שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בשלישי: שביתה בתיכונים בגלל ביטול הטיולים
  מועצת התלמידים הארצית מוחה על איסור יציאת תלמידים לטיולים והצגות, וכן על השבתת מבחני הנהיגה - וביום ג' תשבית בעצמה את הלימודים בתיכוני ברחבי הארץ לתלמידי י'-י"ב. יו"ר המועצה: "רן ארז התרגל לפראיירים, נמשיך בשביתה אם לא יימצא פתרון"

   

  יו"ר מועצת התלמידים: "מזכיר שאנחנו כאן"    (צילום: אלי סגל עריכה: אביתר כהן)

  יו"ר מועצת התלמידים: "מזכיר שאנחנו כאן"    (צילום: אלי סגל עריכה: אביתר כהן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ביום שלישי הקרוב תשבית מועצת התלמידים הארצית את הלימודים בתיכונים ברחבי הארץ (כיתות י'-י"ב) למשך יום אחד, במחאה על החלטת ארגון המורים לאסור יציאת תלמידים לטיולים והצגות, ובמחאה על השבתת מבחני הנהיגה מצד ועד בוחני הנהיגה. כך הודיעו הבוקר (א') במסיבת עיתונאים שכינסו.

   

  לאחרונה הכריז יו"ר ארגון המורים רן ארז על סכסוך עבודה מול משרד החינוך, בטענה שבמשך תקופה ארוכה המשרד מתעלם מדרישותיו, שמתייחסות ברובן לתנאי העסקתם של מורים ולרפורמה בבתי הספר השש שנתיים. עם כניסת סכסוך העבודה לתוקף, הודיע ארז כי מייד לאחר חופש פסח תיאסר יציאת תלמידים מבתי הספר, בין היתר לטיולים, הצגות ועוד.

   

  לפני כשבועיים הוא החריף את המאבק כאשר הכריז על השבתת הלימודים בבתי הספר העל יסודיים למשך שלוש שעות, אלא שדיון שהתקיים ברגע האחרון בין מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן, ארז וגורמים נוספים, הביא לכך שהוא חזר בו מההחלטה. זאת, לדבריו, במטרה לאפשר למשרד החינוך לטפל בנושא. עם זאת הוא הבהיר שאם דרישותיו לא ייענו - העיצומים עלולים להגיע להשבתה.

  הודיע על שביתה. יו"ר מועצת התלמידים אליאב בטיטו (צילום: עדן סניור) (צילום: עדן סניור)
  הודיע על שביתה. יו"ר מועצת התלמידים אליאב בטיטו(צילום: עדן סניור)

  יו"ר ארגון המורים רן ארז ()
  יו"ר ארגון המורים רן ארז

  במקביל, כבר יותר מחודש שוועד בוחני הנהיגה משבית את מבחני הנהיגה המעשיים כמחאה על החלטתו של שר התחבורה ישראל כץ להפריט מערך זה. גם שביתה זו, שלדברי מועצת התלמידים פוגעת באופן משמעותי בבני הנוער, הובילה להחלטה להשבית את הלימודים בעוד יומיים.

   

  ביום השביתה תוציא החברה להגנת הטבע בשיתוף מועצת התלמידים שלושה טיולים שונים, כאלטרנטיבה לאלה שארגון המורים מבטל. הטיולים ייצאו בשעה 9:30 בבוקר לאזור הכרמל (רמת הנדיב), מעיינות הסטף שבהרי ירושלים ולחולות ניצנים. את כל הטיולים ידריכו מדריכי החברה להגנת הטבע.

   

  יו"ר מועצת התלמידים אליאב בטיטו תקף במסיבת עיתונאים שנערכה היום את יו"ר ארגון המורים רן ארז: "בתקופה האחרונה נראה שיש ציבור של 750 אלף בני ובנות נוער שנשכחים ונשכחות במדינת ישראל. כגוף הרשמי המייצג אותם אנחנו לא יכולים להישאר אדישים ולעמוד מנגד. את רן ארז לא מעניינים התלמידים והמורים, מעניין אותו רק להיות שר החינוך בפועל", אמר בטיטו.

   

  יו"ר המועצה המשיך ותקף: "גם השנה רן ארז התרגל שיש פראיירים לרכוב עליהם והחל מהיום לא יתקיימו שום פעילויות חוץ בית ספריות למרות החשיבות העליונה שיש להם. הסיבה מאחורי הקלעים היא מאבק הארגון וההסתדרות על ייצוג מורי בתי הספר העל יסודיים. לא יכול להיות שהארגון ירמוס את תלמידי ישראל כחלק ממאבקי אגו. לאף אחד כבר לא איכפת מבני הנוער במדינה ולכן אנחנו מפסיקים לשתוק. נמאס לנו ליפול בין כיסאות של משרדי הממשלה. אם לא ימצא פיתרון נרחיב את השביתה ליום נוסף".

   

  על  נושא הטסטים אמר: "זמן ההמתנה לטסט עומד על לא פחות משלושה חודישם. לשר התחבורה זה לא מזיז, הוא מעדיף להצטלם ליד עוד מחלף חדש". לדבריו, עם החלטת השר על הפרטת המערך החלה שביתה שנמשכת כבר חודש וחצי וגרמה לביטול יותר מ-60 אלף טסטים.

   

  יו"ר ארגון המורים, רן ארז, אמר כי פגישה שהייתה אמורה להתקיים בינו לבין נציגי משרד החינוך לפני פסח - בוטלה. "כרגע אין בינינו הידברות", אמר ל-ynet. "ביום שלישי נקיים ישיבת הנהלה ובה נחליט על המשך צעדינו".

   

  על השביתה אמר: "דור ה-y רוצה סיפוקים מידיים. אנחנו לא השבתנו בסוף את הלימודים בשביל לא לשבש להם את בחינות הבגרות, אבל אותם העתיד לא מעניין. הם רוצים לצאת לטיול. האפטרופוס של התלמידים זה ההורים. אם הם נותנים להם להשתולל בצורה כזאת ולהיות פוליטיקאים בתחילת הדרך, אז שיבושם להם". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים