שתף קטע נבחר

לא למד לימודי ליבה: "לא מסתכלים עליי"

חיים, חרדי לשעבר, הוא בין 52 חוזרים בשאלה שתבעו את המדינה כיוון שלא דאגה שילמדו את לימודי הליבה. הוא אומר לאולפן ynet כי קשה לו מאוד להשתלב בשוק העבודה. "אין לי בגרות, אין תואר, אין לי כלום"

 

52 חרדים לשעבר שחזרו בשאלה טוענים בתביעה שהגישו באמצעות עו"ד שלמה לקר ועליה פורסם לראשונה ב-ynet, שקיבלו חינוך לקוי וזה גרם להם נזק משמעותי בדרך להשתלבותם בשוק התעסוקה ובחברה. את התביעה יזמה עמותת "יוצאים לשינוי". המדינה בתגובה, הגישה בקשה לפיצויים מעשרות הורים של חרדים לשעבר שלא למדו את לימודי הליבה.

 

חיים רובינשטיין, חרדי לשעבר, הוא בין התובעים: "זה פגע בי ביום שבו החלטתי להוריד את הכיפה ויצאתי מבני ברק. אני חייב להגיד שהסיבה שהחרדים לא רוצים ללמד לימודי ליבה זה כדי השאיר את כולם בתוך הקונכיה הזו, שזה אחלה אם בן אדם נשאר חרדי. הוא יכול להצליח בכל תחום שאליו יפנה בתוך המסגרת החרדית, אבל אם אני רוצה לבוא ולהצליח במגזר הכללי  - אף אחד לא מסתכל עליי אם אין לי 12 שנות לימוד, אין לי בגרות, אין תואר, אין לי כלום".

 

העיתונאי החרדי בני רבינוביץ: "השאלה היא מי יחליט מי מחנך את הילדים שלי, אני אחליט או ששר חינוך? אתמול זה היה שי פירון, היום זה נפתלי בנט, מחרתיים זה יהיה מישהו אחר. בוא ננסה לדמיין שמשה גפני יהיה שר החינוך והוא יחליט שבתי הספר הממלכתיים ילמדו יותר הלכה ותנ"ך, המדינה תרעש. אף אחד לא כופה על השני את מערכת החינוך שהוא מעוניין. בג"צ כבר קבע בעבר שאי אפשר לכפות את לימודי הליבה על ילדי החינוך החרדי. אפילו בג"צ שלא כל כך אוהב את החרדים הבין שאי אפשר לכפות על הורים איזשהו סוג של חינוך".

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים