שתף קטע נבחר

סוכל ניסיון פיגוע במעבר קלנדיה

מחבל ומחבלת הגיעו למחסום רגלית והתקדמו לעבר לוחמי מג"ב שמוצבים שם. הם זיהו כי האישה מחזיקה סכין וקראו לה ולגבר לעצור. לאחר שלא נענו, ירו השוטרים במחבלים והרגו אותם

 

שני המחבלים שנורו במעבר קלנדיה ()
שני המחבלים שנורו במעבר קלנדיה

כוחות הביטחון ירו למוות בשני מחבלים שניסו לבצע פיגוע הבוקר (ד') במעבר קלנדיה מצפון לירושלים. שני המחבלים, גבר ואישה כבני 25, צעדו במעבר המיועד לכניסת כלי רכב והתקדמו לעבר לוחמי מג"ב כשבידה של האישה סכין.

 

השוטרים קראו להם לעצור כמה פעמים ולאחר שלא נענו, ירו השוטרים במחבלים. משהמשיכו להתקרב במהירות לכיוון השוטרים כשסכין בידה של האישה, ניטרלו השוטרים את המחבלים והרגו את שניהם.

 

במשטרת ירושלים ציינו כי "השוטרים ולוחמי מג"ב הבחינו כי ידה של האישה הייתה בתוך תיק שברשותה וכי ידו של המחבל אוחזת בדבר מה שעורר את חשדם. השוטרים צעקו לעברם כמה פעמים לעצור ולא להמשיך להתקדם. השניים התקדמו ואז המחבלת שלפה סכין שהיה בתיקה והשליכה אותו לעבר שוטר שעמד בסמוך. השוטר לא נפגע, השוטרים פעלו במהירות וירו לעבר המחבלים". עוד נמסר כי בנוסף לסכין של המחבלת אותרה בחגורת המחבל סכין זהה וסכין מתקפלת.

הסכינים שנמצאו ברשות המחבלים ()
הסכינים שנמצאו ברשות המחבלים

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

אתמול עצרו כוחות הביטחון שלושה פלסטינים תושבי שכם בדירה בג'בל מוכבר שבמזרח ירושלים בחשד שהתכוונו לבצע פיגוע. לשלושה אין רקע ביטחוני מוקדם והם אינם שייכים לאחד מארגוני הטרור. בדירה שבה שהו לא

 נמצאו אמצעי לחימה והם הועברו לחקירת שב"כ. השלושה נעצרו לאחר שהתבטאו כי בכוונתם לבצע פיגוע נגד ישראלים.

 

בימים האחרונים תגברה המשטרה מאוד את היערכותה, בעיקר באזור ירושלים מחשש לפיגועים במהלך ימי החג. כוחות גדולים הוצבו במקומות הומי אדם ובמשטרה שמו דגש מיוחד על אזור הר הבית. משטרת ירושלים תוגברה במאות שוטרים ובמתנדבים - גם ממחוזות אחרים. על אף המצב הביטחוני בירושלים, סמטאות העיר העתיקה עמוסות בתיירים רבים הפוקדים את הבירה. אולם, רובם ככולם תיירים מחו"ל ונראה שתיירות הפנים דלה באזור זה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים