שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  נגן בלו ריי פנסוניק DMP-BDT270 במבחן

  ביקורת נגן Blu-ray: הנגן של פנסוניק מגיע במארז קטן יחסית ומיועד למי שזקוק לנגן סרטי 1080p עם איכות תמונה טובה מאוד במחיר שאינו מרקיע שחקים. כל השאר - כמו חיבור רשת וסטרימר פנימי (ללא תמיכה בעברית) זה רק בונוס

  אם נודה על האמת, פורמט הבלו-ריי אף פעם לא הפך ללהיט מכירות היסטרי כמו קודמיו. להבדיל מה-DVD שקדם לו ומכשיר הווידאו VHS שהגיע עוד לפניהם ושכן לאחר כבוד על כל מדף מזנון ביתי, פורמט ה- Blu-ray שהציע לראשונה סרטים באיכות Full HD 1080p על דיסק אופטי נקנה בעיקר על-ידי חובבי וידאו (״וידאופילים״) ומעט מהקהל הרחב.

   

  עוד כתבות באתר dtown: 

  תערוכות היי-אנד מינכן 2016 HIGH-END

  Google Takeout - לגבות למחשב את ג'ימייל, יוטיוב, אנשי קשר ועוד

  עדשת טלה זום להמונים - ניקון 200-500 מ"מ F/5.6 במבחן

   

  ועדיין, מי שחושק כיום בצפייה בתקליטורי בלו-ריי אשר מציעים נכון לעכשיו את איכות התמונה הטובה ביותר עבור סרטי 1080p, כבר לא צריך לשלם הון עבור נגן שכזה, כמו ה-DMP-BDT270 של פנסוניק. נגני הבלו-ריי בפורמט החדש של 4K יתחילו להגיע בחודשים הקרובים. סביר להניח כי מחירם ההתחלתי יהיה גבוה. עבור מי שזקוק לעת עתה לנגן כותרי סרטי Blu-ray 1080p ואינו רוצה להוציא ממון רב מדי, אליו פונה דגם זה אשר מחירו עומד על 799 שקלים בחנויות האודיו וידאו.

   

  אמנם אפשר לראות על גבי המכשיר לוגו של 4K, אבל פירושו האמיתי של הלוגו הזה כאן הוא שהנגן תומך בניגון סרטים ברזולוציית 1920x1080 פיקסלים ואם תחברו אותם לטלוויזית 4K, הוא יבצע גם הגדלה וחידוד של התמונה כך שתראה יותר טוב. אבל אי אפשר לנגן כאן קבצי וידאו ברזולוציה טבעית של 4K.

   

   (צילום: dtown)
  (צילום: dtown)

   

  המכשיר קטן בחצי בגובהו ועומקו ממכשירים מקבילים בקנה מדיה מלא ושני שליש ברוחבו וזה לטעמי עניין מבורך. זהו מכשיר שאינו אמור ליצור חום רב ולא כולל ספק כוח גדול או דיסק פנימי מכני. הנגן עשוי בצידו החיצוני חומר פלסטיקי מבריק בחזית ומוברש בצד המכשיר העליון, יש רק נורית אחת בחזית המעידה על כך שהמכשיר פועל וזהו.

   

  מבחר היציאות מצומצם: מאחור יש יציאת HDMI לווידאו / אודיו וחיבור רשת LAN. אין יציאת אודיו או וידאו אנלוגית. מלפנים ישנה כניסת USB לדיסק און קי ובצד העליון של הנגן, ארבעה לחצנים לשליטה בסיסית. השלט הרחוק קטן וחלק מלחצניו צבועים בצבעים שונים לשם זיהוי מהיר יותר בעת התפעול.

   

   (צילום: dtown)
  (צילום: dtown)

   

  אני עוד זוכר את נגני הבלו-ריי הראשונים שהגיעו אלי הביתה, איטיים עד כדי תסכול עם זמן תגובה של שניות ארוכות. אך ה-BDT270 מניע באופן נאות יחסית ומתחיל לנגן את הסרט מספר שניות לא ארוך לאחר שהדיסק הונח על המגש. התחלת נגינה ראשונית זריזה יחסית כאשר מצב Quick Start מופעל בתפריט (סביב 20 שניות בתלוי בסרט).

   

  איכות תמונה 

  מעבדי התמונה של עולם ה-Full HD הגיעו כבר לבשלות ומה שנדרש מהם כאשר מנגנים סרטי בלו-ריי מקורי הוא להוציא החוצה את איכות התמונה המקורית מבלי לקלקל אותה. ה-BDT270 עומד במשימה בכבוד. בסדרת סרטי הארי פוטר למשל, הנגן מציע תמונה ניגודית עם עומק, פירוט טוב מאוד בחלקי התמונה הבהירים והכהים וצבע חי ותוסס. יש גם תמיכה בטלוויזיות 4K, זה אומר שאם תחברו את הנגן לטלוויזיה מתאימה, הוא יעשה הגדלה של הרזולוציה לזו של 4K. זה לא יהפוך את התמונה ל-4K אמיתי (כי סרטי בלו-ריי הנתמכים בנגן זה מגיעים כאמור ברזולוציית 1080p) אבל אם מסך ה-4K שלכם איכותי, גם סרטי בלו-ריי כאלו יראו בו טוב. הנגן מוציא החוצה את הפרטים בתמונה ואת הצבעים העזים המוכרים בפורמט זה.

   

  הנגן מבצע גם המרה נאה של תכני DVD / DVIX ברזולוציה סטנדרטית של SD ועושה זאת בצורה טובה: התמונה אמנם רכה יותר מזו של HD, אבל מתבצע חידוד עדין של התוכן מבלי לטשטש אותו יותר מדי או ליצור תופעות לוואי אחרות.

   

  בסעיף האודיו, תומך בפורמטי האודיו הרב ערוציים כמו DTS Master Audio ודולבי True HD, אבל לא בדולבי אטמוס.

   

  המכשיר מנגן לא רק דיסקים של בלו-ריי, אלא גם כאלו של DVD או CD למוזיקה. תמיכת אזורים במכשיר היא: בלו-ריי אזור B ו-DVD אזור 2 (ניתן לפתיחת כותרי DVD משאר האזורים על-ידי מחלקת השירות).

   

   (צילום: dtown)
  (צילום: dtown)

   

  חיבור רשת וסטרימר פנימי 

  תפריט המכשיר העיקרי מציג ארבע קוביות המאפשרות בחירה בצפייה בווידאו (דיסק אופטי או USB) או תמונות / אודיו. תפריט ההגדרות הראשי מאפשר להתחבר לרשת ה-WiFi הביתית (או לקווית דרך כבל), תפריט הבית מורכב מקוביות שונות, בחירה ימינה תביא לניגון קבצי אודיו, למטה וידאו, שמאלה לתמונות, למעלה יישומי רשת (אפליקציות) ולחיצה על המרכז תביא את המשתמש אל תפריט ההגדרות.

   

  בזמן ניגון קובץ הווידאו, אפשר להכנס לתפריט הגדרות (בעיצוב גרפי בסיסי למדי) ולבחור שפת כתוביות, חזרה על קטע, לבצע זום בתמונה ועוד. הגדרות המכשיר מאפשרות לבחור גם פרופיל תמונה - רגיל, רך, Fine והגדרת משתמש ידנית בה ניתן לשנות את הניגודיות בתמונה, כמו גם בהירות, חדות ורווית צבע. הנגן תומך גם בסרטי תלת מימד ואפשר לשלוט על אפקט העומק בתמונה בתפריט ההגדרות.

   

  נגן הבלו-ריי תומך גם בכמה אפליקציות ויש גם נטפליקס, אולם הממשק מגיע מטלוויזיות פנסוניק שמלפני כמה דורות - עוד לפני שהחברה עברה למערכת הפעלה של פיירפוקס המתקדמת יותר. יש דפדפן אינטרנט מסוג אופרה, אולם הוא לא תומך בהצגת אותיות עברית, כך שהצרכן הישראלי לא יהנה מגלישה לאתרים מקומיים.

   

   (צילום: dtown)
  (צילום: dtown)

   

  שקע ה-USB בחזית המכשיר מאפשר לחבר אליו דיסק און קי או כונן קשיח חיצוני גדול יותר (בנפח עד 2TB). ניתן לנגן קבצי וידאו, אודיו ולהציג תמונות המאוחסנות על הדיסק. בנגזרת הווידאו, הנגן תומך בהצגת קבצי MKV, כמו גם AVI / MP4 / DVIX, אבל לא בסרטי בלו-ריי או DVD שהועתקו לכונן הקשיח. יש תמיכה בפסקולים מסוג דולבי דיגיטל או DTS כולל המרה שלהם לסטריאו עבור טלוויזיות שאינן תומכות.

   

  בעת ניגון קבצי וידאו, יש תמיכה בהצגת כתוביות SRT, אבל לא כאלו בשפה העברית שתוצג כג׳יבריש… ואם כיביתם את המכשיר, הוא לא יזכור מה היתה נקודת הצפייה האחרונה בקובץ הווידאו. חשוב להדגיש כי דיסקים של סרטי Blu-ray אשר מגיעים עם כתוביות עברית, שפת הקודש כן תוצג כהלכה בהם.

   

  סיכום 

  ה- DMP-BDT270 של פנסוניק הוא מכשיר בסיסי לניגון סרטי בלו-ריי שעשה את העבודה במחיר

   שאינו בשמיים (עד לא מזמן מחירי נגן בלו-ריי נעו בין 4,000-8,000 שקלים...). הוא מציע גם עם העלאת רזולוציה של סרטי בלו-ריי 1080p גם בטלוויזיות 4K ותמיכה בסרטי בלו-ריי 3D.

   

  איכות התמונה טובה מאוד, התפעול פשוט ומבנה הנגן קומפקטי שאינו תופס מקום רב בארון המולטימדיה. חיבור הרשת (כולל אלחוטית) מאפשר לנגן קבצי מולטימדיה דרך הרשת הביתית (או כונן USB), המכשיר עושה שימוש במערכת האפליקציות הקודמת של פנסוניק ולכן לא נהנה מתמיכה בעברית, כך שהסטרימר הפנימי רלוונטי בעיקר עבור צפייה בתמונות, האזנה לקבצי אודיו וצפייה בסרטים עם כתוביות אנגלית או שפות זרות אחרות.

   

  מחיר: 799 שקלים

  אחריות: שנה של יורוקום פנסוניק

  נבדק עם גרסת תוכנה 1.56

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים