שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הקרב על הפייסבוק של דודו אהרון

  חמישה חודשים אחרי שהושבת כתוצאה מהסכסוך הסוער בין דודו אהרון למנהלו לשעבר אייל מלכא, שב עמוד הפייסבוק של הזמר לפעול - הפעם בניהול נציגו נדב רג'ואן: "היינו צריכים להוכיח שהעמוד הרשמי של דודו 'נלקח' ממנו". מקורבים למלכא: "הפייסבוק שייך לאייל שתפעל אותו במשך השנים"

  הזמר דודו אהרון קיבל חזרה לידיו את עמוד הפייסבוק שלו, חמישה חודשים אחרי שהושבת מפעילות בעקבות הסכסוך עם מנהלו לשעבר אייל מלכא. את המעמד חגג אתמול (שבת) בפוסט ראשון - הכרזה על הצעת הנישואים לבת זוגו שיר רוזנבלום, למורת רוחה של אמו ציפורה אהרון . 

   

  הסכסוך בין השניים החל לפני יותר מחמישה חודשים, כשאהרון פנה למלכא, שייצג אותו מ-2005, וביקש בעזרת עורכי דינו להשתחרר מהחוזה. מלכא איים בתביעה, ובינתיים ניהול דף הפייסבוק של אהרון נותר בידיו של מלכא. כתוצאה מכך הושבת העמוד, שלו 225,000 עוקבים, ומאז תחילת הסכסוך לא הועלה בו ולו פוסט אחד, כך לדברי נדב רג'ואן, מנהל זירת הדיגיטל של אהרון.  

   

  דודו אהרון (צילום: ג'קי יעקב) (צילום: ג'קי יעקב)
  דודו אהרון(צילום: ג'קי יעקב)

  "התהליך מול פייסבוק היה מאוד מורכב", אמר רג'ואן ל-ynet, "היינו צריכים להוכיח שהעמוד הרשמי של דודו 'נלקח' ממנו, ושנמנעת ממנו הגישה לשיח עם כל האוהדים שלו, שמחכים לשמוע ממנו. פייסבוק דרשו רשימה ארוכה של אמצעי זיהוי, כולל וידאו מצולם של דודו מסביר את המצב, מסמכים חתומים על ידי נוטריון, תצהירים, הוכחות ותמונות, ורק אחרי שהשתכנעו שהעמוד צריך לחזור לבעליו החוקיים - קיבלנו אותו חזרה".

   

  לטענת גורמים המקורבים לאהרון, נעשו פניות לאייל מלכא כדי לקבל חזרה את ההרשאות לתפעול העמוד, אולם אלה לא זכו למענה. מאידך, בסביבתו של מלכא מסרו כי "דודו בכלל לא ביקש את הסיסמא ולא יצר קשר לגבי הפייסבוק. הפייסבוק שייך לאייל, הוא זה שפתח אותו ותפעל אותו במהלך השנים". אולם זהו ככל הנראה לא אקורד הסיום במאבק הווירטואלי הזה, שכן בסביבתו של מלכא אמרו כי "ייתכן שגם הוא יפנה לפייסבוק, עדיין לא הגיע לכדי התעסקות בזה".

   

  דודו אהרון וארוסתו שיר רוזנבלום ()
  דודו אהרון וארוסתו שיר רוזנבלום

  הסכסוך בין מלכא לאהרון התחיל לא הרבה זמן אחרי ששירו "טרמינל 3" הוכתר כמושמע ביותר ב-2015. הדרישה של אהרון להשתחרר מהחוזה לוותה בטענה ש"לחברה אין הניסיון, הידע, הקשרים והמקצועיות הדרושים לקידום פעילותו האמנותית". מלכא, מצדו, איים חזרה בתביעה על סך 50 מיליון שקלים. בתגובה לתביעה של מלכא (שהופחתה בהמשך ל-40 מיליון שקלים על "סכומים שהושקעו באהרון"), הגיש הזמר תביעה נגדית, וטען כי החוזה ביניהם "דרקוני ונצלני".

   

  על פי כתב התביעה, שהוגש במרץ האחרון לבית המשפט המחוזי בתל אביב, אהרון קיבל בשיא הצלחתו שכר זעום - 4,000 שקלים לחודש, בין השנים 2007-2008, בעוד שהאמרגן לשעבר קטף את הפירות. עוד נטען כי ב-2009 אמנם עלה השכר ל-8,000 שקלים – אך לפי התביעה הסכומים הללו ניתנו לאהרון ללא כל תנאים סוציאליים. משנת 2010 הפך אהרון לעצמאי, אך כעת הוא טוען שגם בהמשך החלוקה לא הייתה הוגנת כלפיו, וכי מלכא והחברה שלו המשיכו לקבל את מלוא ההכנסות ממכירת אלבומים, מהורדת שירים ומהשמעות ברדיו, ואת רוב ההכנסות מהופעותיו של הזמר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רונן אקרמן
  הפייסבוק חזר לידיו. אהרון
  צילום: רונן אקרמן
  לאתר ההטבות
  מומלצים