שתף קטע נבחר

פוליטיקאים במימונה - חגיגה או ניצול?

חג של קהילתיות שהפך לכלי ציני - או סטיגמה מיותרת וחסרת משמעות? קריאה חדשה להמנע מאירוח פוליטיקאים בחג יוצאי צפון אפריקה מעוררת את הוויכוח. צפו והצביעו בסקר

 

כשחושבים על מימונה, אצל רבים המחשבה הראשונה שעולה לראש היא מופלטה. המחשבה השנייה יכולה להיות פוליטיקאי מצטלם עם מופלטה.

 

"זה נהיה שדה של פוליטיקאים שיכולים לבוא ולנצל את החג הזה, חג שאמור להיות חג של קהילתיות שמקבל את כולם והפכו את זה ממש לכלי פוליטי ציני", אומרת באולפן ynet יעל בן יפת מהקשת המזרחית הדמוקרטית, על רקע קמפיין חדש שקורא להימנע מאירוח פוליטיקאים בחג המסורתי של יוצאי צפון אפריקה. "צריך להגיד גם למארחים - שזה לא מספיק לארח, צריך לבוא ולדרוש. תגיד לו מה קורה שם עם בתי הספר, מה קורה עם החינוך?".

 

מנגד, ראש העיר דימונה בני ביטון, איש ליכוד ויו"ר פורום ערי הפיתוח וסגן יו"ר מרכז השלטון המקומי, לא מרגיש שום ניצול. "אנחנו חושבים שהחג הזה מאוד מסורתי, נכון שאולי הפוליטיקאים נראים מצולמים יותר יפה עם מופלטה ועם העוגיות. אבל אצלי הפוליטיקאים מבקרים בעיר כל שנה, דימונה נראית בכלל בתקופה האחרונה בהתפתחות אדירה. קרוב לארבעה מיליארד שקל מושקעים אצל עמיתי וחברי ראש עיריית באר שבע, והוא לא מהליכוד, הוא מהעבודה. זו סטיגמה שהפוליטיקאים מנצלים את המימונה ובאים להצטלם".

 

ומה דעתכם? הצביעו בסקר 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין, "ידיעות אחרונות"
מי בא לאכול?
צילום: חיים הורנשטיין, "ידיעות אחרונות"
מומלצים