שתף קטע נבחר

בקשה לייצוגית נגד ויסוצקי: "גובה מחיר מופרז מהצרכן עבור תה ירוק"

הבקשה נגד חברת התה הוגשה על ידי אמיר גור לביא, שותפה של ויסוצקי בחברת זיתא. בין הצדדים קיים סכסוך משפטי, שבמסגרתו תובעת ויסוצקי מגור לביא 6 מיליון שקל. ויסוצקי: "מדובר בתביעה קנטרנית ושקרית שהוגשה נגד אדם שאנחנו מנהלים נגדו תביעה"

בקשה לאישור תביעה כייצוגית הוגשה היום (ב') נגד חברת ויסוצקי בטענה כי החברה גובה מחיר מופרז מצרכנים עבור תה ירוק. הייצוגית שנאמדת ב-150 מיליון שקל הוגשה על ידי אמיר גור לביא, שותפה של ויסוצקי בחברת זיתא. ראוי לציין כי בין הצדדים קיים סכסוך משפטי, שבמסגרתו תובעת ויסוצקי מגור לביא 6 מיליון שקל ואת החזר המניות שלו בזיתא. התובע מציין בתביעה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין יורי נחושתן וגבי ספרן, כי קיים בינו לבין ויסוצקי סכסוך משפטי.

 

בעוד שבעולם נמכר תה ירוק במחיר הזהה למחיר של תה שחור, על פי לשון התביעה, ויסוצקי גובה מחיר הגבוה פי שלושה עבור תה ירוק, ביחס לתה השחור מתוצרתה. לדברי התובע, ויסוצקי מנצלת את כוחה כמונופול בסגמנט התה הירוק. לבקשה צירף התובע חוות דעת, הנסמכת על נתוני סטורנקסט, שקובעת כי ויסוצקי מחזיקה בנתח של יותר מ-80% בשוק התה הירוק, ועל כן היא נכנסת תחת ההגדרה של מונופול. "בפנינו מונופולין, ויסוצקי, בשוק התה הירוק, ועל יש לבחון את מחיר המכירה שאותו הוא גובה בעבור המוצר, אם הוא מחיר הוגן, אם לאו".

 

בחוות דעת המומחה הוצגו נתונים המשווים בין מחירי התה הירוק במדינות נוספות ולבסוף ציין המומחה הכלכלן כי "המחיר ההוגן של התה הירוק בישראל הינו 26 שקל ל-100 גרם. בפועל, מחירי תה ירוק של ויסוצקי עמדו בשנת 2015 על 58 שקל ל-100 גרם. בהתאם לכך, ניתן להעריך כי הרווח העודף של חברת ויסוצקי עומד בין 51% ל-55% מהפדיון".

 

מחברת ויסוצקי נמסר בתגובה: "מדובר בתביעה קנטרנית ושקרית. ויסוצקי פועלת ומקפידה תמיד על הוגנות עבור לקוחותיה. היושרה היא נר לרגלינו. אנו מבקשים לציין כי התובע הינו שותף שלנו בחברת זיתא לייצור שמן זית ואנו תובעים אותו בימים אלו. הבוררות מתקיימת בימים אלה אצל כבוד השופט בדימוס מנהל בתי המשפט לשעבר משה גל. האיש חייב לחברתנו בגין הלוואה כ-6 מליון שקל ואנו אף דורשים לקבל את מניותיו בחברה. התובע חושב שבמידה וילך אימה בתקשורת כנגד ויסוצקי, החברה תלך לקראתו ותבטל את התביעה הכספית. התביעה היא אינטרסנטית, מגוחכת ובטח שלא באה ממקום הוגן של הגנת הצרכן. אנו בטוחים כי בית המשפט והציבור יבינו זאת".

 

"בנוסף, מויסוצקי מבקשים לציין כי התובע בתחפושת של המאמא תרזה מקלקותא, רץ לדווח לתקשורת לפני שטרח להעביר לחברה את התביעה. אנו רואים בתביעה הזו שערורייה ציבורית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: טופ טאצ'
תה ירוק של ויסוצקי
צילום: טופ טאצ'
מומלצים