שתף קטע נבחר

חקירה נגד משחטה שזיהמה נחל בדם

המשרד להגנת הסביבה הודיע על פתיחת חקירה פלילית נגד משחטה במועצה האזורית באר טוביה. על פי התלונות, דם וחלקי גוף של בעלי חיים הוזרמו לנחל האלה

מכת דם: המשרד להגנת הסביבה פתח בחקירה פלילית נגד משחטה בבאר טוביה שהזרימה ביוב לנחל האלה. כתוצאה מכך, צבע מי הנחל נצבע לאדום.

 

 

איגוד ערים לאיכות הסביבה - נפת אשקלון פנה למשרד להגנת הסביבה בתלונה על זיהום נחל האלה בשפכים תעשייתים וביוב גולמי. בסיור שערכו אתמול (יום ג') באזור, חשו הנוכחים בריח צחנה חריף. הם הבחינו בסימני דם ושומנים צפים. "לאורך כל נחל נראו מוצקים וזיהומים אחרים", כתבה רכזת סביבה חקלאית יעל רביבו.

 

רביבו ביקשה ממנהל מחוז דרום של המשרד להגנת הסביבה "לנקוט בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותך באופן מיידי, על מנת למנוע את המטרדים הסביבתיים בנחל, לרבות פתיחה בחקירה של המשטרה". בשבוע שעבר ערכו שימוע לבעלי המשחטה ובסיומו הוחלט על פתיחת חקירה פלילית.

 

בעקבות הזיהום, בעיריית קרית מלאכי התלוננו על מטרדי ריחות ויתושים בקרב תושבים המתגוררים בסמיכות לנחל. מדובר במשחטת "מעוף טל יסכה" שעל פי התלונה הזרימה כמויות גדולות של דם בעלי חיים לביוב. דגימות נלקחו מהנחל על מנת לברר האם מדובר בדם בעלי חיים או שמא מדובר במזהם אחר.

 

 

אין זו הפעם הראשונה שהמשחטה מזרימה את השפכים שלה לנחל האלה. בנובמבר אשתקד הוצא צו סגירה מנהלי למקום בעקבות תיעוד נציגי איגוד ערים אשקלון ביחד עם אנשי המשרד להגנת הסביבה, שכלל הפרות של תנאי רישיון העסק. הכמויות הגדולות של חלקי עופות שהוזרמו לתעלת ביוב במפעל, גלשו למערכת הביוב האזורית וגרמו לסתימתה. בתחומי המפעל נצפו כמויות גדולות של חלקי עופות, דם ושמנים שגלשו לביוב ללא כל טיפול.

 

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר: "המשרד פועל בנחישות באירועים מסוג אלה, וכבר נקט בעבר בהליכים כנגד המועצה האזורית באר טוביה ומפעלים וגורמים מזהמים אחרים. המשרד החליט על פתיחה בחקירה פלילית כנגד משחטה הפועלת באזור, ואנו ממשיכים לפעול נמרצות מול המועצה על מנת שתסדיר את המפגעים. המשרד ימשיך לפעול בכל האמצעים והסמכויות הקיימות לו, לרבות אכיפה פלילית".

 

מהנהלת המשחטה נמסר: "לגבי התמונות ובהן נראו חלקי עופות במט"ש, אמרו כי לפני מספר שבועות טרקטור פגע בשוחה התוך המשחטה והדבר דווח ותוקן כעבור זמן קצר (מספר שעות). בנוגע לשפכים שזיהמו את הנחל אמרו כי אירוע הגלישה התבצע משוחה של המועצה האיזורית מרחק 500 מטר מהמשחטה עקב פקק לא תקין, וכי הדבר נמצא באחריות המועצה האיזורית באר טוביה". כן נמסר כי האירועים מטופלים ומדווחים למועצה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים