקב ידועה ביחס הסובלני ובחיי השיתוף בין חילונים לדתיים"

 

 

תושבים מבאר יעקב שהגיעו לערב בידור לילדים, גילו לתדהמתם שהמארגנים מסרבים להתחיל את האירוע כל עוד לא תהיה הפרדה בין גברים לנשים. בבאר יעקב אומרים כי המחלקה התורנית אחראית לאירוע וכי טעות גרמה לכך שלא פורסם מראש שהאירוע התנהל בהפרדה בין גברים לנשים.  

 

א' מבאר יעקב הגיע אתמול בערב (א') עם בנו בן השש לאירוע שהתקיים באולם הספורט של בית ספר צאלון במועצה המקומית. מדובר באירוע בידורי לפסח שמיועד לילדים וכלל מופע קרקס על גלגלים. לטענתו וכפי שנראה בתיעוד האירוע, המארגנים ביקשו מהנשים להיפרד מבעליהן ולעבור לצד אחר של האולם.

 

האירוע אליו הוזמנו התושבים ()
האירוע אליו הוזמנו התושבים
 

"הגענו והתיישבנו וכאשר עברו דקות רבות והמופע לא החל, התחילו חרדים בקהל לצעוק על הקהל שישב באולם. הם דרשו שהנשים ישבו בצד אחד והגברים בצד השני" סיפר א', שנודע לו על האירוע מדף הפייסבוק של המועצה, שם לדבריו לא פורסם דבר על כך שנדרשת הפרדה בין גברים לנשים.

 

 "ערב מאוד עצוב עבר על בני שחווה כפייה דתית, יחד עם קהל רב שגר בבאר יעקב", הוא אומר. "הוזמנו בטוב לב ויצאנו מושפלים בכל מובן המילה. פשוט ענן של כפייה דתית. חבל שנשים נאלצו לצאת בבושת פנים כשהן בוכיות".

 

האירוע התקיים על ידי המחלקה לתרבות תורנית ביישוב. דובר המחלקה מסר בתגובה: "האירוע היה מיועד לציבור דתי/חרדי, לא סילקו משם נשים, לכן לא הייתה הדרת נשים. הטעות היחידה היא שבפרסום לא הודגש שהפעילות מיועדת לציבור הדתי".

 

דובר מועצת באר יעקב מסר בתגובה: "כפי שיש לחילונים שפע פעילויות תרבות, ספורט וכדומה, המחלקה הזו דואגת לפעילות תרבותית לקהל הדתי/חרדי. ההבדל הוא שבדרך כלל הקהל הדתי מנוע בשל אמונתו מלהשתתף וליהנות משלל הפעילויות המיועדות לקהל חילוני, ואילו הפעילויות של המחלקה התורנית פתוחות בפני כולם. באר יעקב ידועה ביחס הסובלני ובחיי השיתוף בין חילונים לדתיים". 


פורסם לראשונה 24/04/2016 23:20

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים