שתף קטע נבחר

"באמצע המדיטציה, האדמה רעדה מתחת לרגלינו"

נמצאו שני הישראלים שנעדרו בהודו. השניים, עופר ליטלמן ורון הל-אור, הגיעו לבית החולים שהקימה המשלחת הישראלית. ליטלמן סיפר כי "במהלך סדנת שתיקה במנזר מבודד הרגשנו רעידה גדולה, ברחנו החוצה, אבל לא יכולנו לדבר על זה". את הטיול הוא מתכוון להמשיך כפי שתיכנן מראש

שני הישראלים שהקשר עמם נותק באזור הרעש בהודו נמצאו בריאים ושלמים. השניים, עופר ליטלמן ורון הל-אור, בני 29, יצרו קשר עם השגרירות בדלהי והגיעו למחנה של משלחת ישראל באזור בהוג'.
ליטלמן סיפר ל-ynet כי "היינו בקורס ויפסנה במנזר בעיירה מבודדת, ותוך כדי מדיטציה בסדנה, הרגשנו שהאדמה רועדת מתחת לרגלינו. כולם ברחו מיד החוצה. לא יכולנו לדבר על זה אחד עם השני כי בויפסנה אתה צריך לשתוק, אז המשכנו את הקורס. חששתי שאולי היה רעש גדול יותר ושאולי דואגים בארץ, אבל זו עיירה כל כך נידחת, בלי טלפון ובלי שום אמצעי תקשורת, כך שגם לא יכולתי ליצור קשר עם הארץ. אחרי חמישה ימים הפסיקו לנו את הקורס וסיפרו לנו שהתרחש אסון נורא".
לדבריו, "מאוד יכול להיות שהעובדה שנסענו למנזר, המרוחק כ-60 ק"מ מאזור הרעש, הצילה אותנו, כי אחרת סביר להניח שהייתי נמצא באזור מוקד הרעש". הוא הוסיף כי בכוונתו להמשיך את הטיול בהודו כפי שתיכנן מראש.

בית החולים כבר מקבל פצועים

כוחות הרפואה של צה"ל סיימו כבר להקים את בית חולים השדה, והוא החל לקלוט חולים. אל"מ יהודה ברוך, העומד בראש המשלחת, סיפר כי "המשלחת הישראלית פתחה כבר את בית החולים, והנפגעים מתחילים לזרום. הרופאים מביאים אותם מכיוון שבתי החולים כאן עמוסים ולא יכולים לקבלם. הם מובאים בעיקר מהפריפריה ולא מהעיר עצמה".
לדבריו, "הרעש היה כבר לפני שבוע והפגיעות העיקריות שניתן לטפל בהן הן מחלות זיהומיות או שברים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"האדמה רעדה, אבל לא יכולנו לדבר"
צילום: איי פי
מומלצים