שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ארה"ב נלחמת בעישון: תיאסר מכירת סיגריות וטבק מתחת לגיל 18
  מינהל המזון והתרופות האמריקני החליט היום על שורת צעדים דרמטיים במלחמה בעישון, הכוללים איסור מכירת כל מוצרי הטבק, כולל סיגריות, סיגריות אלקטרוניות ונרגילות לצעירים מתחת לגיל 18. מעתה הרוכשים יתבקשו להציג תעודת זהות עם תמונה. כמו כן תיאסר הצבת מכונות אוטומטיות לממכר סיגריות

  ארצות הברית ממשיכה לפעול לצמצום העישון: מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) החליט היום (ה') על שורת צעדים דרמטיים שיאסרו על מכירת סיגריות לצעירים. בין היתר, יתבקשו צעירים הרוכשים סיגריות להציג תעודת זהות, ותיאסר מכירת מוצרי טבק וסיגריות אלקטרוניות מתחת לגיל 18.

   

  עד היום, לא היה בארה"ב חוק פדרלי האוסר על מכירת מוצרי טבק לצעירים, סיגריות אלקטרוניות או סיגריות בטעמים כמו נרגילה. מרגע יישום ההנחיות, כל רכישת סיגריות תדרוש הצגת תעודת זהות הכוללת תמונה מזהה.

   

  כמו כן, תיאסר מכירת סיגריות במכונות אוטומטיות ותיאסר גם הפצה של דוגמיות חינם של מוצרי טבק. תחילת יישום הצעדים החדשים - בתוך 90 יום.

   

  קיראו עוד על נזקי העישון

  ארה"ב: תמונות זוועה על חפיסות הסיגריות

  הכירו: 5 המחלות החדשות שנגרמות מעישון

  תמונות קשות: מה קורה בגוף אחרי שאכטה אחת

   

  כחצי מיליון אמריקנים מתים מדי שנה מעישון

  התקנות החדשות הם חלק מפעילות נמרצת בארצות הברית נגד סיגריות שהחלה בשנת 2009 עם איסור העישון במקומות ציבוריים. "יש לנו הרבה מה לעשות כדי להגן על הציבור מפני נזקי העישון ובמיוחד בפני הצעירים", אמרו ב-FDA, "ההחלטות היום הם צעד נוסף למען בניית דור צעירים ללא עישון, שיגן על ילדנו מפני נזקי הטבק ויעניקו למבוגרים מידע נוסף כדי שיגיעו להחלטות הנכונות בנוגע לעישון".

    

  על פי הנתונים מדי שנה מתים 480 אלף אמריקנים כתוצאה מנזקי העישון. סקר שנערך על ידי המרכז לבקרת מחלות האמריקני הראה עוד שהסיגריות האלקטרוניות צוברות  תאוצה אדירה בקרב צעירים: משיעור משתמשים צעירים של 1.5% בשנת 2011, עלה שיעור מעשני הסיגריות האלקטרוניות ל-16%, עלייה של מעל 900 אחוזים. על פי ההערכות, כ-3 מיליון ילדים ובני נוער בארה"ב מעשנים סיגריות אלקטרוניות.

   

  בישראל: תוכנית צמצום העישון מדשדשת

  בישראל מתקדמת בעצלתיים תוכנית משרד הבריאות לצמצום העישון. מינואר 2014 נאסר השימוש במכונות אוטומטיות לממכר סיגריות.

   

  על פי נתוני משרד הבריאות, כמיליון ישראלים (כ-19%) מעשנים. שיעור בני הנוער המעשנים עומד על כ-26%. בהשוואה בינלאומית ישראל נמצאת יחסית במקום טוב. בקרב הגברים שיעור המעשנים בישראל עומד על 21.6% בעוד שהממוצע במדינות ה- OECD הוא 25.8%.

   

  ברוסיה שיעור המעשנים מגיע לכ- 55% מהאוכלוסייה ובשבדיה כ-13% בלבד.

   

  עישון מהווה את גורם המוות מספר אחד בעולם הניתן למניעה, וההערכות הן ש-6 מיליון בני אדם נפטרים בכל שנה עקב עישון.

      

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  ארה"ב: לא יימכרו סיגריות מתחת לגיל 18
  צילום: shutterstock
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים