שתף קטע נבחר

הרצוג לבכירי הלייבור: בואו לבקר ב"יד ושם"

יו"ר העבודה שיגר מכתב חריף למנהיג הלייבור ולבכירי מפלגתו ובו הוא מגנה את ההתבטאויות האחרונות של חברי המפלגה הבריטית. "בפעם האחרונה שמישהו שינע יהודים ממקום למקום זה היה ברכבות למחנות ריכוז"

יו"ר מפלגת העבודה ח"כ יצחק הרצוג שיגר הבוקר (שבת) מכתב ליו"ר מפלגת הלייבור בבריטניה ג'רמי קורבין ולהנהגת המפלגה ובו הזהיר מפני מחלת האנטישמיות ותוצאותיה. "בפעם האחרונה שמישהו שינע יהודים ממקום למקום זה היה ברכבות למחנות ריכוז", כתב הרצוג, "אני קורא לכם למגר את המיעוט האנטישמי ולהגיע לביקור ב'יד ושם' כדי ללמוד את העובדות".

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג (צילום: AFP) (צילום: AFP)
יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג(צילום: AFP)
 

הרצוג כתב את הדברים על רקע דבריהם של חברי הפרלמנט מהלייבור קן ליווינגסטון שטען שהיטלר היה משת"פ של הציונים ונאז שאה שהציעה להעביר את ישראל לארצות הברית.

 

במכתב קרא הרצוג לבכירי המפלגה לבקר ב"יד ושם" לכבוד יום השואה כדי "ללמוד עובדות כואבות שאולי נשכחו מהם אבל אנחנו זוכרים מידי יום".

 

 

הרצוג הוסיף בעמוד הפייסבוק שלו כי "אלה אמירות אנטישמיות אומללות ובזויות - היטלר לא היה תומך הציונות ובפעם האחרונה שמישהו שינע יהודים ממקום למקום זה היה ברכבות למחנות ריכוז".

 

הרצוג הבהיר במכתבו ובעמוד הפייסבוק שלו כי "רבים במפלגת הלייבור הם ידידים אמיתיים של ישראל ולוחמים באנטישמיות, אבל מספיק מיעוט קולני ודוחה כמו ליווינגסטון ושאה כדי להמשיך לטפח את שנאת ישראל והאנטישמיות. זו סכנה שצריך לפעול נגדה בכל הכלים החינוכיים, הפוליטיים והמשפטיים. אלה הן הערוגות מהן צומחת תנועת ה- BDS המתועבת ומהן היא ניזונה ואותן צריך לפרק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג
צילום: מוטי קמחי
מומלצים